Skocz do zawartości

Toyota Avensis t25 - pierwsze granie jako takie ;)


lukasses
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra... Po kolei:

 

Pod jakie kanały masz podpiętą lewa i prawą strone?

FL- front left

FR-fron right

RL-rear let

RR-rear right

 

Czasy ustawiasz tylko dla kanałów które masz podłączone w radiu. (obstawiam że wszystko masz pod front(przód))

z racji tego ze prawa strona jest najdalej od Ciebie to zostawiasz ją w spokoju. a opóźniasz tylko lewą.

I tu na słuch, tak żeby scena była mniejwięcej na środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

CHINCH podłączony pod FRONT.

Więc spróbuję tak jak mówisz, opóźnić tylko 1 stronę, a co z pozostałymi ustawieniami, z tego co czytałem też posiadasz AMY lecisz z nimi tylko po zwrotce pasywnej czy cos kombinujesz z ustawieniami bassu treble ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leciałem po zwrotce pasywnej, ale aktualnie mam to pocięte aktywnie na radiu i wrzuciłem tweetery GMS 1929 (czyli aktualnie mam tylko woofer) . Może niedługo dorzuce zdjęcia do tematu. Narazie testuje piece i szukam 4 kanałów pod siebie.

 

opóźniasz wszystko to co najbliżej ciebie w stosunku tego co najdalej. jak masz tylko 2 kanały to możesz opóźnić tylko jeden. :) drugiego nie ma sensu, bo to nic nie zmienia (oprócz tego ze pierwszy będziesz musiał opóźnić jeszcze bardziej. 

 

Sprawdz kręcąc balance na radiu czy masz dobrze kanały wpięte i jak ma grać lewy to gra lewy. opóźnienia które miałeś wcześniej mogły być prawdopodobne (1,1 ms) ale opóźniałeś prawą stronę niewiedzieć czemu.

 

Pozostałe ustawienia... 

 

Tam masz zwykły korektor (tzw. Equalizer)

Strzałkami do zmiany utworów zmieniasz częstotliwość, a kółkiem podbicie. BAND zmieniasz poszczególne częsci pasma. (tzw. stopnie) w 9812 masz ich 3 albo 5, nie pamietam.

... wybierasz częstotliwość i jej podbicie, bądź przyciszenie. jak np. przy 3khz nakłada Ci się pasmo i masz podbicie możesz je trochę przyciszyć. Staraj się nie podbijać bo może to wpłynąć na jakość dźwięku. (lepiej sciszać to czego jest za dużo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skyline Storm od bogusia ;)

 

Zmieniłem prace, wszystko zaczyna się układać. Tyle, że autem jezdzę co 3 tyg - po 15km w jedna strone. Szału nie ma, teraz wypada mój tydzień więc wsiadam do auta po 2 tyg ciszy. Jedyne co zauwazyłem, to prawy boczek, który notorycznie wyskakuje mi z klipsów i psuję mi dźwięk. Jutro postaram się tym zająć tylko póki co brak pomysłu, chyba za dużo gąbki poszło i odbija.

 

No i pozostał temat tweeterów, muszę jutro poszukać tych karniszy. Może coś dobiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jedyne co zauwazyłem, to prawy boczek, który notorycznie wyskakuje mi z klipsów i psuję mi dźwięk. Jutro postaram się tym zająć tylko póki co brak pomysłu

Ja tam się nie "cyckam" ...walę wkręty w mało widocznych miejscach i jest lalunia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...