Skocz do zawartości

Car Audio w BMW E46


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

W ostatnim czasie strasznie zaczęło draznic mnie granie seryjnego audio w mojej buni wiec czas na jego rozbudowanie. Jednak poza zdolnościami manualnymi  nie mam zbyt duzego pojęcia o bardziej złozonych instalacjach audio i z mojej strony proszę o porady dla laika.

 

Samochód fabrycznie posiada zestaw 10głosników tzn: po 3sztuki w drzwiach przednich, po 1 w drzwiach tylnich oraz w 2szt w tylnej półce.

W bagażniku jest jakis wzmacniacz wiec trzeba go będzie chyba stamtąd usunąć.

-Budżet jaki chce przeznaczyc to jakies 2-3tys. Zł max

-Musi zostac ori radio.

-tylna kanapa nie jest rozkładana więc głosniki z półki out.

 

Moja taka mała propozycja:

Zestaw odseparowany Morel 16,5cm na przód + wygłuszenie drzwi (mam maty boll) + tasma dekarska i dystans mdf. Tylko jaki potrzebowałbym do tego wzmak?

Głośniki z półki do usuniecia + jakiś sub Hertz’a do bagażnika (niestety kanapa jest stała bez schowka na narty)

Ewentualnie jak starczy funduszy wymiana głośników w tylnych drzwiach.

 

Zastanawialem się też nad zestawem dedykowanym X-ion do e46, bycmoze będzie łatwiejsze w montażu? Nie znalazłem jednak zadnych opinii na temat jakości tego systemu a kosztuje on zbyt sporo żeby samemu się ewentualnie na tym rozczarowac.

Jak to wszystko spiąć pod oryginalne radio CD Buisness? Potrzeba jakiejś przejściówki do wpiecia kabla sygnałowego pod wzmacniacze? Mam podpiętą zmieniarke USB więc może sygnał poprowadzić z kabli tylnych głosników?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zestaw odseparowany Morel 16,5cm na przód + wygłuszenie drzwi (mam maty boll) + tasma dekarska i dystans mdf. Tylko jaki potrzebowałbym do tego wzmak?

 

Jak to wszystko spiąć pod oryginalne radio CD Buisness? Potrzeba jakiejś przejściówki do wpiecia kabla sygnałowego pod wzmacniacze? Mam podpiętą zmieniarke USB więc może sygnał poprowadzić z kabli tylnych głosników?

 

Nic na forum nie ma o tych problemach? Dziwne ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mehow wybacz, mój błąd.

 

W specyfikacji piszą, że to wzmacniacz 3kanalowy wiec starczy mi to równiez na napedzenie skrzyni?

A apropo skrzyni w co zainwestować, żeby uzyskać czysty niski ton? Jest sporo rodzajów obudów do subwooferów...

 

powalla przeglądając tematy nie rzuciło mi się w oczy nic co mogło rozwiazać moje wątpliwości, moze cos przeoczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli się nie znasz za bardzo na montażu, to lepiej powierz to firmie, bo na wstępie tego co napisałeś jesteś do tyłu kolega  Mehow dobrze Ci radzi, za audiosystem montowany do tapicerki zapłacisz drugie tyle co za Dego, a odpowiednio zamontowane Dego zagrają lepiej od audiosystemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a odpowiednio zamontowany audiosystem :wink2:

 

też, ale nie ten plug&play do e46 o którym jest mowa

 

 

 

W specyfikacji piszą, że to wzmacniacz 3kanalowy wiec starczy mi to równiez na napedzenie skrzyni?

 

 

tak, dwa kanały na przód i trzeci na suba

 

Sub; idż w stronę JL, np. 10 lub 12 W0 , albo RE Audio (Excursion)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wstępnie koszty sprzętu:

Dego ST650 - 600zł

DLS X A-30 - 900zł

Sub `500-600zł

Suma 2000zł

 

A tu przypadkiem znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/dls-x-a30-morel-tempo-6-sub-jl-audio-excursion-i3345448077.html

 

Cena wydaje się być dużą okazją, wysyłka kurierem za darmo a sub do wyboru RE Audio lub JL.

co o tym myśleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny sprawdzalem mniej wiecej w sklepach online, w przyszlym tygodniu rozejrzę się za czyms ze śląska żebym mogł ewentualnie sam po to jechać.

 

Napisze do sprzedawcy o co chodzi z tą ceną, żebym sie potem nie rozczarował a wychodzi na to że praktycznie ktoraś pozycja z zestawu jakby była w gratisie...

 

Ja między znajomymi słyszałem raczej pozytywne opinie na temat Morel'a, jesli wyczuje przekręt na allegro to wezme pod uwagę jeszcze Dego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezły dumping cenowy, a dystrybutorzy ani mru mru...

 

To jest nic, lepsze jest to... : "Istnieje możliwość montażu zestawu. w promocyjnej cenie 100 zł".

Czyli skoro mowa o wzmacniaczu, subie i zestawie przednim to panowie robią to za 100 zł?? :szok:

Ciekawy jestem czy jak im się trafi cwany klient i rzuci pod nogi kupione gdzie indziej online w dumpingowej cenie (a jakże! :wink: ) okablowanie i powie to teraz panowie proszę o montaż za stówkę, podobnie z dystansami i ściąganiem tapicerek (już pal licho wygłuszenie :) ).

Czy się będą przebijać od aku z okablowaniem itd,itp... Dla mnie zwykły chwyt marketingowy, kłamstwo albo zwariowali już do cna (jedno do wyboru).

 

ps. Nic tylko otworzyć zakład CA w Berlinie i wozić im auta na zabudowę lawetą :D Skoro taki Caritas się narobił w Wawie. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morel Tempo 6 Miałem te głośniki Woofer bardzo słaby tony bardzo płaskie bez żadnej charakterystyki , wysokie bardzo przeciętne

 

Z czym i jak zaaplikowane grały Twoje morele?

Poznaj ten zestaw lepiej, a potem wyrażaj opinie. Bas nie ma super kicka, jednak potrafi zejść nisko. To zestaw do kulturalnej gry. Wysokie nie są tragiczne, a po lekkiej modyfikacji zwrotnicy są bardziej szczegółowe. Na próżno doszukiwać się tu stylu gry r6a czy hsk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to tylko stolica...

 

Kiedyś zamowiłem zestaw kolumn Dali w Hornie, cena detal 16999, i co się okazało, w ich sklepie fabrycznym w jakimś markecie te same kolumny człowiek z ulicy może sobie kupić za.... 11250... czyli w prostym rozrachunku -35% + 200zł za fatygę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to jedna z tańszych montowni CA w Warszawie na tą chwilę (o ile nie najtańsza) ... 

 

kupowałem tam kilka akcesoriów montażowych (oploty, rozdzielacz, bezpieczniki, konektorki itp), ceny dobre, obsługa i sam lokal jako tako, ale ruch mają duży ..

 

100 PLN - myślę, że raczej "chłyt małkietingowy" (odbiją sobie na kablach, dystansach itp)

 

cóż konkurencja duża / rynek wymusza / klient korzysta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze ceny i ilość wychodzą na dobre... Nie jestem hipokrytą i sam szukam w miarę dobrych cen cokolwiek kupując z drugiej strony nie przeginam, rozumiejąc ,że przecież ktoś także ma firmę, rodzinę i musi coś mieć z interesu. Ale takiego czegoś jak tutaj robią z ofertami w necie nie pochwalam. Jeden zakład "zajeżdza" 10 innych... Dumpingiem na ilość. Dobre zakłady się przebranżowią, albo ludzie z nich zmienią całkiem zajęcie i finał będzie taki, że jak się będzie chciało dobrego fachowca z wiedzą to trafisz na takiego pajaca z allegro lub mediamarkt, którego horyzont się kończy na peyingu i kondensatorze 10 Faradów na przygasające kable. No ale cenki mają dobre.... Hip Hip hurra! :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym i jak zaaplikowane grały Twoje morele?

Poznaj ten zestaw lepiej, a potem wyrażaj opinie. Bas nie ma super kicka, jednak potrafi zejść nisko. To zestaw do kulturalnej gry. Wysokie nie są tragiczne, a po lekkiej modyfikacji zwrotnicy są bardziej szczegółowe. Na próżno doszukiwać się tu stylu gry r6a czy hsk. 

 

Wtedy grały pod DLS A3. Jeżeli chodzi o Morela to ogólnie jest ok. ale konkretnie model o którym rozmawiamy jest........ jak napisałem wcześniej.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...