Skocz do zawartości

El Comp 6.2 - zna/słyszał ktoś?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

lub słuchać i ustawiać i słuchać i ustawiać

I od czasu odsłuchu a nie nastaw będą zależne punkty podziału :wink2: , czy można o tym napisać coś bez 3 miesięcy odsłuchu konkretnego samochodu ?

A może tej wiosny jakiś producent wypuścił model radia/procesora skalowany w częstotliwościach podziału ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 




fabrycznie jest 4.5khz , ja miałem możliwość jedynie 4 lub 5 . 4 / 6 spisywało się bardzo dobrze

Nieuchronnie nadchodzi ta chwila , aby zadać pytanie , czy wiesz o czym piszesz :wink: .

Czy widzisz jakąś istotną różnicę pomiędzy częstotliwością odcięcia a częstotliwością podziału ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy poza kilkoma osobami na forum nie wiedzą o czym piszą i nie mają żadnego pojęcia o tym co robią :wink: 

 

Nie wiem w jakim punkcie wypada podział częstotliwości ,ale strzelam . . . okolice 2khz ? I nie jest to 500 hz mniej niż na ori zwrotce , chodziło mi o to że tnę TW o 500hz niżej niż na ori zwrotce 

 

Ale dlaczego temat zszedł na to co wiem a czego nie wiem hm? W dalszym ciągu chciałbym się dowiedzieć dlaczego cięcie twetera 4khz / 6 db  go muli ? I jaka jest wartość FS dla TW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy poza kilkoma osobami na forum nie wiedzą o czym piszą i nie mają żadnego pojęcia o tym co robią :wink:

 

 

 

Nie wiem w jakim punkcie wypada podział częstotliwości ,ale strzelam . . . okolice 2khz ? I nie jest to 500 hz mniej niż na ori zwrotce , chodziło mi o to że tnę TW o 500hz niżej niż na ori zwrotce

 

 

 

Ale dlaczego temat zszedł na to co wiem a czego nie wiem hm? W dalszym ciągu chciałbym się dowiedzieć dlaczego cięcie twetera 4khz / 6 db go muli ? I jaka jest wartość FS dla TW ?

 

 

Dlatego , ze częstoliwość podziału jest czym innym niż punkt odcięcia .

Ludzie klupią te nastawy bez pojęcia co robią a dokładniej świadomości skutków tych działań .

Cięcie na poziomie 4 kHz / 6dB to zadanie dla wyższej klasy przetworników rodzaju Supremo , głośniki z F1 i temu podobne .

Granie z cieciem 4 kHz i z nachyleniem 6 dB octawę niżej wydziela tam moc czterokrotnie wyższa niż odcięcie 4kHz /12 dB .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógł byś to rozwinąć??

Czyli że zbocze 6dB/okt ma łagodniejsze opadanie charakterystyki za punktem podziału niż zbocze 12dB/okt. Co za tym idzie głośnik gra też tymi częstotliwościami więc dla przykładu. Tniemy w punkt 2.5kHz a spadek przy zboczu 6dB na 1kHz wynosi 3dB to przy 12dB ten spadek wyniesie powiedzmy 6dB. (4 krotnie to byłoby chyba 12dB) I teraz przy każdej z częstotliwości dzieje się to samo. Czyli głośnik który gra głośniej danym pasmem bardziej je odczuwa. Prościej chyba się nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa czyli tylko o to chodziło, to już wszystko jasne ;)

a mam takie pytanie, pewnie durne jak większość moich pytać :P

przy cięciu np 4kHz i spadku 6db kiedy dokładnie "wygaśnie" dźwięk? a kiedy przy 12db i 18db (chodzi mi np o coś takiego przy 4kHz i 6db kończy się przy 3kHz, przy 12db 3,5kHz itp) jest to jakoś w miarę regularne czy ciężko tak na oko powiedzieć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...