Skocz do zawartości

Focal PS165 - jaki wzmacniacz: 2 czy 4 kanały ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

To mój pierwszy post i chciałbym się poradzić jaki wzmacniacz kupić do swojego zestawu: 2 czy 4 kanały ? Szukam czegoś około 100w rms a poniżej opis mojej instalacji:

 

Radio: fabryczne radio Mazda 6. Nie podlega zmianie.

 

Do tej pory skompletowałem:
Focal PS165
kabel sygnałowy: Adam Hall 1,5mm2 – 10m
fabryczne maskownice tweetera Bose


Do kupienia:
Konektory RCA: Nakamichi/Thomson/
Przewód zasilający 20/25mm2 + przyłącza
Oprawka i bezpiecznik
przyłącza głośnikowe do kabla sygnałowego
rozdzielacz RCA Sinuslive
Wzmacniacz 4 kanałowy około 80-100W rms


Wczoraj wpasowałem tweetery Focala w maskownice plastikowe – po doszlifowaniu krawędzi pierścienia od tweetera, ładnie weszły i zostały wklejone. Podłączyłem je też pod fabryczną instalację – różnica bardzo duża, tweetery są wręcz głośniejsze niż fabryczne woofery. Musiałem skręcić treble na -1, midy na 0 aby wytrzymać ale grają ładnie. Są delikatniejsze i gładsze niż tweetery z Rainbowów SAX 265.
Wydaje mi się, że potrzeba mi 4 knałówki aby poprawnie i dobrze zestroić całą instalację – osobno tweety i osobno woofery. Najlepiej 4x100w rms wzmacniacz skręcić na 75% mocy. Taki mam plan.

 

 

Jaki wzmacniacz jest polecany do takiej konfiguracji ? Chciałbym nowy, w zakresie  800-1200 zł lub dobrą używkę ze sprawdzonego źródła bo większość z Allegro jest zajechana.

Czy ktoś proponuje również jakieś poprawki co do kompletowania mojego zestawu ? Każda uwaga jest na wagę złota jako, że to pierwsza próba samodzielnej instalacji i złożenia całości. Zależy mi na wzmacniaczu, grającym ciepło, nie lubie łupanki, która tylko trzaska samym basem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proszę o link do tematu, w którym są polecane tylko 4 kanałówki. Bo wzmacniacze polecane są i owszem, ale większość to 2 kanałówki i używki.

A ja chciałbym się dowiedzieć co jest polecane do tego konkretnego zestawu i najlepiej jako nowe. Chciałbym zbudować sobie coś co przyjemnie zagra, a nie najbliższe miesiące spędzić szukając na ebayu lub allegro i jeszcze trafieniu na *sprawny* wzmacniacz a nie po kilku operacjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze musisz dodać parę szczegółów. Jak masz przetworniki zamontowane, jak drzwi wygluszone, gdzie masz babole w instalacji, jak ukierunkowane głośniki w drzwiach a jak tweetery najlepiej jeszcze załaczyć wykres akustyki auta no i upodobania szczegółowe odnośnie zakresu lubianych częstotliwości.

Może ci się to wydać śmieszne co piszę ale chcesz zeby podać ci Plug&play wzmacniacz który podepniesz i będziesz wniebowzięty. A tak się niestety nie da :mur:

Wszystko co wyżej ci napisałem ma na to wpływ. Co dla jednego będzie super graniem dla drugiego będzie shitem żygającym basem i tweeterami powodującymi krwawienie z uszu.

Chcesz się dowiedzieć więcej podjedz na jakiegoś spota w Twojej okolicy i posłuchaj jak grają poprawnie zbudowane auta. Dowiesz się wtedy wiecej co do swoich predyspozycji odnośnie brzmienia. Wtedy chociaż będziesz wiedział czego chcesz. I my również :)

 

A jeśli nie interesuje cię jakość brzmienia twojego systemu: to kup taki wzmacniacz którego obudowa najbardziej ci się podoba i też będzie ok. Pierwsze instalki i tak z rególy bardzo cieszą bez względu na jakość użytych komponentów. Będziesz się cieszyć do pierwszego spota lub dopóki nie uslyszysz auta zrobionego poprawnie, za miejszą gotówkę niż twoje a grające 200% lepiej.

 

Miłej pogoni za królikiem

 

:zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jeszcze zrobić za Ciebie?

 

Skoro dopisałeś że mogą być też i używki to czemu nagle ci to nie pasuje?

 

Proszę żeby w tym temacie padały TYLKO propozycje nowych wzmacniaczy które poklecacie.

 

Każda uzywka bedzie kasowana. 

 

Co do podania linki to ubawiłeś mnie szczeże mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam to chciał bym się przyłączyć do tematu, mam wzmacniacz 4 kanałowy i oryginalne audio audi a4 b5 radio concert bez wyjścia na wzmacniacz, wzmacniacz jest już podpięty, wszystko się włącza po przekręceniu kluczyka ale problem jest taki że nie wiem jak mam podłączyć wzmacniacz pod głośniki żeby to chodziło... nie chce zmieniać radia a na głośniki przyjdzie pora ale na razię chce podłączyć wszystko żeby było gotowe i żeby to jako tako chodziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze musisz dodać parę szczegółów. Jak masz przetworniki zamontowane, jak drzwi wygluszone, gdzie masz babole w instalacji, jak ukierunkowane głośniki w drzwiach a jak tweetery najlepiej jeszcze załaczyć wykres akustyki auta no i upodobania szczegółowe odnośnie zakresu lubianych częstotliwości.

Może ci się to wydać śmieszne co piszę ale chcesz zeby podać ci Plug&play wzmacniacz który podepniesz i będziesz wniebowzięty. A tak się niestety nie da :mur:

Wszystko co wyżej ci napisałem ma na to wpływ. Co dla jednego będzie super graniem dla drugiego będzie shitem żygającym basem i tweeterami powodującymi krwawienie z uszu.

Chcesz się dowiedzieć więcej podjedz na jakiegoś spota w Twojej okolicy i posłuchaj jak grają poprawnie zbudowane auta. Dowiesz się wtedy wiecej co do swoich predyspozycji odnośnie brzmienia. Wtedy chociaż będziesz wiedział czego chcesz. I my również :)

 

A jeśli nie interesuje cię jakość brzmienia twojego systemu: to kup taki wzmacniacz którego obudowa najbardziej ci się podoba i też będzie ok. Pierwsze instalki i tak z rególy bardzo cieszą bez względu na jakość użytych komponentów. Będziesz się cieszyć do pierwszego spota lub dopóki nie uslyszysz auta zrobionego poprawnie, za miejszą gotówkę niż twoje a grające 200% lepiej.

 

Miłej pogoni za królikiem

 

:zdrowko:

 

Drzwi będą wygłuszone matą GMS o7xl. Nie wydaje mi się śmieszne to co piszesz, nie chce żadnych wzmacniaczy kolorowych, zależy mi tylko aby ładnie grało, to nie ma wyglądać.

Tweetery są zabudowane w fabrycznych miejscach/zaślepkach w Mazdzie w trójkątach przy lusterku. Grają raczej prostopadle do linii drzwi, nie są ukierunkowane bezpośrednio na mnie bo też nie lubię jak syczki grają wprost do ucha.

 

Muzyka jaką lubię to Mike Oldfield, Andreas Vollenweider, Kitaro, nu jazz, chillout i inna muzyka instrumentalna. Nie chce zrobić audio to tłuczenia buczącym basem na światłach w rytm polskiego hip hopu.

Wiem, że to początek i na pierwszym lepszym spocie inne autka zjedzą mnie dźwiękiem. Raczej po prostu chciałem uniknąć władowania się w jakiś badziewny wzmacniacz, a kupienie dobrej, sprawdzonej konstrukcji. Skłaniałem się ku uDimension 4300 ale wydaje mi się, że 4 kanałówka będzie za słaba do głośników 80w rms.

Wyczytałem, że wzmacniacz najlepiej wysterować na 75-80% mocy aby uniknąć zniekształceń i wtedy poprawnie napędzałby głośniki. Nie mam zamiaru słuchać bardzo głośno więc jeżeli jest tu jakiś błąd w rozumowaniu to proszę o poprawę.

 

 

@dan124: masz strasznie dziwną i zmęczoną postawę. W kółko tylko "wszystko było, użyj google, poszukaj". Tak szukałem i nie ma tu podobnego zestawu do mojego. Są polecane używane wzmacniacze - ale to nie znaczy z automatu, że uda się taki kupić, dodatkowo jeszcze sprawny. Masz jakąś dziwną i roszczeniową postawę - ja tylko zapytałem o poradę, a Ty się zachowujesz jakbyś musiał mi odpisywać za karę. Ulżyj sobie i mi nie odpisuj po prostu. jak ktoś będzie chciał mi pomóc to mi pomoże, jak ktoś stwierdzi, że jestem debilem to mi nie pomoże. Ni musisz za każdym razem zaznaczać swojego zmęczonego stanowiska w każdym temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Radio: fabryczne radio Mazda 6. Nie podlega zmianie.

 

 

TO powoduje, że zbyt rozczulające rozsterki nad wyborem wzmacniacza są zbędne.

 

 

kup juniorka 4.300 i będzie ok

 

Przy takim lipnym sygnale nie odczujesz żadnej różnicy między wzm X za 800 a wzmacniaczem Y za 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...