Skocz do zawartości

Ładowanie kondensatora


Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałem naładować kondensator przed montażem i gdy podpiąłem kable zaiskrzyło się konkretnie. Można tak zniszczyć kondensator? Sprawdzałem później, ładowałem go przez żarówkę i wszystko przebiegało ok, tzn. przy ładowaniu świeciła i z czasem gasła, tak samo było przy rozładowaniu. Męczy mnie jednak to że wyświetlacz pokazuje prawie to samo napięcie przy co miernik na akumulatorze (podczas słuchania muzyki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co nazywamy zaiskrzyło konkretnie? :D

 

Czytasz w moich myślach, dlatego spytałem kolegę pytaniem pomocniczym. :)

Równie dobrze mogło mu lekko przyiskrzyć bo piece łapały ładunek.

U mnie mimo elektroniki w kondziołach, wkręcenie bezpiecznika głównego kończy się lekkim jego... przyspawaniem :D

No i ta żarówka ;)

Nie takie cuda się już tutaj widywało na starcie zabawy z CA. :wink:

Najlepiej jak kolega poda konkretny model kondensatora, który używa i się rzuci okiem czy to zwyklas czy z elektroniką.

Niemniej skoro żaróweczka ładuje i świeci się przy rozładowaniu to kondek jest siur, napięcie na rozecie i na nim takie samo, bo dobrze zrobiona instalka, nie spada bo nie ma takiej potrzeby widocznie. A afera o iskierki to zwykłe łapanie ładunku przez kondensatory we wzmacniaczu/ach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to kondensator z elektroniką Cadence CAP4DR

Jak zaiskrzyło to mógłbym nagrać filmik ale drugi raz wolałbym nie powtarzać (podobny błysk do spawania), za to naładował się w 3sekundy przez żarówkę zajmuje mu to 30sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


za to naładował się w 3sekundy przez żarówkę zajmuje mu to 30sekund.

 

Heheh.... :rotfl:  No tak, jakiej średnicy masz żarnik wolframowy w żaróweczce a jaki przekrój kabla w CA. :)

Ciesz się użytkiem swojego kondziołka i nie martw i nic. :wink:

Filmiku nie rób, spawarkę każdy uświadczył i to nie taką jak opisujesz bawiąc dłużej z CA. Polecam o zmierzchu olewając zasadę "Grzebię, wyciągam bezpiecznik główny" rzeźbić na szybko z piecem przyświecając komórką... Zwarcie + z  - przez pośpiech i przypadek daje niezły efekt spawarki i ślepca na dłuższą chwilę... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam. Wtedy tymczasowo śrube wkladasz zamiast fuse-a :rotfl:

 

 

Po co śrubkę :) Lepiej lutownica nagrzac metalowe czesci i same schodzą :) W środek kilka drucików z kabla,założyć lepki i gotowe :P Zawsze troche bezpieczniej niż śrubka

 

Heheh.. Poradziła starszyzna jak uprawiać drutologię gdy bezpiecznika na stanie niet... :rotfl:  Co za kreowanie złych wzorców... :wink:

 

ps. Aby nie było sam ostatnio tak zrobiłem gdy nie miałem na stanie mini anl... :wstyd::D

Lutownica 'kleks" i nówka sztuka nie śmigany... :hyhy: Ale to dobre doraźnie i po usunięciu przyczyny wywalenia bezpiecznika! Inaczej można puścić auto z dymem. :mur1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


za to naładował się w 3sekundy przez żarówkę zajmuje mu to 30sekund.

No tak, jakiej średnicy masz żarnik wolframowy w żaróweczce a jaki przekrój kabla w CA.

No muszę powiedzieć że ciekawa teoria szkoda tylko że nie ma nic wspólnego z prawami fizyki   :mur1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kończąc temat powiem że kondensator mimo podpięcie go bez naładowania raczej działa, bo silnik przestał spadać z obrotów przy niskich tonach.

Mam jeszcze jedno pytanie czy jbl gt5-12 wytrzyma pod rodkiem 2100A2 (blaupunkt'a emb 1200 spaliłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...