Skocz do zawartości

Kontrolka PROTECT


pentax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji że jestem tu nowy, witam Wszystkich serdecznie :)

 

Przejdę do problemu od razu.

 

Posiadam zestaw audio. 6 głośników + 2 tweetery + skrzynie bassową. Z powodu złej instalacji wcześniejszy wzmacniacz - nie pamietam jaki ale jakiś tani i słaby - spalił się. Kupiłem więc http://www.elcoexim.com.pl/car-audio/magnat/orange-limited/magnat-orange-limited-4000-detail - po podłączeniu wedle instrukcji, wszystko śmigało jak marzenie, lecz pare dni temu wystąpił problem. Po włączeniu radia, słyszałem w tylnej części audio bzyczenie-syczenie takie przerywanie oraz utrate bassu. Po chwili przestał działać wzmacniacz i zapaliła się kontrola PROTECT. Szukałem po forach co to oznacza i żaden z opisów nie pasuje do mojego. Po odłączeniu we wzmacniaczu uziemienia, rem oraz zasilania na jakieś 2-3 i ponownym podłączeniu audio gra z 15-20 minut i od nowa Protect. O co tutaj chodzi ? ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z racji że jestem tu nowy, witam Wszystkich serdecznie :)

 

Przejdę do problemu od razu.

 

Posiadam zestaw audio. 6 głośników + 2 tweetery + skrzynie bassową. Z powodu złej instalacji wcześniejszy wzmacniacz - nie pamietam jaki ale jakiś tani i słaby - spalił się. Kupiłem więc http://www.elcoexim.com.pl/car-audio/magnat/orange-limited/magnat-orange-limited-4000-detail - po podłączeniu wedle instrukcji, wszystko śmigało jak marzenie, lecz pare dni temu wystąpił problem. Po włączeniu radia, słyszałem w tylnej części audio bzyczenie-syczenie takie przerywanie oraz utrate bassu. Po chwili przestał działać wzmacniacz i zapaliła się kontrola PROTECT. Szukałem po forach co to oznacza i żaden z opisów nie pasuje do mojego. Po odłączeniu we wzmacniaczu uziemienia, rem oraz zasilania na jakieś 2-3 i ponownym podłączeniu audio gra z 15-20 minut i od nowa Protect. O co tutaj chodzi ? ;(

Rozumiem ze skrzynia basowa dostaje mostek z 2-och kanalow, popraw mnie jesli sie myle(bo nic o tym nie piszesz), a jak masz podlaczone  6 głośników + 2 tweetery ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu powiem że auto kupiłem z takim zestawem jaki jest i nic sam nie robiłem oprócz zmiany wzmaka. Więc...Mam 2 głośniki przy szybie, 2 w drzwiach, 2 tweetery <- te głośniki idą podłączone bezpośrednio do radia, bo jak wzmak nie gra to one grają , jak wzmacniacz gra to grają 2 tylne głośniki + bass. Podłączone mam tak jak w instrukcji bo mam tak samo : http://postimg.org/image/onjueemuf/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąpe daje informacje bo sie nie znam. Głośnik nie wiadomo ile ma W bo nie ma opisu z tyłu jak wyciągałem. Jak z radiem połaczone nie wiem ,kablami i idą od niego 2 czincze do wzmacniacza. Przez ponad 4 miesiące działał normalnie więc gdyby było źle spasowane to myślę żeby wcześniej się psuło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiem że odgrzewam ale nie poradzę sobie bez Was. Wzmacniacz po paru dniach znowu przeszedł na stan protect. Po odłączeniu czinczy, oraz głośników, non stop świeci się dioda protec. Podłączone jest jedynie zasilanie, uziemienie i kabelek od radia. Co się dzieje ? :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejnosci bym przejrzal instalacje zasilajaca wzmak, sam pisales, ze po poruszaniu kablami bylo ok, moze kable nie sa najlepsze, cos przysniedzialo i nie ma takiego kontaktu jak powinno, wogole to jaki masz przekroj tego kabla i dlugosc? Jak za malo pradu wzmak dostaje, to kazdy mozesz uwalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...