Skocz do zawartości

Szumią głośniki wysokotonowe


christoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Obecna konfiguracja to:
Alpine 9855r -Sony xm 10020-Morel tempo 6
Spawarka(35mm) idzie: lewym progiem , Rca sinuslive środkiem, głośnikowe (ofc dietz) leci prawym progiem.

Po podłączeniu całego zestawu wszystko było ok(przynajmniej takie miałem odczucia), na drugi dzień zabrałem się za robienie słupków pod tweetery.
Odłączyłem prawy głośnik (na wyłączonym zapłonie )żeby zrobić pierścienie, niestety w między czasie musiałem odpalić samochód i obawiam się czy przewód do tweeterów się nie złączył i nie poszła masa na RCA w radiu) Jak podpiąłem je z powrotem to usłyszałem lekkie szumy, tylko teraz nie wiem czy wcześniej byłem zafascynowany że w ogóle po pól roku w aucie usłyszałem jakieś dźwięki czy mam już halucynacje i za bardzo się przejmuje.
Dodam że szumy występują bez względu na to czy silnik pracuje czy nie. Nie wzrasta wraz ze wzrostem obrotów.
Widziałem się ze znajomym co siedzi w temacie i stwierdził że jestem przewrażliwiony, sam nie wiem co o tym myśleć..
Jakieś pomysły?

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facepalm.. faktycznie jest, dzięki tatusiu ;P hmm a co z resztą parametrów- przeszukałem całe menu alpine i albo ślepy jestem albo tego nie widze...;/

edit. powiedzicie mi jeszcze o tej masie na RCA w radiu- jest szansa żeby to upalić gdyby przewody do tweeterów się złaczyły na odpalonym sprzęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba prędzej masę byś upalił jakbyś kombinował z czinczami na włączonym sprzęcie, no ale... nie zbadane są wyroki boskie :)  ja miałem kiedyś na początku zabawy w  CA zwarę na kablach od woofera - mocując dystans do drzwi przewierciłem blachowkrętem kabel i zrobiłem zwarcie, trzaski w głosniku były, ale nic poza tym nie walnęło, śrubę usunąłęm i wsio wróciło do normy.- może farta miałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumy czy ...trzaski .

Trzaski sa w 90% spowodowane tzw. "zimnymi lutami" pospolicie nazwę to "niestykiem".

Natomiast szumy to bardziej skomplikowana sprawa bo ich przyczyn może być mnóstwo od "przyschnięcia" elektrolita po szum na tranzystorze etc.

Jak nie pomoże to co sugerują userzy to wyjmij radio i podłącz u znajomego i tak po kolei wykluczaj trafione ogniwo Twojego systemu, pociesze Cię, że szum nie jest wynikiem uszkodzenia głośnika.

tu zobacz:

http://www.instrukcjapolska.pl/index.php/alpine/346-alpine-radio-samochodowe/7699-instrukcja-obslugi-radio-samochodowe-alpine-cda-9855r-cda-9853r-odbiornik-rds-mp3-wma-cd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


facepalm.. faktycznie jest

 

Stary zmień dilera albo bierz trochę mniej :lol: :lol: :lol:

 

Jeżeli dobrze rozumiem to zwawrłeś przewody od tweetera, czyli wyjście wzmacniacza, więc tam może być jedyny problem. Zacvznij od zamiany tweeterów stronami (zamień przewody przy wmzacniaczu), ewentualny szum przeniesie się na drugą stronę :wink: 

 

W 9855 mosz pełną zwrotkę aktywną chyba po przełączeinu wihajstra na spodzie obudowy. Możesz wtedy włączyć same gwizdki np. bez woogfeow i miołbyś 100% pewności czy mosz schizy czy jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie idzie zasilanie lewym progiem, sygnałowe i głośnikowe prawym. Przez jakiś czas było wsio OK. Raz wyjąłem radio (DXZ958) co by do kumpla podłączyć. Potem włożyłem spowrotem, podłączyłem tak samo i też szumy na tweeterach się pojawiły. Znowu radio wyjąłem częściowo (kable ciągle podłączone) i włączyłem- wsio OK. Więc spowrotem ładnie radyjko delikatnie włożyłem przy tym boczek odkręciłem co by przy wkładaniu, za radiem wszelkie przewody dobrze ułożyć i wsio OK. Coś musiało nie łączyć chyba jak radio za mocno "wciskałem" na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...