Skocz do zawartości

Problem z audio..


KondzioR.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje audio grało bez problemu przez rok czasu, aż do wczoraj. Stałem autem na górce, i otworzyłem drzwi.. poszło razem z ciężarem aż do ogranicznika że aż szarpnęło kablami które szły do audio.. głośniki zaczęły piszczeć i cotylko możliwe. Poruszałem tym kablem co idzie przez drzwi do głośnika i przestało piszczeć ale jest inny problem.. przy wyłączeniu strasznie strzela w głośniki oraz po odpaleniu auta straszne zakłócenia.. wcześniej też strzelało, ale tak delikatnie.. a teraz takie wielkie bum. Jak auto zaczyna kręcić rozrusznikiem to słychać to w radiu... Co to może być?
Radio Pioneer Deh 2300, Zestaw przedni Diora GDS 1607 wzmak Helix DB4 i Sub Alphard...
Tam jeszcze dzisiaj próbowałem odpinać poszczególne głośniki itp. ale nic to nie daje. Dodam że tego zakłócenia z silnika wczoraj nie było :/

Jakieś sugestie? Dzięki z góry za pomoc bo już ręcę opadają. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem gdzieś w necie że może to być uwalona masa od RCA, albo w radiu albo w wzmaku.. Dziwne to.. dodam jeszcze coś takiego.. że gdzieś tam ruszyłem kablami przy włączonym radiu strzeliło raz  i przestało strzelać, jednak poskładałem do kupy boczki itp. i zaczeło znowu .. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręć głośniki i zobacz czy wszystko jest ok, czy kabel gdzieś się nie przerwał, nie naderwał się terminal i nie styka gdzieś z karoserią itp.

Wymień ten kabel RCA na inny i zobacz czy to coś dało.

Jak nie to spróbuj połączyć na krótko masę z rca do radia ewentualnie masę między radio i wzmak i zobacz czy coś dało.

Jeśli po tych krokach będzie tak dalej to winy upatrywałbym we wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...