Skocz do zawartości

REGENERACJA WYŚWIETLACZA CDA-7990R F1


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mirek także już swojego parę lat używa i śmiga, choć już chyba zbliża się do kresu bo na Wiośnie z tego co pamiętam już nie wszystkie linie wyświetlał.

Wiesz Jurku, pal licho jak coś się w staruszku zepsuje, ma prawo... Gorsze, że nawet jak by się chciało, wyświetlacz to temat w zasadzie nie do dostania. A wcale swego czasu nie kosztował jakiś horrendalnych pieniędzy znalazłem starego linka sprzed paru lat do hurtowni elektroniki w USA i kosztował nówka 235 dulków. Ale wiadomo to już pieśń przeszłości.

Niemniej zawsze jak mam okazję pokręcić tą chodzącą z lekkim oporem gałą i pobcować z tym żródełkiem sprawia to przyjemność estetyczną poza dzwiękiem samym w sobie.

To tak jak Kabanowy XES, bierzesz jeden wielki odlew aluminium w rękę (zmieniarka i procek w jednym) i czujesz ,że tam każda głupia śrubka, klapka etc jest zrobiona by wytrwała lata bez kompromisów.

To miła odmiana w porównaniu do multimedialnej 800ki jaką teraz mam, co z tego ,że niby obudowa w miedzi skoro front, jak w każdym piżdzingu, tani plastik, zero pietyzmu wykonania "dziadków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Witam tak się zastanawiam czy istnieje w Polsce jakaś firma która produkuje wyswietlacze oled lub coś w tym stylu. Na allegro można kupić najprostrzy wyświetlacz oled już od 30 zł i nie wierzę że nie istnieje możliwość przy dzisiejszej technologi wyprodukowania wyswietlacza który by zastąpił oryginalny w cda-7990r lub w rux z h900.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi o oprogramowanie chyba którego nie zgrasz ale CAS miał swego czasu do radia kilka wyświetlaczy dla potrzebujących , do ruxa to chyba nie do kupienia . Jeżeli nie padł na amen to szanse na naprawę masz .

No właśnie, miał [emoji6] jednak nie zaszkodzi go zapytać.

 

Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja dam nawet na mszę Za pomyślną naprawę wyświetlacza w F1. Rozmawiałem z kimś kto orientuje się w temacie wyświetlaczy i to co było by mu potrzebne do poszukania ewentualnych części to zdjęcie wyświetlacza od strony płytki w tym celu trzeba by było zdemontować wyświetlacz jeżeli miałby ktoś z was taki wyświetlacz to proszę o fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu nie tyle problem w elektronice tylko w samym wyświetlaczu. O ile mnie pamięć nie myli to Paweł mi tłumaczył że wypalają się ścieżki. Ale to może niech się wypowie on jak tu zajrzy.

 

Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejjk koledzy nie straszczcie mnie !! Bo czytam o bolączce wyświetlacza F1 to sam sie boję o mój uszanowany egzemplarz w audi heh :(

Póki jest regularnie używany to jeszcze podziała. Nie używaj funkcji wyłączania wyświetlacza a jak tylko coś zniknie na ekranie od razu na serwis.

 

Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki jest regularnie używany to jeszcze podziała. Nie używaj funkcji wyłączania wyświetlacza a jak tylko coś zniknie na ekranie od razu na serwis.

 

Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka

Od razu na serwis heh badz uprzejmy  i napisz mi do jakiego serwisu mam sie udać ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu na serwis heh badz uprzejmy i napisz mi do jakiego serwisu mam sie udać ^^

Mi tylko wiadomo że Paweł / CASKP potrafił je naprawić. ale o szczegóły trzeba jego pytać

 

Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...