Skocz do zawartości

Dystanse-mocowania


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szukam jakiegoś patentu na zamocowanie dodatkowego dystansu do tych co są już na drzwiach. Dodatkowe dystanse mają 44mm grubości i tylko 1 cm szerokości (otwór montażowy woofera).Niestety nie moglem zrobić wiekszego bo nie pozwala mi na to tapicera której nie mam zamiaru ciac.Tutaj nastepuje pytanie do waszych pomysłów, w jaki sposób można by je "dokleic" do tych na drzwiach. Ja osobiście myślalem nad wywierceniem otworów na kołki (meblowe drewniane) w obu dystansach i je skleic najzwyczajniej, ale nie wiem czy są ciut mniejsze niz cm bo zwykłe bedą juz za duże. Długie wkrety nie wiem czy utrzymają cieżki woofer który szykuje i zeby mi to nie zlatało kiedyś. Licze na waszą inwencje twórcza bo jestem w kropce a rozwiazanie mi potrzebne.Pozdrawiam i licze na obfitą dyskusje :wink:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz na długich wkrętach mocować.W takim przypadku same wkręty nie są jedynymi które będą trzymać bo: występuje siła tarcia i na pewno nie "zjedzie", dodatkowo jak przesmalujesz jakimś wikolem to juz nie ma szans żeby nie wytrzymało.Bardziej bym sie martwił tunelem jaki wyjdzie ale to trzeba skręcić i sprawdzić jak gra glosnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mata w zasadzie sztywności już nie doda tylko ewentualnie wytlumi rezonans.Sam u siebie w "starym"mocowaniu miałem też oklejone matą dokładnie, a potrójne pierścienie właśnie skręcone między sobą wkrętami i to było sztywne jak cholera.Natomiast nie do końca jednak uważam taki system za najlepszy bo daleko mu bardzo do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić tak jak ja u mam u siebie

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/28855-opel-signum-by-przemcio/page-4

 

Post 63

 

Ja mam je sklejone i jako fastryga skrecone wkretami. A zeby było megasztwno to są nawiercone otwory na śruby metryczne a od środka podfezowane i zamontowane nakrętki. Nie przykrecalem na wkrety gdyż potrafią się luzować a w przypadku odkrecenia juz po ponownym przykreceniu nie trzymają tak mocno i trzeba nowe otwory robić wiec padło na śruby metryczne i jest :ok: Więc woofer trzyma się przez cały dystans. Śruby przed skreceniem posmarowane są stoperem do gwintów więc nie ma tez możliwości odkręcenia pod wpływem wibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemcio doczytaj pierwszego posta dokladnie :wink:  ja ori dystans mam juz zamontowany do tego musze dokleic kolejny wiec montaz na metryki odpada bo nie wywierce sie przez ori dystans.Moge sie dowiercic.metryka byla by ok jak bym od nowa robil. A to juz sztukateria. :looka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to użyj mufek dwugwintowych :)

 

http://www.metalpedia.pl/pl/produkty/28/nakretki-rurowe-wkrecane-w-drewno-mufki-dwugwintowe

 

Wkręć to w stary dystans. Skręcić możesz na to dystanse śrubami. Lub wkręć je w stary dystans. W nowym nawierć tylko wewnętrzny rozmiar śruby (zabezpieczy cię to przed ewentualnym odkreceniem mufki) . Dystans posmaruj klejem i skręć to wszystko razem do kupy z glośnikiem i będzie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wkrety i MDF to nie za bardzo do siebie pasuje. Chyba ze jednorazowo ale i tak nie ufam takiemu połączeniu

Nie popadajmy w skrajności, wkręt (czarny z szerokim gwintem) wkręcony we wcześniej podwiercony mniejszym wiertelkiem dystans bedzie trzymał naprawdę mocno i nie ma szans żeby coś puściło nawet po kilkakrotnym przekręcaniu.Przecież zamontowany taki kawałek gwintu w mdf'ie to umówmy sie nie jest połączenie metal na metal.

Co z tego że śrubki będą slicznie wkręcone ale połączenie już "gwintu" do mdf nie do końca taki "beton".

Ale wszystko trzeba robić z głową i dobrać pod swóją aplikacje i możliwości co tam można wsadzić-zastosować żeby bylo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w skrajności, wkręt (czarny z szerokim gwintem) wkręcony we wcześniej podwiercony mniejszym wiertelkiem dystans bedzie trzymał naprawdę mocno i nie ma szans żeby coś puściło nawet po kilkakrotnym przekręcaniu.Przecież zamontowany taki kawałek gwintu w mdf'ie to umówmy sie nie jest połączenie metal na metal.

Co z tego że śrubki będą slicznie wkręcone ale połączenie już "gwintu" do mdf nie do końca taki "beton".

Ale wszystko trzeba robić z głową i dobrać pod swóją aplikacje i możliwości co tam można wsadzić-zastosować żeby bylo dobrze.

tyle ze ze jak wkrecisz porządnie taki gwint w mdf ( ma szerszy gwint niz normalne wkręty) to już nie będziesz go wykręcal i wkrecał osłabiając mdf i zostaje na stałe. Więc przy jednorazowym wkreceniu może będzie podobnie do wkrętów ale już każde wkręcenie i wykręcenie glosnika przechodzi na plus takiemu rozwiązaniu. Wkręć porzadnie i wykręć sobie kilka razy wkręt w Mdf-ie i będziesz wiedział dlaczego takie rozwiązanie jest trwalsze :) po prostu po kilku razach będzie miał już spory luz a jeszcze kilka-kilkanaście razy i wyjmiesz go już palcami :rotfl:

 

Ale w sumie to niech kazdy robi jak mu się podoba. Nie bede nikogo na siłę przekonywał do swojej racji :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze ze jak wkrecisz porządnie taki gwint w mdf ( ma szerszy gwint niz normalne wkręty) to już nie będziesz go wykręcal i wkrecał osłabiając mdf i zostaje na stałe. Więc przy jednorazowym wkreceniu może będzie podobnie do wkrętów ale już każde wkręcenie i wykręcenie glosnika przechodzi na plus takiemu rozwiązaniu. Wkręć porzadnie i wykręć sobie kilka razy wkręt w Mdf-ie i będziesz wiedział dlaczego takie rozwiązanie jest trwalsze :) po prostu po kilku razach będzie miał już spory luz a jeszcze kilka-kilkanaście razy i wyjmiesz go już palcami :rotfl:

 

Ale w sumie to niech kazdy robi jak mu się podoba. Nie bede nikogo na siłę przekonywał do swojej racji :zdrowko:

mam tak wlasnie zrobione (made by maxtz :) ) w komorach. Dzieki takiemu zabiegowi w tej chwili jezdze z LS155 na testach bez obawy o gwint w ori dystansie w komorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wkręć porzadnie i wykręć sobie kilka razy wkręt w Mdf-ie i będziesz wiedział dlaczego takie rozwiązanie jest trwalsze po prostu po kilku razach będzie miał już spory luz a jeszcze kilka-kilkanaście razy i wyjmiesz go już palcami

Wiem o tym tylko to jest rozwiązązanie dedykowane właśnie dla osób które przekladają często różne wooferki.

 

 


Ale w sumie to niech kazdy robi jak mu się podoba. Nie bede nikogo na siłę przekonywał do swojej racji
Powiem wiecej -ja nie twierdze że mam rację bo tak do końca nie jest :zdrowko:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zablokować te tulejki w mdf? Bo zastosowałem je w zabudowie do piecy i parę sztuk mi się odkręca, mimo ,że nawierciłem odp otwór wkręciłem mocniej potem coś dociągnąłem śrubką metryczną i ta tulejka zaczęła mi się obracać razem z nią.... Już chyba lepsze są te pazurkowe, niestety, nie miałem ich jak robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawałem w zagłębienie tego gwintu zewnętrznego klej do drewna, ale za słaby był jak się okazało... W sumie pierdoły ale do poprawki bo nie lubię sztukaterii. :) Spróbuję tym Twoim klejem bo akurat mam gdzieś jeszcze trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...