Skocz do zawartości

W drodze do doskonałość.........


Gilotyn@
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hehe no to troche ci ta rzezba na bok uciekla :D jak wiesz nie tylko masa czy rzezba jest wazna ale takze zachowanie normalnych proporcji :) zawsze w bicepsie glowa gorna musi byc mniejsza niz dolna wtedy wszytsko jest ok, u ciebie widac jest odwrotnie :) hehe nie uderzajac w ciebei nie ma sie czym chwalic ;p a raczej popracowac aby nadrobic straty :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odkope troche temat bo dyskusja byla przyjemna ale cos ucichla :D

 

Po dluuugiej przerwie powrocilem na trening, juz 3 miesiac cwicze regularnie i czuje i widze postepy :D Powrocilem do dawnej formy, waga 83kg 178cm wzrostu, lapa spowrotem 40cm, klata 112cm. Ostatnio ustanowielm wlasny rekord w wyciskaniu , wreszcie magiczna stowka poszla :D Mysle ze za miesiac sie pod 110 poloze

 

Trening 3 razy w tygodniu minimum, w jakich dniach to bywa roznie ale mam podzial na partie nastepujacy:

 

Klatka+plecy:

Wyciskanie sztangi lezac, uchwyt normalny

Wyciskanie sztangielek na skosie

Wyciskanie sztangi lezac, waski

Wyciskanie sztangi, skos dolny

Rozpietki

Przenoszenie sztangielki za glowe w lezeniu

 

Podciaganie

Przyciaganie drazka wyciagu w lekkim odchyleniu, do klatki, uchwyt bardzo szeroki

W oparciu o laweczke kolanem i reka przyciaganie sztangielki na wysokosc klatki

 

Biceps+Triceps

Sztangielkami naprzemiennie

Prostowanie rak zza glowy ze sztangielkami

Modlitewnik

Wyciskanie francuskie

Uginanie ramion ze sztanga stojac

Pompki bokserskie

Uginanie reki ze sztangielka opierajac o kolano

Sciaganie linki wyciagu w dol do wyprostu rak

 

Barki

Wyciskanie sztangi zza glowy

Podciaganie sztangi do brody

Unoszenie ramoin w bok i powolne opuszczanie

I tu sobie zawsze cos wymyslam ciekawego na 4 cwiczenie :?:

 

Ogolnie trening bardzo mi sie podoba, czuje jego efekty :D

 

I na koniec jako ze inni sie chwalili swoimi zdjeciami to i ja dodam od siebie jedno :?:http://fubu.31lo.pl/asiatko/reka2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUBU, jeśli ćwiczysz typowo masowo to musisz olać ciężar a ćwiczyć bardziej mięśniem :D

Na twoim miejscu plan rozbił bym na 4 dni, gdzie klata, plecy, barki, łapy mają swój dzień gdzie możesz tylko nad nimi się skupić danego dnia. Z własnego doświadczenia wiem że plany 3 dniowe są zbyt przeładowane i dobrze wykonuje się dwa pierwsze ćwiczenia. Kolejna idzie na odwal :?:

 

A i olej wyciskanie na płaskiej to strata czasu :D

 

Na moje twój plan jest trochę przeładowany, ale jeśli działa to milczę już jak grób.

 

Ja też ostatnio znowu zaczynam co nie co przerzucać w końcu mam czas :D

 

a to zostało po mnie po zimowym masowaniu teraz lekka redukcja :D

 

http://img242.imageshack.us/my.php?image=p...08212701sq9.jpg

 

http://img242.imageshack.us/my.php?image=p2211082130gs9.jpg

 

http://img242.imageshack.us/my.php?image=p...08213201wt3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ćwiczysz typowo masowo to musisz olać ciężar a ćwiczyć bardziej mięśniem

 

Co masz przez to na mysli? :D

 

A i olej wyciskanie na płaskiej to strata czasu

 

Strata nie strata' date=' zdania sa podizelone

:D

 

Na twoim miejscu plan rozbił bym na 4 dni' date=' gdzie klata, plecy, barki, łapy mają swój dzień gdzie możesz tylko nad nimi się skupić danego dnia. Z własnego doświadczenia wiem że plany 3 dniowe są zbyt przeładowane i dobrze wykonuje się dwa pierwsze ćwiczenia. Kolejna idzie na odwal :D

[/quote']

 

Wole 3 dniowy chociazby dlatego ze mi sie nie chce tyle razy w tygodniu lazic na trening. Probowalem 4 dniowego, niewygodne dla mnie, wole jak jest.

 

Na moje twój plan jest trochę przeładowany' date=' ale jeśli działa to milczę już jak grób.[/quote']

 

Pierwszy dzien moze wydawac sie nieco przeladowany, ale mnie to odpowiada i nie robie raczej na odwal sie tych cwiczen A reszta jest skromna, do godzinki i z glowy. Pozatym mowie, w moim przypadku takie cos dziala (kiedys mialem ulozony plan przez trenera i po 4 miesiacach nie bylo praktycznie zadnych efektow to powrocilem do swojego) wiec nie ma co psuc :D

 

jest dobrze ale popraw przedramie :D

 

W rzeczywistoci wyglada to bardziej proporcjonalnie, kwestia ujecia po prostu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUBU, o to chodzi że czasami ludzie ćwicząc biceps przy okazji ćwiczą prostowniki (bujając się, taki przykład) lub inne grupy mięśniowe w skutek zbyt dużego ciężaru nad którymi nie mają zupełnie kontroli. Ja osobiście jestem za pompowaniem mięśnia mniejszym ciężarem, ale za to z dobrą techniką.

 

Ktoś kiedyś powiedział" bicepsa to i butelką 1,5 litrową wody można zajechać :D

 

Jak będzie ćwiczył np: klatę spróbuj wycisnąć ciężar klatą a nie rękoma :D

Kładąc się na ławkę wypnij klatę (tak jak byś leżał na kapturach) tak by była rozciągnięta i przy opuszczaniu sztangi prowadź łokcie przy ciele :D nie prostuj do końca rąk w górnej fazie! trzymaj mięśniem w stałym napięciu. Utrzymaj płyny ruch i opuszczaj wolniej niż wyciskasz

 

Takie wskazówki może drobne, ale dają efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUBU, o to chodzi że czasami ludzie ćwicząc biceps przy okazji ćwiczą prostowniki (bujając się, taki przykład) lub inne grupy mięśniowe w skutek zbyt dużego ciężaru nad którymi nie mają zupełnie kontroli. Ja osobiście jestem za pompowaniem mięśnia mniejszym ciężarem, ale za to z dobrą techniką.

 

Aaa no to o to sie nie masz co martwic, w tej kwestii ojciec mnie wyszkolil, technicznie robie wszystkie cwiczenia przynajmniej tak mi wiele osob mowi :D

 

Kładąc się na ławkę wypnij klatę (tak jak byś leżał na kapturach) tak by była rozciągnięta

 

Mnie to wyglada na naklanianie do mostkowania :D

 

przy opuszczaniu sztangi prowadź łokcie przy ciele

 

Przy normalnym wyciskaniu, fizycznei niemozliwe, przy waskim jak najbardziej tak robie

 

nie prostuj do końca rąk w górnej fazie! trzymaj mięśniem w stałym napięciu

 

Do pewnego ciezaru owszem robie tak ale jak robie konczaca serie na wyciskaniu naprzyklad przy 80kg to jednak wole ustabilizowac sie prostujac rece :D Poczucie bezpieczenstwa ze sztanga zaraz na mnie nie zleci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wyglada na naklanianie do mostkowania :D

 

po części tak :D jeszcze możesz zastosować mały trick polegający na tym że przy wyciskaniu na płaskiej podrzuć pod koniec ławki (tam gdzie masz nogi- ten koniec) podłóż krążek 20kg lub 2x10kg jednak był bym za wywaleniem płaskiej.

 

Przy normalnym wyciskaniu, fizycznei niemozliwe, przy waskim jak najbardziej tak robie :zdegustowany:

 

Sądzę że za szeroko łapiesz :D to są mity. Złap tak gryf że jak wyprostujesz ręce ze sztangą to będziesz miał je równolegle do siebie. Wtedy prowadź łokcie blisko tułowia. Tak by maksymalnie rozciągnąć mięśnie pod czasz ruchu :wstyd:

 

Do pewnego ciezaru owszem robie tak ale jak robie konczaca serie na wyciskaniu naprzyklad przy 80kg to jednak wole ustabilizowac sie prostujac rece :D Poczucie bezpieczenstwa ze sztanga zaraz na mnie nie zleci :D

 

To kolejnym razem spróbuj zrobić tak serie żeby na koniec mieć np: 75kg ale nie blokować łokci w górnej fazie tylko cały czasz płyny ruch jak powyżej go opisałem. Wyciskając mniej na uwadze to, że celem jest wpompowaniem jak największej ilości krwi do mięśnia tak by nie mieścił się i miał zaraz eksplodować. I napisz jak był wtedy pompa mięśnia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po części tak :D

 

No to mostkowanie przeciez jest oszukiwaniem i dopiero wtedy idzie z rak i plecow ciezar a nie z samej klatki

 

Złap tak gryf że jak wyprostujesz ręce ze sztangą to będziesz miał je równolegle do siebie.

 

No to tak jest wlasnie wyciskanie w waskim chwycie :zdegustowany:

 

To kolejnym razem spróbuj zrobić tak serie żeby na koniec mieć np: 75kg ale nie blokować łokci w górnej fazie tylko cały czasz płyny ruch jak powyżej go opisałem. Wyciskając mniej na uwadze to, że celem jest wpompowaniem jak największej ilości krwi do mięśnia tak by nie mieścił się i miał zaraz eksplodować. I napisz jak był wtedy pompa mięśnia :wstyd:

 

Ok dam znac :D aczkolwiek na razie maturki wiec niepredko to bedzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mostkowanie przeciez jest oszukiwaniem i dopiero wtedy idzie z rak i plecow ciezar a nie z samej klatki

 

MIT! spróbuj tak jak piszę taką techniką i sam ocenisz czy idzie z rak :D

 

No to tak jest wlasnie wyciskanie w waskim chwycie :zdegustowany:

 

na moje to neutralny chwyt a wąski to taki gdzie stykają się kciuki

 

Ok dam znac :P aczkolwiek na razie maturki wiec niepredko to bedzie :D

 

nauka na pierwszym miejscu :wstyd: ale jak będziesz miał czas to zastosuj się do tych wskazówek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIT! spróbuj tak jak piszę taką techniką i sam ocenisz czy idzie z rak :P

 

Wierz mi, mostkowanie mam obcykane, to JEST oszustwo :wstyd: nawet na zawodach za mostkowanie nie zaliczaja prob mnie w takim przypakdu idzie z rak i z plecow :D

 

na moje to neutralny chwyt a wąski to taki gdzie stykają się kciuki :D

 

Wyciskanie na klatke przy stykajacych sie kciukach? :zdegustowany: tego nie slyszlame jeszcze :D moze i neutralny, ja wszedzie sie spotykalem ze to waski, i wykonuje to cwiczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi, mostkowanie mam obcykane, to JEST oszustwo http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

tylko że to nie typowe mostkowanie, ale coś co pod to podchodzi. Tutaj WYGINASZ SIĘ KLATKĄ i opierasz na czworobocznych a nie jak w mostkowaniu gniesz się CAŁY W ŁUK. To jest zasadniczy różnica.

 

Wyciskanie na klatke przy stykajacych sie kciukach? :zdegustowany: tego nie slyszlame jeszcze :wstyd:

 

bierz łamany gryf (chyba że przy prostym nie bolą Cię nadgarstki to prostym) i dawaj. Powolny kontrolowany ruch, pompujących mięśnie ruch :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja też się powoli biorę za siebie :)

Wczoraj złożyłem sobie ławeczkę http://images45.fotosik.pl/174/e8d742c5bc99faddm.jpg

:)

Aktualnie mam tylko 54kg obciążenia bo funduszy nie ma na więcej po 4latach przerwy (jak nie więcej)zaczynam powoli znowu. Plany jakie mam to wzmocnić plecy, barki i podnosić swoją wagę czyli 70kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już złożyłem to trzeba ćwiczyć. voda procentowa na bok i na sucho :)

fuck jutro 18 koleżanki a ja nie pije :) bo w czwartek muszę samochodem jeździć... na kacu lub pod wpływem nie mam zamiaru jeździć.

 

Teraz mi zostało ułożyć sobie jakiś plan treningowy... chciałbym mieć plan treningowy na przyrost siły i rzeźbę :)

Jak możecie to doradźcie :/

Poszukuje dobrego treningu na plecy, barki, nogi triceps i biceps.

 

P.S Trochę czytałem ogólnie na czym polega trening na siłę i rzeźbę na masie mi nie zależy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje dobrego treningu na plecy, barki, nogi triceps i biceps.

Najpierw to napisz na czym ćwiczysz,wymienię co by Ci się przydało: drążek, hantelki widzałem na fotce, masz gryf mocno łamany :)

Na rzeźbę ćwiczysz często nawet dwa razy w tygodniu na daną grupę mięśniową ale ze średnio dużym obciążeniem na siłę już mniej lecz z dużym obciążeniem

 

 

Ja też powracam do ćwiczeń :)

Odstawiłem alkohol i nie piję już od niedzieli :)

Piwko jak to piwko zdaży się ale mocniejszym trunkom mówię nie :!: przynajmniej teraz :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na silownie nie uczeszczam gdyż mam ją czesto w pracy i to mi w zupełnosci wystarcza. Nosze bloczki po 30 a nawet 50kg. Jak dla mnie to dużo,a zwłaszcza ze dziennie potrafimy przeniesc takich 60 z samochodu i nosząc przez kilkadziesiąt metrów.

 

Obecny sport jaki uprawiam to Downhill/Freeride. Jeżdze codziennie - czasami po kilka godzin jak jest z kim i gdzie. Sporadycznie tez windsurfing, ale ze wzgledu iz mam mało czasu i na dobrą pogode ciezko trafic to sobie odpuszczam choc jezioro jak i morze mam prawie pod nosem.

 

A w zime to wiadomo - deska freestyle ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie ćwiczył np: klatę spróbuj wycisnąć ciężar klatą a nie rękoma

Kładąc się na ławkę wypnij klatę (tak jak byś leżał na kapturach) tak by była rozciągnięta i przy opuszczaniu sztangi prowadź łokcie przy ciele nie prostuj do końca rąk w górnej fazie! trzymaj mięśniem w stałym napięciu. Utrzymaj płyny ruch i opuszczaj wolniej niż wyciskasz

 

kolego chyba troche mylisz technike cwiczenia, rece maja pracowac przy ciele na woskim uchwycie a sztanga na przepone ale przy cwiczeniu TRICEPSA :) na klatke lokcie rozklada sie jak najszerzej i wtedy maxymalnie rozciagamy miesnie klatki,

 

 

jak przesadzi sie z cwiczeniem na prostej to cycki wam do przodu porosną dlatego wszytsko z umiarem.

 

Co do 110kg i 83 kg wagi to super nie jest :) ja mam zaledwie 65 kg i 110 na zawodach peklo w czerwcu :)

 

Ostatnio brak czasu na wszystko i na CA i na silownie, tylko praca i praca. Jeszcze ostatnio panowie policjanci mnie dobili mandatem 500 zl i 10 pkt za 116 na 50 :/ wiec to co bylo na wzmaka do kudlatego poszlo w pizdu....

 

 

ale nie o tym temat w sumie:)

Ja cwicze 3 razy w tyg i lacze klatke z bicem a trica z plecami :D wszytsko zalezy od intensywnosci treningu i rodzaju cwiczen jakie sie wykonuje bo mozna nawet cwiczyc te same miesnie 2 razy w tyg ale trzeba pamietac aby malych partii zbytnio nie forsowac (biceps, troceps, przedramiona).

 

Ja procz silowni boksuje ze 2 lata :D wiec mi masa niepotrzebna wrecz zbedna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym mieć plan treningowy na przyrost siły i rzeźbę

Albo przyropst siły, albo rzeźba

 

ogólnie treningi na rzeźbę różnią się tym że jest więcej ćwiczeń izolowanych a na siłę wielostawowych :)

 

kolego chyba troche mylisz technike cwiczenia, rece maja pracowac przy ciele na woskim uchwycie a sztanga na przepone ale przy cwiczeniu TRICEPSA :) na klatke lokcie rozklada sie jak najszerzej i wtedy maxymalnie rozciagamy miesnie klatki,

 

To stereotyp które panuje nie odwiecznie na polskich siłowaniach. Miałem przyjemność spotkać się i posłuchać paru rad paru wybitnych trenerów w tej dziedzinie którzy mówiąc mi jak się powinno wykonywać niektóre ćwiczenia, myślałem z początku że jaja sobie ze mnie robią, ale to działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to co widać na zdjęciu to aktualnie wszystko bo kasy brak na rozbudowę...

Oparcie można postawić do pionu znaczy jest pod lekkim skosem.

Gilotyn@, najpierw mam zamiar ćwiczyć na przyrost siły bo słabiutki jestem :)

później po jakiś paru miechach na rzeźbę i potem znowu na siłę tak na zmianę.Rysiu, nie mam gryfu mocno łamanego ale myślę o nim i o dodatkowym obciążeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...