Skocz do zawartości

Tweetery do zestawu L6-C zamiast orginalnych


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam tweeterków do zestawu PB L6C. Jakiś czas temu kupiłem używany komplet i jeden nie działał wcale a drugi przerywa. Ten komplecik znany jest z lichej jakości tweeterów.

Czego mam szukać, aby grało na poziomie orginału(mile widziany efekt lepszy), na orginalnych zwrotnicach. W gre wchodzą używki. Muzyka: hip-hop, trance, house, dnb, to co w radiu, czasami jakiś rock.

Narazie robie rozpoznanie, bo montaż dopiero na wiosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego mam szukać, aby grało na poziomie orginału(mile widziany efekt lepszy), na orginalnych zwrotnicach.

 

oryginalnych

 

inne nawet te z "wyższej" półki mogą cienko zagrać z racji innych cięć w zwrotce itd itd

 

A jeśli chcesz dać inne to albo szyta zwrota na miarę albo puścić to w aktiv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W L6c i S6c były identyczne ale nie wiem jak w L60c

 

identyczne są na bank ale z wyglądu, ale od strony technicznej cięć, nachylenia zbocza itd Są na 99.999% inne. Inny woofer inne parametry i już inaczej tweeter jest dopasowywany. A przecież każda seria ma inny woofer.

 

Jeśli nie zamierzasz pomierzyć głośników i szyć zwroty to tylko oryginał będzie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba te woofery mają identyczne parametry ? masz jakieś dane ? po pomiarach?

A co do tego mają woofery? Zwrotnicę dopasowujesz do konkretnego zestawu, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tweetery w obu zestawach były takie same, kwestia tylko innej zwrotnicy, tak, żeby tweeter zgrał się z innym wooferem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem i czym zawsze kierowałem się w budowie kolumn to tym że mierzymy jeden głośnik jak i drugi (np:jigiem) i ustalamy cięcia, zbocza itd tJeśli w przyszłości chcemy zmienić woofer a chcemy zostawić górę to muszą nastąpić korekty pod kolejny woofer który ma inne już parametry. Wiadomo można podłączyć ,ale może być dziura paśmie bo woofer może dobrze nie odtworzyć pewnych rejestrów i wtedy albo tweeter niżej tniemy, albo wyżej zależy od sytuacji. Tak zawsze robiłem.... :/:P

 

I dla tego mnie dziwi że góra i dół jest taki sam w s-6c i l-6c to wychodzi na to że to te same zestawy pod inna nazwą i cenę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałbyś obu zestawów i już zauważyłbyś , że wofery są inne ... podłączysz L6c i tak jakbyś loundnes włączył :/ . PB L6c był droższy , bo wofer był droższy ale tweetery były w obu zestawach identyczne.

Panowie nie rozczulajmy się nad dopasowywaniem zwrotek itd. w zestawach za 200zł . Po co w takich zestawach kombinować z "dopasowywaniem" , jak pewnie i w jednym i w drugim podział jest na poziomie 5khz (jak w większości popularnych i tanich 2 way'ów >4,5 -5khz). Robić pomiary w aucie wysokiej klasy sprzętem np.Clio nie ma sensu ... kosztuje to więcej niż taki zestaw ... kupującemu PBs6c nawet przez myśl nie przejdzie ,że musiałby dać 300- 500zł za pomiary ..o dorobieniu zwrotki nawet nie wspominam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałbyś obu zestawów i już zauważyłbyś , że wofery są inne ... podłączysz L6c i tak jakbyś loundnes włączył :/

 

 

 

Niestety nie miałem możliwości bezpośredniego porównania tych zestawów. Chodź zgadzam się z tym że L-ki grają po prostu lepiej dołem pod każdym względem. A co do tweeterów możliwe że są takie same ( ja miałem na myśli głównie woofery). Każdy jak kupuje takie głośniki to nie jest melomanem w większość przypadków i głównie liczy na bas a góra ma mu tylko "cykać" i manewr dania takich samych tweetwrów w obu zestawach jest zrozumiały z strony PowerBass-a :P

....księgowi są nie ubłagani mimo najszczerszych chęci projektantów......

 

Panowie nie rozczulajmy się nad dopasowywaniem zwrotek itd. w zestawach za 200zł . Po co w takich zestawach kombinować z "dopasowywaniem" , jak pewnie i w jednym i w drugim podział jest na poziomie 5khz (jak w większości popularnych i tanich 2 way'ów >4,5 -5khz). Robić pomiary w aucie wysokiej klasy sprzętem np.Clio nie ma sensu ... kosztuje to więcej niż taki zestaw ... kupującemu PBs6c nawet przez myśl nie przejdzie ,że musiałby dać 300- 500zł za pomiary ..o dorobieniu zwrotki nawet nie wspominam .

 

taka smutna prawda :P no, ale z drugiej strony spojrzeć, to kto by szył zwroty i robił pomiary dla zestawu za 200zł podłączanego pod wzmaka. W większość przypadków mac audio w drzwi wygłuszone dekarską a najlepszym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...