Skocz do zawartości

Zabawy ze szpachlą


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów którzy bawili sie szpachla na boczkach.

Mam taką zagwostke.

Zrobiłem nowe pierścienie pod woofery (tzn zrobił je Mastah - wielkie dzieki)

 

Pierścień ma kołnież którycm chciałem docisnąc troche boczek.

Boczek bedzie szpachlowany (nie jest powierzchnią płaską i równoległą do kołnierza.

Wiec troche szapchli tam podejdzie.

I tu pytanie - jak docisnę boczek pierścieniem, zaszpachluje na równo to czy jak wyjmę pierścień i boczek teoretycznie wróci do pierwotnej pozycji czy nie popęka szpachla? Nie chciałbym sytuacji ze wszystko pieknie wyszpachlowane, obite skórą a po zdjeciu pierścienia jeb i popęka...

Dociśnienie nie będzie mocne (ugiecie o ok 3 mm i to tylko w jedym punkcie,

post-2586-0-07081700-1369213084_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy popęka? To zależy z jaką siłą ma dociskać te 3mm, jak grubo będzie w tym miejscu szpachli, itd.

Za mało informacji żeby jednoznacznie napisać TAK/NIE.

 

Na szpachli pisze "Z włóknem szklanym" ale jeżeli będzie jej tam cieniutko to i to Ci nie pomoże, czytaj wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cos takiego jak czarna szpachla do zderzakow, aczkolwiek nie polecalbym jej bo ciezka w obrobce i niespecjalnie sie da ciensza warstwe zrobic ale jak wyschnie to kamien:-).Jesli mowa o szpachlen w wloknem to polece zielona, rewelka wlokna tyle to ma ze nie peknie obrabia sie tez ciezko ale kilka warstw i jest beton pozniej wykonczeniowka i masz ladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, tylko nie polecam towaru z bolla bo to jak dla mnie w praktyce nie ma "gwarancji roboczej" jak ja to zwiem. Pracowalem na novolu, 3M, 888(Polski produkt). Ale novol i 3M to jak zakupisz to bedziesz zadowolony. Jesli juz chcesz cos tak kupic to polece sklepy Lakiernicze (glasurit) albo cos z lakierami samochodowymi. Czasem warto dolozyc kilka złociszow ale miec "gwarant"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem u kumpli w mieszalni farb jakas niemiecka szpachle "spod lady" (jakis prywatny import). Nie dosc, ze byla 30% taniej niz Boll to kladla cala reszte na kolana. Smarowala sie jak maselko - o ile bylo mniej szlifowania. Niestety importera juz nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

boczek zrobiłem, wyszpachlowałem.

Jest lekko docisniety i mierzy boczek a pierścień wsadziłem gumowa podkładke...

Ale teraz mam pytanko

jako że pierwszy  raz szpachlowałem i szlifowałem to zostały mi lekkie nierównosci.

pod palcem lekko sa wyczuwalne

I czy jak obije takim skajem jak w linku http://allegro.pl/skaj-nokturn-z-pianka-tapicerka-podsufitka-fotele-i3296832869.html

to on zakryje lekkie nierównosci?

ma niby pianke 2,5 mm wiec spokoniej powinno zakryć nierówność rzędu 0.5 mm tylko pytanie czy złozy  sie potem boczek

post-2586-0-72997300-1370254428_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem taki skaj od TrendTJ tylko, ze bez pianki - slabo mnie zadowolil. Byl co najwyzej srednio rozciagliwy i lubil mocno "wracac" do pierwotnej postaci.  W sensie oklejasz i bajka, ale za tydzien sie kurczy i robia sie zmarszki. I jeszcze ta faktura/wyglad. Jak na moje prezentuje sie bardzo srednio - chamsko na pierwszy rzut oka widac, ze to skaja jest. Zdecydowanie wole skajki z mniej regularnym wzorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mozę ktoś poleci jakis przyzwoity jakościowo skaj w miarę rozciągalny i najlepjej z warstwą pianki.

Czy może lepjej dołozyć pare zł i oddać do tapicera.

Tylko pytanie z jakiego materialu on korzysta, mze z tego samego i po tygodniu mi się zmarszczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...