Skocz do zawartości

Proszę o opinie speców


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak:
kombinuje audio do swojej A3-ujeczki, otóż założenie ze ma grać "lepiej", bardziej "czysto" niż seria (6+sub) gdzie na tą chwile mam odcięte pasmo z przednich głosników do 120Hz.
muzyka której słucham to głównie: Reggae, Pop, rock, ... napewno bez mega ciężkich brzmień.

co mam:
Radio Kenwood KDC 5047 (z filtrem HPF i masą różnych innych ustawień których jeszcze nie przeanalizowałem) <- ten element nie podlega zmianie.

co na tą chwilę wymyśliłem:
Excursion SX1-8S4 <-- który miałby pracować w skrzyni 8l (następca i niby to samo co: Re audio re-8s4)

przód:
u-Dimension EL Comp 6

Wzmak:
No i tu jest pytanie, bo najchętniej kupiłbym używkę, co by trochę oszczędzić. do suba potrzebuję okolice 200 RMS, co daje 100 rms na kanał w 4-kanałowym wzmaku, i wtedy mógłbym podłączyć przód, albo kupić monoblocka 200RMS i podłączyć głośniki pod radiem.

Teraz zastanwia mnie czy duża różnica będzie jak podłączę Przód do wzmaka, czy darować sobie szukanie 4-kanałówki, wychaczyć pierwszego lepszego monoblocka/2 kanałowke z możliwością mostkowania który/a uciągnie mi suba?

Z góry dziekuję za odpowiedzi, ale czytałem mase tematów i już głupieje

 

@edit:
 

znalazłem:

AXTON C509
http://allegro.pl/axton-c509-gwarancja-i3195007694.html
AXTON C502
http://allegro.pl/axton-c502-stan-bd...199058532.html
SIGNAT ROC1

http://allegro.pl/wzmacniacz-signat-roc1-4-x-100w-i3211665961.html

MAC AUDIO MPX 4500 <- ten wydaje mi się być sensowny.

http://allegro.pl/wzmacniacz-mac-audio-mpx-4500-1200watts-4-kanalowy-i3222119300.html

MAC AUDIO Z 4100

http://allegro.pl/wzmacniacz-mac-audio-z-4100-460-watt-rms-i3207651500.html

 

 

co sądzicie o którymś z tych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Przygotuj drzwi

2.Wzmacniacz pod przód

3.Z tym 100 na kanał też nie do końca prawda chyba że myślisz o 2 Ohm :)

Robię wszystko na raz, bo mam na to weekend. 

 

Wygłuszam drzwi. A ze wzmakiem chcę zmostkować 3,4 kanał i nim zasilić suba... pytanie ile RMS powinienem mu zapewnić (on teoretycznie ma 200 RMS na 4 OHM)

 

P.S. Nie rozumiem twojego 3. punktu. Jakbyś mógł to rozwiń proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwinąć? Może się ruszysz i poczytasz?

okej ale jak czasami nie ma się czasu i jest np w pl parę dni?? podobna akcja była ze mną jak spytałem coś na SB, na szybko chyba po to jest Sb ale mniejsza z tym, trzeba czytać ale jak nie ma się czasu bo praca i praca to będzie siedział i czytał?? bez przesady, czasami można pomoc i mieć satysfakcje bez odsyłania do czytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Teraz zastanwia mnie czy duża różnica będzie jak podłączę Przód do wzmaka

 

 

 


ale czytałem mase tematów i już głupieje

 

Chyba sobie jaja robisz :)

 

Przygotujesz dobrze drzwi i podłączysz przód pod wzmacniacz, to HPF zejdzie ze 120 w okolice może nawet 60Hz :) A to już przenosi bas trochę do przodu i zaczyna się.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mamy 3, 5 , 7 , czy może 222 razy pisać dlaczego 2x100w na kanał , to nie jest 200w mostku?  

Nie ma czasu? No to może czas na FAQ Nazara? Podać nr strony w tym pdfie , czy już sam to znajdzie ....a jest na bank!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mamy 3, 5 , 7 , czy może 222 razy pisać

Za bardzo się spinasz, to dział dla młodego,ok niech czyta ale czemu nie rozumiesz ze nie zawsze jest czas? nie każdy ma go pod dostatkiem. zamiast tak pisać miał byś więcej satysfakcji ze pomogłeś niż zraziłeś kogoś do siebie takim pisaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ta afera, FAQ nazara czytałem 2 razy, pierwszy raz rok temu, jak planowałem audio ale temat się spalił, a wczoraj poraz drugi dla przypomnienia... 

 

Dlaczego odrazu taki hejt... Pytam o opinie, o doświadczenia, bo wiem ze przy sprzęcie za te pieniądze nie ma co oczekiwać cudów...

zastanawia mnie ile RMS muszę podać SUBowi żeby dobrze hulał, bo jak podam chociaż 50 RMS na przód na każdym kanale to i tak będzie lepiej niż z radia... 

 

 

 

 

  • Ilość kanałów:  2
  • Moc wyj. RMS/4Ω:  2x100W
  • Moc wyj. RMS/2Ω:  2x175W 
  • Moc wyj. RMS/4Ω mostek: 1x350W

 

 

Ale ja nie podałem wzmaka(chyba) 2-kanałowego.

 

 

 


Co czytałeś ?  Gdzie wyczytałeś o Mac Audio że jest OK i ...już wytypowałeś faworyta?

 

Chodziło mi o to że pasuje jeśli chodzi o moc RMS (ale wiem ze z tym też bywa różnie w praktyce a na papierku)

 

P.S. Jeśli mogę prosić to jakie wzmacniacze z używanych które są jeszcze w obrocie są godne uwagi (mam na myśli nazyw marek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ie każdy ma go pod dostatkiem. zamiast tak pisać miał byś więcej satysfakcji ze pomogłeś niż zraziłeś kogoś do siebie takim pisaniem

 

 

 


marcin-real, dnia 04 Maj 2013 - 00:02, napisał:
 
Ilość kanałów:  2
Moc wyj. RMS/4Ω:  2x100W
Moc wyj. RMS/2Ω:  2x175W 
Moc wyj. RMS/4Ω mostek: 1x350W
 
 
Ale ja nie podałem wzmaka(chyba) 2-kanałowego.

 

 

 


Ale po co ta afera, FAQ nazara czytałem 2 razy, pierwszy raz rok temu, jak planowałem audio ale temat się spalił, a wczoraj poraz drugi dla przypomnienia... 

 

Marcin podał na tacy , a tu dalej zero  ... 

 

Jeśli czytałeś 2x to może musisz poczytać trzeci raz? 

 

 

 


P.S. Jeśli mogę prosić to jakie wzmacniacze z używanych które są jeszcze w obrocie są godne uwagi (mam na myśli nazyw marek)

 

Stary weź się za lekturę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...