Skocz do zawartości

Powerbass ES 10DS


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myśle że i dwukanałówka będzie sporym problemem w tej kasie, bo dwa kanały z mostkiem na 500 rmsu w 4 ohmach to nie tak łatwo i tanio. Dlatego trzeba pomyśleć najpierw co się kupuje, głośnik 2x2ohm to taki trochę z dupy, szczególnie z taką mocą, bo mono schodzące do 1ohm w tej kasie to szans najmniejszych, audison LRX ale to powyżej 1000zł, signat któryś tam też był stabilny do 1 ohma. Znów 500rms w 4 ohmach to też nie łatwo, xetec g1200 byłby dobry, ale za 500zł nie ma szans znaleść, cena znów w okolice 1000-1300zł.

Jak dla mnie problematyczny głośnik, niełatwy do napędzenia, nie w takiej kasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że i dwukanałówka będzie sporym problemem w tej kasie, bo dwa kanały z mostkiem na 500 rmsu w 4 ohmach to nie tak łatwo i tanio. Dlatego trzeba pomyśleć najpierw co się kupuje, głośnik 2x2ohm to taki trochę z dupy, szczególnie z taką mocą, bo mono schodzące do 1ohm w tej kasie to szans najmniejszych, audison LRX ale to powyżej 1000zł, signat któryś tam też był stabilny do 1 ohma. Znów 500rms w 4 ohmach to też nie łatwo, xetec g1200 byłby dobry, ale za 500zł nie ma szans znaleść, cena znów w okolice 1000-1300zł.

Jak dla mnie problematyczny głośnik, niełatwy do napędzenia, nie w takiej kasie.

masz poczęsci racje. Kosz duży i raczej nie starczy 500 na taki piec ale poszukamy może innego rozwiązania.

 

poniżej mamy dwie opcje do suba 2x2ohm, tak więc mocny dwu kanałowy wzmak stabilny przy 2ohm jest rozwiązaniem, ale ja był bym za monoblokiem czyli 1ohm

zapomniałem dodac, że wzmak nie koniecznie musi być używany.

post-1-1230287712.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc mocny dwu kanałowy wzmak stabilny przy 2ohm jest rozwiązaniem

Nie jest żadnym rozwiązaniem, nic Ci nie daje piec stabilny do 2 ohm, obojętne czy jest to 2-channel, czy mono.

ale ja był bym za monoblokiem czyli 1ohm

Nie za takie pieniądze, mono stabilne do 1ohma nie jest możliwe w takiej kasie.

zapomniałem dodac, że wzmak nie koniecznie musi być używany.

To w takim wypadku już kompletnie nie ma o czym myśleć, nówkę piec z 500rms na pokłądzie w jednym kanale za 500zł to raczej niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady znowu z ta cena

ja mam Ground Zero GZTA 2250MKII ktory nowy kupilem za 540zł w 2007r.

ma dokladnie 500watt rms w mostku w 4ohm

 

dokladnie taki

Ground Zero GZTA 2250MK2

 

teraz jest jego nowsze wydanie - inny wyglad ale mysle ze nowke mozna kupic za 550zł

uzywki widzialem nawet za 400zł

 

 

Prosze bardzo jest wlasnie taki na aukcji (nowka) i moce sa naprawde realne

 

GROUND ZERO 1X500WRMS lub 2x260WRMS NOWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na ile można zaufać firmie GZ w podawaniu mocy ? No i nie zapominajmy że ten PB , to nie ta klasa co s12 i lepiej kupić pod niego od razu "lepszy" klocek . Spinać go na 1ohm nie ma sensu ,bo przy takim obciążeniu DF wzmacniaczy drastycznie maleje ,a ten głośnik potrafi już "zagrać" ...lepiej chyba jest go puścić na słabszym mocowo wzmacniaczu , niż spinać na 1ohm i gonić np. "piździngiem" zdolnym do takich obciążeń. Jakiej muzyki słuchasz, jakie masz auto, jaką resztę klocków i do czego ma służyć ... SPL czy raczej SQ ?

 

 

PS: przez te swoje 2x2 ohmy te glośniki są tak tanie(poniżej 400zł) ... ciężko dobrać wzmacniacz ...w sensownej kasie i w odpowiedniej "jakości"

 

[ Dodano: 2008-12-26, 12:05 ]

CarPower Power-2/400 jest rozwiązaniem?

 

To jest właśnie to o czym piszę , ogólnie pojęta "jakość" wzmacniacza nie jest adekwatna do "jakości" tej serii PB .... moc to nie wszystko. Odpowiedź na postawione pytania ułatwi dobór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc auto mercedes w202- sedam radio alpine cde-9880r, prszód u-D El Comp 6 Wzmacniacz 4-kanałowy AXTON C502. muzyka szybka tak wiec napewno PB pójdzie w closed.

Nie do konca kumam kwestie cewek, spinania cewek itp itd ale jesli bedzie trzeba to wydam wiecej na wzmacniacz który odpowiednio napędzi PB i bedzie jebnięcie w plecy ze aż kark zaboli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjasnijcie mi jeszcze jedna rzecz w przypadku jak bym miał juz jakis 2kanałowy wzmak to jak oczywiscie potrzebuje 2x rca. ok . Tylko jak to podpiąc pod radio skoro mam tylko jedno wyjscie rca na sterowanie subem :zdegustowany:

czy stosuje się wtedy jakąs przejsciówkę do kabli czy jak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie rozwiązanie, poszukać czegoś bardziej ambitnego, niestety w większych pieniądzach.

GZ owszem moc ma (na papierze przynajmniej), ale pasuje do tego PB jak świni siodło.

Faktycznie już bym wolał carpowera.

 

Sa swieta nie rozsmieszaj mnie prosze z tym CP

a GZ ma taka moc jaka podaje producent

nie ma co nawet co porownywac GZ do CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GZ ma taka moc jaka podaje producent

 

Ten ma , a USapsy nie mają tyle ile podaje producent ... mierzysz to czy znów strzelasz ?

 

PS: tez słyszałem , że nawet słynne tanie mono GZ nie ma tyle mocy ale "daje radę" z większością subów za parę setek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GZ ma taka moc jaka podaje producent

 

Ten ma , a USapsy nie mają tyle ile podaje producent ... mierzysz to czy znów strzelasz ?

 

PS: tez słyszałem , że nawet słynne tanie mono GZ nie ma tyle mocy ale "daje radę" z większością subów za parę setek

 

poszukaj, przeczytaj forum a potem gadaj

znowu masz zamiar cos udowadniac

 

kolega pyta o 500rms w mostku przy 4ohm

wiec mu podalem GZ-a

slyszalem juz ten piec z kilkoma subami po 350-400watt i robi z nimi co chce

 

wiec naprawde moge go z czystym sumieniem polecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa swieta nie rozsmieszaj mnie prosze z tym CP

a GZ ma taka moc jaka podaje producent

nie ma co nawet co porownywac GZ do CP

Nie czytaj, skoro cię rozśmieszają takie posty. Widać chłopie że masz kompleks własnego sprzętu, wszystko inne jest o dupe rozbić. Us-ampsy nie mają deklarowanych mocy, twój GZ oczywiście że ma, bo jest twój. Czytaj ze zrozumieniem posty, nie szukaj kolejnego powodu do wyrzucania swoich żali na temat mocy wzmacniaczy. Napisałem że GZ ma moc, więc nie rozumiem o co się rzucasz? Że ubliżyłem twojemu sprzętowi? Mierzyłes kiedykolwiek moce realne wzmacniaczy? Sam stwierdziłeś że nie masz czym tego zmierzyć, nie umiesz i nie masz warunków, więc nie komentuj w sprawach innych producentów i modeli.

Ja znów słyszałem CP i według mnie jest to dobry piec, jeśli ktos szuka mocnego klocka do łojenia, napewno jest pod tym względem lepszy niż GZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem napisales ze ma na papierze

co ja akurat jednoznacznie odbieram = realnie jej nie ma

 

co do mojego GZ to stoi i sie kurzy w szafie i naprawde jakos specjalnie sie nim nie zachwycam

ale za 500zł to dobry piec a jakos nie slyszalem od kogokolwiek by moce GZ byly zawyzane - o CP juz wiele bylo i o realnosci mocy i przede wszystkim jakosci

 

nie mierzylem GZ ani CP i jak kupowalem GZ takze go w sklepie przed zakupem nie mierzylem

czy kazdy uzytkownik na tym forum ktory cos poleca lub nie myslisz ze mierzyl polecany wzmacniacz ??

a ty sam mierzyles CP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiecie na moje wczesniejsze pytanie?

wyjasnijcie mi jeszcze jedna rzecz w przypadku jak bym miał juz jakis 2kanałowy wzmak to jak oczywiscie potrzebuje 2x rca. ok . Tylko jak to podpiąc pod radio skoro mam tylko jedno wyjscie rca na sterowanie subem

czy stosuje się wtedy jakąs przejsciówkę do kabli czy jak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...