Skocz do zawartości

Jaki kondensator do 200zl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dluzszego czasu zastanawiam sie nad kupnem kondensatora do mojego caraudio. 

 

Wzmak: Carpower hpb 602 (zmostkowane, 225 RMS) podlaczony do ->

Glosnik/Skrzynia: Magnat Express 12 (200 RMS)

Muzyka: Glownie ciezsze brzmienia, z duza iloscia basu.

Kable grube dobrej jakosci.

 

Naczytalem sie troche o kondensatorach w caraudio oraz ich zaletach dlatego chcialbym zakupic jakis ciekawy dla mojego sprzetu. Na wielu forach polecany i zachwalany jest kondensator dietza 1F. Chcialbym sie upewnic czy to dobry pomysl przy tak niskim RMS. Nie mam problemu z przygasaniem swiatel ale od kilku lat w 2 samochodach z tym caraudio mialem problem z rozladowanym akumulatorem.

 

Nie chce zmieniac reszty sprzetu aktualnie.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co kondzio? Nie kupuj żadnego, lepiej mieć dobre kable. Kondzio z powietrza prądu nie daje-też musi pobrać aby sie naładować.

Doświadczeni ludzie zakładaja kondzie ale w skali średnio 0.5F na 1kW mocy.

 

Jak masz słabe napięcie, bo alternator masz słaby, to kondzio ci nie naladuje wzmaka. A forum musiałeś mieć typowo Handlowe-Kupujcie Kondzie bo to bajer i lans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektore zalety o ktorych wyczytalem:

- mozna dluzej sluchac muzy przy wylaczonym silniku (pozniej sie rozladuje niz bez kondensatora)

- stabilizuje napiecie (ponoc skoki napiecia nie sa zbyt korzystne)

- poprawia jakosc basu

 

Czyli te 3 powyzsze rzeczy to handlowe klamstewka?

 

Kabli zmieniac nie chce.

 

Jezeli mam dobre napiecie do wzmaka to dlaczego kondensator bedzie stanowil problem? Z tego co dobrze pamietam z elektroniki to Uwy jest prawie identyczne jak Uwe przy naladowanym kondensatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie to wyczytałeś ale to pierwsze

 

 


- mozna dluzej sluchac muzy przy wylaczonym silniku (pozniej sie rozladuje niz bez kondensatora)

to chyba ktoś sobie niezłe jaja robił lub mu się pomyliło coś. to wg takiego stwierdzenia to ładujesz kondka odłączasz aku i tez powinno jakiś czas grać :rotfl: a tu tylko mała iskierka i kondek pusty :rotfl: więc sam sobie odpowiedz i przefiltruj to co czytasz jak kondek ma pomóc ci w nierozładowywaniu się aku :mur1:

 

Jak masz dobre grube kable to kondka możesz sobie odpuścić. nie usłyszysz żadnej różnicy tak jak niektórzy twierdzą że załóż kondka i z budżet ligi od razu na HI-end przeskoczysz :rotfl: 

 

No chyba ze podoba ci się jego wygląd to dla bajeru i jako "rozdzielacz" możesz go sobie założyć (ja mam właśnie z tych powodów u siebie założony :wink: ) 

 

Tylko jak będziesz miał podłączać przyłóż się do czytania instrukcji zwłaszcza w podpunkcie ładowania kondensatora np. przez żaróweczke przed podłączeniem żebyś sobie bigosu nie narobił :D

 

:zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...