Skocz do zawartości

stx 12" w tylną półkę??


Dawid94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Stx 8" się posypał, czas na coś większego ale skrzynia 45L w moim bagażniku zostawiłaby miejsce tylko na apteczkę :P Bagażnik mam nieduży (polo 6N). Półkę oczywiście zrobiłbym nową z MDF koło 30mm, dać na to jakieś poszycie, wyciąć po środku dziurkę o średnicy 30cm i wrzucić tam stxa. Nie oczekuję czarów ale czy jest cień szansy na to, że ten stx będzie jakoś grał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stxie 8 umarła jedna cewka. Dostałem jakiś krzywo poklejony, od poczatku cos tarło przy większych wychyleniach. Właśnie stx to dla mnie dobra opcja bo kurde te dwie magiczne cewki po 2ohm : >
Jakby tą półkę zrobić jakoś szczelnie to czy ten mały bagażnik mógłby pełnić rolę skrzyni basowej :P??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W stxie 8 umarła jedna cewka. Dostałem jakiś krzywo poklejony, od poczatku cos tarło przy większych wychyleniach.
te glosniki rozwalaja sie mechanicznie wlasnie od przesterow. nie slychac znieksztalcen pozniej wyskakuje cewka ze szczeliny i uzwojenie rozwalone...

 

 

 


czy ten mały bagażnik mógłby pełnić rolę skrzyni basowej ??
kolega wyzej juz pisal ze taki zabieg tylko i wylacznie z glosnikami FREE AIR! a STX taki nie jest!

chyba tylko pionek mial ostatnio glosniki free-air w ofercie

 

ja bym uzyl 10" STXa

obudowa 30 litrow spokojnie zmiesci sie w bagazniku i jeszcze pol bagaznika bedzie wolne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty Emil ? Re ma konkurować z tymi highendowymi , niezniszczalnymi STXami? Bez jaj !  :wink:

 

 

Dawid kup Re10 (lub raczej tego jego następcę) sklep 20L budę CL i ciesz się basem w tak małym autku ...no gdybyś od razu zamiast tego cudaka kupił RE to już byłbyś do przodu z kasą , a tak masz podwójne wydatki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziękuję ...bo na klej i wysyłki reklamacyjne nie zarobię przy tych STXach ;)



Co do słyszenia , to piszesz jakby to były jakieś  białe kruki , no i jakbyś miał wgląd do działu handlowego tej firmy , a oni sprzedawali je tylko na imienną FV i mieli spis wszystkich użytkowników ...hmm choć w sumie mogliby sobie spis reklamacji zrobić , to wtedy baza teleadresowa byłaby dość obszerna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Co do słyszenia , to piszesz jakby to były jakieś  białe kruki
gdyby nie ta afera z awaryjnoscia to w zasadzie nie mialbys sie do czego przyczepic. ale jak nie sluchales to sobie pisz co chcesz

tylko ze 12" nie jest awaryjny (tylko jeden spalony z winy wzmacniacza - stale) ale jakos i tak wole mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochy lipaa. kupie tą dwunastę i potestuję. Najwyżej skonstruuję jakąś "sprytną" skrzynkę co by mi zajeła tylko połowę bagażnika. I tak trupów nie wożę więc dla basiuku wszystko. Co do RE to właśnie stx był jego niskobudżetowym zastępcą. Rozerwało mi się w nim dolne zawieszenie, nie było tego słychać aż w końcu przestał grać. Cewka się zatarła i zostało mi po nim tylko trochę opiłków miedzi w skrzyni :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 8,10 i 12" STX oraz woofery AWX  i uważam je za bardzo dobre głośniki za tą kasę. Jak ktoś robi audio nie chcąc wydawać dużo kasy to są jak najbardziej warte polecenia. Śmiało możesz skorzystać z rady Pawła i wstawić 10", będziesz zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na 2x8" w wykonaniu STX-a nie narzekam. Grają OK, ale do wykonania można się czasem przyczepić. Z drugiej strony te głośniczki kosztowały po niecałe 100zł i czego tu oczekiwać.

Kolejna sprawa, to czym ty to zasilałeś i jak to wszystko ustawiłeś, bo po "a i gaina nieraz się używało" sądzę, że głośniczek z twojej winy padł.

 

Ja zasiałem STX 8" 150-160W i zdarzało się, że było słychać cewkę. Odkąd dostały po 280W od Rodeka nie zauważyłem ( nie usłyszałem ) takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...