Skocz do zawartości

Pomoc w sprawie zestawu i sprzętu car audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)
Jestem nowy w świecie CAR AUDIO:) i mam pewien problem, mam nadzieję że rozwiejecie moje wątpliwości:) przejdę od razu do sprawy, a mianowicie postanowiłem upiększyć muzykę w moim aucie. Autko Honda civic 95r coupe. Słucham przeważnie muzyki Hardstyle Hardcore. Mam aktualnie:

radio Sony Xplode CDX-GT430U
troszke danych:

Przetwornik C/A
    24 bity
Pasmo przenoszenia
    10 – 20 000 Hz
Tolerancja częstotliwości
    +/-1 dB
Odstęp sygnału od szumu
    95 dB
Stopień wyjściowy S-MOSFET
    TAK
Moc wyjściowa (DIN 45324, 4 omy)
    4 x 27 W
Maks. moc wyjściowa (1 kHz, 4 omy)
    4 x 52 W
DSO (Dynamic Soundstage Organizer - dynamiczny aranżer sceny dźwiękowej): DSO / DSO II
    NIE / NIE
EQ3 (3-pasmowy korektor)
    EQ3 etap II

Nie wiem czy wszystkie potrzebne:)

w drzwiach Głośniki MAgnat 13 cm nie jestem w stanie powiedzieć coś o szczegółach ponieważ były juz wmontowane i nie mam o nich zadnej informacji.

W tylnej półce mam:

3 drożne głośniki Magnat 693
Rodzaj: głośniki 3 drożne
Rozmiar: 6" x 9"
Moc Max: 260 W
Moc RMS: 65 W
Skuteczność: 91 dB
Impedancja: 4 ohm
Pasmo przenoszenia: 40 - 20.000 Hz

Brakowało mi tego czegoś:) Chciałem uzupełnić moją muzyczną duszę o coś lepszego. A że jestem zielony w te klocki pojechałem do sklepu elektronicznego z myślą że tam sie ludy znają i powiedziałem sprzedawcy, że chciałbym zakupić zestaw wzmacniacz tubke i wszystko co by było pod niego do 700 zł, żeby złożył zestaw... No i złożył..

Komplecik przewodów...

Audiomedia EX250MS to 25cm/10" subwoofer samochodowy

Dane techniczne
2 cewki 4Ohm / 65mm
Aluminiowa membrana
Moc RMS: 400W
Moc max: 600W
Pasmo przenoszenia: 45Hz-2kHz
Głębokość montażu: 174,8mm
Fs: 41Hz
Re: 1,81Ohm
Qms: 6,23
Qes: 0,56
Qts: 0,52
Vas(Sd): 15Lt
Mms: 154g
Cms: 99M/Newton
Bi: 11,2 Tesla-M
SPL: 84dB

Audiomedia EX700.4 to 4-kanałowy wzmacniacz serii Excellence Line

Dane techniczne
Moc RMS @ 2Ohm 4x95W
Moc RMS @ 4Ohm 4x50
Moc RMS @ 4Ohm w mostku: 2x180W
Filtr LP: 50Hz - 250Hz
Filtr HP: 50Hz - 250Hz
Stosunek S/N: > 95dB
Czułość: 0,4Vrms - 10Vrms
Wymiary: 270mm x 300mm x 60mm

Kondensator MRS 1F do wzmacniacza

Max 20-24 VDC
Niskie E.S.R.
Automatyczne włączenie wyłączenie
4 cyfrowy wyświetlacz
Zabezpieczenie zmiany polaryzacji.

Głośniki w drzwiach i na połce z tyłu mam podłączone pod radio. A subwoofer sam zmostkowany pod wzmacniacz. Podłączał mi to znajomy i mówił, że nie ma sensu podłączać kondensatora pod wzmacniacz bo nie będę używał aż tyle mocy żeby potrzebny był kondensator. I Że to na wyrzucenie kasy w błoto, A że to nie bardzo mi podpasiło pogrzebałem troche w internecie i znalazłem informację, że kondensator jest potrzebny:
 tu mała ściągawka

- Gromadzi zapasowy ładunek energii, prądu.
- Stabilizuje całą instalację car audio.
- Zapobiega spadkom napięcia.
- Stanowi zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe
- Stanowi zabezpieczenie przeciw pożarowe
- Idzie na kompromis między poszczególnymi rodzajami muzyki
 
I teraz mam mętlik w głowie i tu pytanie do Was

1.Czy potrzebuję podłączać ten kondensator czy faktycznie znajomy mówił prawde o tej mocy i że nie potrzeba akurat mi do tego sprzetu jak glośniki mam podłączone pod radio czy wolał nie pchać się w to bajoro żeby nie zepsuć??
2.Czy mógłbym prosić o jakieś porady, opinie na temat mojego sprzętu i zestawu który mi koleś w sklepie złożył od ludzi którzy są obiegani na ten temat?

Proszę o wyrozumiałość:) Z góry dziękuje za odpowiedź:) pozdrawiam

Wybaczcie za tak długie opowiadanie ale chciałem opisać o co mi chodzi:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi  stwierdzić ale cały twój zestaw to pieniądze wyrzucone w błoto...Pomyśliś sobie że jestem głupi przecież to gra...Ale złudzenie to minie jak usłyszysz pierwszy dobrze zrobiony zestaw,ale tak to jest jak się kupuje a potem pyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szu_tcz bez przesady tak nie pomyślałem, że jesteś głupi:) No grać gra tak jak napisałeś:) No nie miałem jeszcze takiej przyjemości posłuchać na dobrze zrobionym zestawie. Ale zapewne jak bym zasiadł przy dobrym sprzęcie to byłoby zdziwko. Pewnie koleś w sklepie wcisnął mi co mu zalegało na półce. No przydadzą się każde opinie, wezmę wszytko na klate. no nic dzięki i za to. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub - "Moc RMS: 400W"

Wzmacniacz - "Moc RMS @ 4Ohm w mostku: 2x180W"

 

Według mojej i tak miernej wiedzy w porównaniu do innych, coś mi tu lekko nie leży :)

Powiedz tylko, że masz podpięty po jednym mostku pod każdą cewkę, to już mamy pogląd na całość sytuacji.

Bo niby po co głośnik 2x4Ohm ( da się go spiąć w 2Ohm, lub w 8Ohm ) do wzmacniacza, który jest stabilny w mostku przy 4Ohm

Jam masz po mostku na każdą cewkę, to tylko czekaj końca suba.

Wzmacniacz jest za słaby do tego głośnika ( i ogólnie źle dobrany ), to po primo

Po drugie primo to wzmacniacz Audiomedia. Nie zdziwi mnie jak za niedługi czas pojawi się post na tym, czy na innym forum typu "wzmacniacz nie gra", czy "wszystko działało i nagle przestało" itp. Miałem już kontakt z tym ustrojstwem ( nie koniecznie z tym modelem - nie pamiętam ), a i na innych forach także odradzałem, ale kupowali i w trzech przypadkach po niedługim czasie pojawiały się tematy jak powyżej.

 

Co do kondensatora, to ja u siebie mam pobór maksymalny mniej więcej około 80A i poza mocniejszym alternatorem ( jest 90A, a przyda się 120A ), to o kondensatorze nie myślę.

Dobra elektrownia to podstawa. Kondensator to nie jest panaceum na za cienkie przewody, złą masę, czy za słaby alternator. Tutaj chyba się sprawdza powiedzenie "z pustego i Salomon nie naleje". Kondensator nie tworzy prądu. On tylko gromadzi ładunek, żeby oddać go w odpowiednim momencie, ale do kondensatora prąd też musi "dobrze dotrzeć", a ludzie myślą, piszą że przedłuża czas słuchania muzyki na postoju ( że nie padnie tak szybko akumulator jak bez kondensatora ) - bzdura.

 

Wzmacniacz ten pasuje do tego subwoofera, tak jak byś chciał młotkiem wkręty wbijać.

Ja bym zwinął cały ten sprzęt i rzucił na ladę sprzedawcy z domaganiem się zwrotu pieniędzy, lub wymiany komponentów na "odpowiednie".

Ot moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Hahaha..... zapytaj sie sprzedawcy czy zna sie na rzeczy ze tak pieknie doradza. Na swoim przykladzie cos ci powiem. Powinno dac ci to wiele do zrozumienia. Wzmak 4x150 rms i glosniki 4x120 rms sub podobnie1500 rms i 2200 rms wzmak. Przy czym dalej dochodzi jak zrobisz auto czego oczekujesz od sprzetu i jakiej muzy sluchasz nie mowiac o zasilaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje najpierw poczykac troche zanim zrobisz nastepny zakup,przewszystkim zrob drzwi i zmien te glosniki bo to nic dobrego napewno skoro to chodzi pod radiem,wyglusz drzwi zaloz w miare budzetowe glosniki na dystansach i wtedy zobaczysz co Ci trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...