Skocz do zawartości

Czym zabezpieczyć otwory w klapie?


PrzemlUu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, na dniach mam zamiar zamontować część karoserii do auta, ktora mocuje się na klapie za pomocą trzech śrub. Nie mam otworów i musze je wywiercić. Najbardziej interesuje mnie zabezpieczenie dziur przed wodą i korozją.

Jakim srodkiem potraktować otwory i śruby aby nie wdarła się rdza? Pozniej chcialbym to jeszcze smarem przesmarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na Cortanina można ( pewnie można, ale czy to najlepsze rozwiązanie ) położyć lakier ( lub wcześniej podkład pod Cortanica, a potem lakier ) 

Musze porobic pare zaprawek, gdzie niegdzie nie da się zjechać rdy mechanicznie za głeboko bo się diura zrobi i nie wiem co będzie lepsze : 

 

1. Maksymanle starcie mechaniczne rdzy - Cortain - Podkład - Lakier

2. Maksymanle starcie mechaniczne rdzy - Podkład - Lakier

3. Maksymanle starcie mechaniczne rdzy - Cortain -   Lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuśćcie sobie kortanin bo to był dobry środek ale dekadę temu.

 

Teraz już lepiej użyć Brunox Epoxy. Nie trzeba tego zmywać i nie trzeba podkładować przed malowaniem. Idealnie reaguje z rdzą, i tworzy na powierzchni epoxydowe szkliwo które pełni funkcje podkladu. Ja polecam. Tylko używać dokladnie tak jak opisuje instrukcja bez własnych modyfikacji czasów itd (bo czesto ludzie skracaja czasy schniecia albo zmiejszaja ilości warstw a pózniej placzą ze nie działa :mur1: ) i będzie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez uzywam Brunoxa i jest bardzo dobry. Jest tez niestety stara prawda, ze... z rudym wlaciwie wygrac sie nie da i bez wydarcia/wyczyszczenia wszystkiego do zera (co staje sie niemozliwym jesli rdza przeszla na wylot) to mozna i nalepsza chemia, ale najwyzej na kilka miesiecy zaklajstrowac. I tak wylezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...