Skocz do zawartości

Komplet audio do A4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Sprzedałem niedawno swojego cabrio, w którym miałem dosyć fajny sprzęt - posiadałem stacje multimedialną + wzmacniacz na mostku 1 x 400 W w RMSie + kondek 1F + głośnik Pionieer, z tym że nie pamiętam dokładnie modelu, ale miał 400 w RMSie i oczywiście 30 cm. Miałem zabudowę w całym bagażniku, jednakże sam głośnik miał obudowę bodajżę 28 litrów - czyli minimum dla tego głośnika, bo więcej się niestety nie zmieściło w bagażniku.

 

Teraz planuje audio w swoim nowym nabytku.

 

Chciałem tym razem zakupić 2 te głośniki i zrobić podwójną skrzynię z MDF(każda po 30 L) i wsadzić do niej te dwa głośniki.

 

Zastanawiam się nad wzmacniaczem - czy muszę szukać czegoś o mocy 2 x 400 W w RMSie czy mógłbym wrzucić jakiegoś monoblocka? Podłączenie 2 wzmacniaczy odpada, jedynie 1 wchodzi w grę. Szukam czegoś do max 500 zł z użytek. Zastanawiałem się nad monoblockiem z Lanzara, ma wkońcu 600 W w RMSie przy 4 Ohm, więc chyba dało by radę na te głośniki dwa.

 

Radyjko do tego pójdzie albo jakaś lepsza firmówka do 200 zł, albo JVC lub Kenwood tak do 250 zł nowy.

 

 

Poradzicie coś w tej sprawie wzmacniacza?

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam po prostu przekonanie do tego głośnika, bo miałem i wiem, że fajnie gra. A jaki efekt będzie, kiedy będę miał 2 takie głośniki?

 

Szukam czegoś po prostu do zabudowy zamkniętej tak na ok. 30 L na jeden sub. Jedynie ten Pionieer albo Lanzar max 12, tylko nie wiem czy znajdę coś na 1000w RMSu - zresztą słyszałem, że Lanzar nie lubi closed.

 

Oczywiście do tego pełne wygłuszenie auta, ale najpierw powolne kolekcjonowanie sprzętu, by nie wydawać dużej kasy na raz, dlatego pytam, bo mam okazje kupić 2 Lanzary nowe za 400 zł.

 

Do Peyinga nie mam jakoś przekonania, zbyt dużo złych rzeczy poczytałem już przed poprzednimi zestawami audio.

 

pulsar

Możesz wyjaśnic? Bo kurde zaczynam z audio, więc ja będę tylko kupował, natomiast całośc będzie pewnie składana w jakiejś firmie car audio.

Aaa i jakiej mocy musiałby być ten monoblock pod 2 Ohmy?\

 

 

EDIT:

Czy moc rzędu 800-1000 W RMSu dla obu głośników nie będzie zbyt obciążeniem dla aku? Mam jedynie 56 Ah, a alternator w perfekcyjnej formie. Oczywiście kondek z 2,5 F do tego musi być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Pionier.. Ale jaki? Pionierów jest masa.. Czy dobrze operujesz zasilaniem? 2x400wat RMS, do tego wzmacniacz-w closed trzeba dac troszkę mocy. I wszytsko mamy upakować w 500zł?

Może napisz ile łacznie przeznaczasz na CAŁE AUDIO+kable+wytłumienie bo na razie słysze moce 1kW, 2subwoofery, i cena 500zł.. Radio też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Źle mnie zrozumiałeś.

 

Głośnikiem był Pioneer TS-W310S4 (230 zł za sztukę).

 

500 zł mam do przeznaczenia na sam piecyk.

 

Na zestaw 2 głośników kolejne 500 zł. 

 

Radio - 250 zł

 

Wygłuszenie - ok 500 zł.

 

Kable - ok. 200 zł.

 

Skrzyni nie liczę, bo to wiadomo, osobne koszty, jednakże tak max 30 L na 1 głośnik by mnie interesowało, dlatego tylko closed wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz spinać 2 suby czyli dwie cewki po 4 ohm równolegle co daje impedancje 2 ohm dla tego też wzmacniacz musi być stabilny do 2 ohm jeśli nie bedzie będą problemy :) swoją drogą 56 ah malutko jak dla pieca 1 kw Poczytaj troche forum masz jakąs tam gotówke bez wiedzy źle nią zagospodaryzujesz i za pół roku bedziesz sprzedawał i wszystko od nowa kupywał.. Kup wzmak starej szkoły jakiegoś kenwooda 400m lub signata ram 3 mark 2 lub coś innego stabilnego do 2 ohm poczytaj troche o podłączaniu subów pod wzmaki bo jest kilka opcji zwłaszcza jeśli sa dwa przetworniki a później działaj pod te głośniki 700 rms 2 ohm powinno dawać rade ale prądu może brakowac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6

 

Wszystko seria, do wymiany dopiero na zimę, ale delikatnie po 50 RMS na drzwi.

 

W sumie  zastanawiam się nad czymś w bagażniku. bądź coś lekkiego w bagażniku + zmieniony środek na coś z dystansami z mdf wraz ze wzmakiem oczywiście. Głównie chodzi mi tylko o bass w aucie, miałem w cabrio tego pionka na seryjnych głośnikach w środku i dawało bez problemu rady. Nie mam po prostu odsłuchu na innych sprzętach w innych autach, dlatego nie wiem po prostu co pakować tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem lanzara 10'' akurat szwagier ma i powiem że basu mu niebrakuje. Skoro Ty chcesz pakowac aż dwie sztuki i to 12'' życzę powodzenia w działaniu.

 

 


jaki sens kupcowa 2 suby po 400rms jak chcesz to na minimum??

 

Także uważam za bezsens w tym co chcesz zrobic, chyba że chcesz pokazac jak nawalasz, a za chwile się okaże że suby się upieką z braku prądu.

 

 

 

 

 

 


Ja chce tego słuchać na minimum, zależy mi bardziej na fajnym, głębokim basie


 

 


dlaczego na minimum? O tym nic nie pisałem.

 

Piszesz sam a później zaprzeczasz sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na minimum w takim sensie, że nie chce nawalać pełnym regulatorem na radiu, tylko przy słuchaniu muzyki na poziomie glośności np. 10-15 w skali 0-30 chce mieć czysty i głęboki bas, a nie zwykle walenie tuby czy innego pieruństwa.

 

2 głośniki odpadają - przekonaliście mnie jednak do 1 głośnika i przy tym zostaje. Tylko kwestia co teraz? Interesuje mnie nowy Lanzar 12" + zabudowa BR do niego np. gotowa z Allegro albo zrobiona na zamówienie (wolałbym mniejszą closed, ale niestety słyszałem że niezbyt dobrze gra w closed).

 

Jaki piecyk tak w przedziale 150-300 zł byście do niego polecali? No i czy skrzynie robić od podstaw czy jednak gotową kupić np. z Allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na minimum w takim sensie, że nie chce nawalać pełnym regulatorem na radiu, tylko przy słuchaniu muzyki na poziomie glośności np. 10-15 w skali 0-30 chce mieć czysty i głęboki bas, a nie zwykle walenie tuby czy innego pieruństwa.

 

2 głośniki odpadają - przekonaliście mnie jednak do 1 głośnika i przy tym zostaje. Tylko kwestia co teraz? Interesuje mnie nowy Lanzar 12" + zabudowa BR do niego np. gotowa z Allegro albo zrobiona na zamówienie (wolałbym mniejszą closed, ale niestety słyszałem że niezbyt dobrze gra w closed).

 

Jaki piecyk tak w przedziale 150-300 zł byście do niego polecali? No i czy skrzynie robić od podstaw czy jednak gotową kupić np. z Allegro?

Na twoim miejscu udal bym sie na jakiegos spota i posluchal dobrze zrobionego auta(poszukaj w odpowiednim dziale kiedy sa spoty), zaczynasz od d... strony. Najpierw powinienes zrobic porzadnie przod(skoro i tak jest w planach, kiedys tam na zime...) a do tego dobierac subbass, pod rodzaj sluchanej muzyki. Zapewniam Cie, ze te 400 RMS wystarczy Ci do uzupelnienia pasma. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...