Skocz do zawartości

Słupki vs. trójkąty lusterek


luki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak żeby było dobrze i ci się podobało. Nie ma złotego środka na ukierunkowanie tweeterów. Musisz usiąść sobie w aucie włączyć ulubione (takie które znasz na wylot) kawałki i słuchać jak ci się najbardziej podoba. Jedni mają przecięcie pod lusterkiem wstecznym, drudzy skierowane na przeciwległe słupki, trzeci na zgłowki przeciwległych foteli a inni jeszcze tak jak ja skierowane bezpośrednio w czubek nosa czyli potocznie ukierunkowane w "pysk" :) każde z powyższych oraz inne wariacje są prawidłowe i zależą od akustyki auta i użytych przetworników. To tyle :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy czy zrobisz to sam, czy zlecisz pasjonatowi czy zlecisz to zakladowi. rozbieznosc cen moze byc bardzo duza. proponuje zrobic to samemu. wyjdzie najtaniej i da najwiecej frajdy  :wink:

Raczej chodzi mi o pasjonata, bo wiadomo, profesjonalne firmy są drogie. Sam nigdy wcześniej nie bawiłem się żywicą i jakoś nie mogę się do tego przekonać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


każde z powyższych oraz inne wariacje są prawidłowe i zależą od akustyki auta i użytych przetworników. To tyle :D

No nie do końca , zawsze uważałem i uważam ( moje prywatne zdanie , może ktoś to podziela ) że ukierunkowanie pod lusterko lub na siebie tweeterów jest kompletną bzdurą . Nie ma to najmniejszego sensu dla mnie bo co to ma wnosić ??

 

Dzieki za wyczerpująca odpowiedz

Zaczął bym od ukierunkowania na "trzecią osobę " i wtedy bawić się , ale nie więcej jak 30% -45 % odchylenia od kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca , zawsze uważałem i uważam ( moje prywatne zdanie , może ktoś to podziela ) że ukierunkowanie pod lusterko lub na siebie tweeterów jest kompletną bzdurą . Nie ma to najmniejszego sensu dla mnie bo co to ma wnosić ??

 

Zaczął bym od ukierunkowania na "trzecią osobę " i wtedy bawić się , ale nie więcej jak 30% -45 % odchylenia od kierowcy

Burry bo muszę już zapytać, w takim razie co wnosi ukierunkowanie na "trzecią osobę"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burry bo muszę już zapytać, w takim razie co wnosi ukierunkowanie na "trzecią osobę"?

wszystko :) chodzi mi o charakterystyczną kierunkowość głośników wysoko tonowych i ich możliwość , najprościej zmierzyć głośnik w odchyleniu 30% i okazuje sie że w wielu kopułkach zaczyna mocno opadać charka od 10-12khz  i tracimy przy odsłuchu połowę detalu .

 

Błędem jest ( moim zdaniem ) odchylanie mocne głośnika celem jego uspokojenia lub pozbycia się rezonansu , są to dla mnie błędy w strojeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko :) chodzi mi o charakterystyczną kierunkowość głośników wysoko tonowych i ich możliwość , najprościej zmierzyć głośnik w odchyleniu 30% i okazuje sie że w wielu kopułkach zaczyna mocno opadać charka od 10-12khz  i tracimy przy odsłuchu połowę detalu .

 

Błędem jest ( moim zdaniem ) odchylanie mocne głośnika celem jego uspokojenia lub pozbycia się rezonansu , są to dla mnie błędy w strojeniu.

Sorki raczej chodziło mi w odniesieniu do ukierunkowania na słuchacza :) Przeciwnikiem kierowania na lusterko również jestem. Przynajmniej z własnych doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Raczej chodzi mi o pasjonata, bo wiadomo, profesjonalne firmy są drogie. Sam nigdy wcześniej nie bawiłem się żywicą i jakoś nie mogę się do tego przekonać.
tutaj tez zalezy od doswiadczenia tej osoby i wykonczenia. ale mysle ze ok 100-200zl moze to kosztowac u amatora 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bury, mógłbyś wyjaśnić co oznacza to 30% odchylenia?

 

chyba chodzi o kąt 30st licząc od środka głośnika.czyli im mocniejsze odchylenie tym tracisz pewne pamo(bo tw ma dość wąski kąt oddania dźwięku-fali)-chyba o tym mowa:)

Dokładnie , przepraszam że tak nie jasno :) Chodzi o zwykłe odchylenie od osi względem słuchacza ( przyjmujemy zero na twarz )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie jest zero a każde odchylenia od zera niestety nie jest fajne w odsluchach. Więc u mnie zostaje narazie zero stopni. I wcale tego jako błąd nie upatruje. Każde odchylenie od zera skutkuje utratą mniejszej lub większej ilości szczegółów.

 

Ale to już nie pierwsze tego typu ukierunkowanie na Macromach. Podobno tak lubią i u mnie to się potwierdza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak jest ze glosnik grajacy na wprost przekaze najwiecej szczegolow. Zreszta wtedy ma tez najwieksza skutecznosc, a kazde odchylenie od osi glosnika to spadek db. W ca niestety na wprost nie oznacza dobrze bo tu chodzii o kompromisy niestety. Ja osobiscie spotkalem tylko 2 tweetery, ktore graly dobrze "on-axis".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...