Skocz do zawartości

Skromne pytanko :) potrzebuje porady


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

mam autko, seat ibiza 6L, zamontowane 4 seryjne glosniki, 2 w przednich drzwiach i 2 w słupkach.

Chcialem wymienic 2 glosniki w drzwiach i zamontowac 2 w miejscu gdzie jest miejsce na glosniki  z tylu (wersja 3 drzwiowa).

 

Podjechalem do zakladu ktory zajmuje sie elektronika i CA, poradzono mi aby wymienic 2 glosniki z przednich drzwi, i 2 glosniki wlozyc w tylną półkę, bo plastiki z fabrycznych miejsc beda trzeszczec i skrzeczeć :)

 

Zaoferowano mi glosniki Kruger&Matz model KM652T11, sa ta glosniki 16,5 cm, w cenie 180zł za pare. (w sumie 360zł za 4 głosniki)

W internecie nie ma nic ciekawego na temat tych glosnikow, ciezko tez znalezc jakie sa ceny.

 

Chcialbym abyscie tylko mi poradzili czy te glosniki beda odpowiednie, a jesli nie, to jakie o rozmiarze 16,5cm wsadzic do przodu, a jakie wsadzic w tylną półkę? Coś mniej więcej w podobnym przedziale kwotowym, a nie obrażę się jeśli obniżymy pułap nie tracąc na jakości :)

 

Radyjko mam jakieś sony, i nie planuje większych zmian, ew jakiś nowy model za max 250zł.

 

Chce aby grały w miare ładnie, mialy jakikolwiek bas, bo fabryczny zestaw jest niefascynujący.

 

 

Z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podjechalem do zakladu ktory zajmuje sie elektronika i CA, poradzono mi aby wymienic 2 glosniki z przednich drzwi, i 2 glosniki wlozyc w tylną półkę, bo plastiki z fabrycznych miejsc beda trzeszczec i skrzeczeć
 
Zaoferowano mi glosniki Kruger&Matz model KM652T11



Zdecydowanie zmień zakład! Pseudo montażyści :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie prosty zestaw odseparowany jakiejś dobrej firmy specjalizującej się w car audio - konkretów dowiesz się czytając np. to forum.

Potem zamontuj to w przednich drzwiach, które wypadałoby też trochę przygotować - tutaj też poczytaj forum.

Jeśli radyjko które masz Ci odpowiada to zostaw, jeśli niekoniecznie to też lektura forum i zmiana na przystępne cenowo ale przyzwoicie brzmiące inne radyjko - jakie też można dowiedzieć się czytając tematy na forum.

Czyli kilka dni na zdobycie wiedzy ... zestaw odseparowany na przód + zrobienie odpowiednich warunków głośnikom + opcjonalna wymiana radia i będzie Pn zadowolony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z takim zakładem to bym się pobawił :rotfl: przeczytaj dość dokładnie FAQ Nazara i podjedz do tego zakładu już z podstawową wiedzą i zadaj im pare pytań a odpowiedzi napisz w temacie o super tekstach fachowców CA który masz w dziale "Przy Piwie" napewno jakieś kwiatki by wpadły do tego tematu. Żerują na niewiedzy ludzkiej :mur1:

 

Zrób tak jak koledzy pisali poczytaj troszkę forum i faq Nazara a wiele ci się rozjaśni. Pózniej określ dokładnie budżet jaki chcesz przeznaczyć na zabawę z autem uwzględniając kwotę na głosniki i odpowiednie przygotowanie drzwi. Przy wygluszaniu zamiast dekarki użyj maty dedykowanej np gms 07xl która w bardzo dobrej cenie ma Kamil w forumowym sklepie. Przy takiej promocji nie opłaca się dotykać palcem dekarki.

 

Przykladając się do powyższego i potem dopiero pisząc o budżecie jaki chcesz przeznaczyć łatwiej będzie ci pomóc a ty będziesz się wtedy mógł delektować dźwiękiem płynącym ze świadomie wybranego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie myśl sobie, że masz kiepskie ori granie, a wymiana na inne głośniki jak seria przyniesie czysty dźwięk, fajny basik i inne tego typu nierealne w tym przypadku  efekty. Wolał bym zamiast takich "nowych" nabyć maty i zostawić póki co serię... Jak jednak zrobisz po swojemu i wymienisz na jakieś Kruger coś tam, jakieś DSK, czy inne i za chwilę pojawi się temat "moje nowe głośniki grają gorzej jak seria", to mogą się wtedy pojawić bardzo niemiłe posty :) Czerp wiedzę z Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za pomoc :) fakt na razie wstrzymam się, nie chcę tu pisać co to za zakład w Łodzi, lecz z tego co czytałem i słyszałem, to cieszy się naprawdę dobrą opinią.

Problem polega na tym że ja sam tego nie zrobię, bo popsuję. Nie wiem nawet jak przeciągnąć kable w tył. Fajnie byłoby to zrobić samemu, ale naprawdę, wolę się nie dotykać.

Poczytam sobie na temat CA, i szczerze to też nie chciałbym dotykać półki, i wolałbym z przodu zostawić serię, i dołożyć 2 głośniki z tyłu w boczki tam gdzie jest na to miejsce, a resztę przeznaczyć na dopracowanie tego aby nie "trzeszczało i skrzeczało".

 

A może ktoś z Was kto ma pojęcie na ten temat, miałby ochotę mi pomóc, oczywiście nie za darmo? :)

Jeśli tak, to proszę o kontakt na PW, jeśli mieszka ktoś z Was w miarę niedaleko Łodzi, to na pewno się dogadamy :)

 

Pozdrawiam, i jeszcze raz bardzo dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poczytam sobie na temat CA, i szczerze to też nie chciałbym dotykać półki, i wolałbym z przodu zostawić serię, i dołożyć 2 głośniki z tyłu w boczki tam gdzie jest na to miejsce

Ogólnie brawo za podejście do tematu - na pewno skorzystasz jak poczytasz ... tylko przede wszystkim zrób solidnie przód (seria faktycznie może się okazać całkiem dobra po przygotowaniu drzwi) i zostaw tył w spokoju - tam głośnik są niepotrzebne :wink:

 

Jak słuchasz muzyki albo z kimś rozmawiasz to raczej naturalnym jest aby dźwięk dochodził z przodu.

Z tyłu w car audio montuje się tylko subwoofery ale to inne zagadnienie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeronimo, dzięki za radę. Tak też zrobię, aczkolwiek chciałbym mieć jakieś dobre głośniki z tyłu, w każdym poprzednim aucie tak było i zawsze podobał mi się ten efekt. 

Rozumiem że może to nie jest zgodne z polityką dobrego CA, to jest zwyczajnie taka moja zachciewajka :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeronimo, dzięki za radę. Tak też zrobię, aczkolwiek chciałbym mieć jakieś dobre głośniki z tyłu, w każdym poprzednim aucie tak było i zawsze podobał mi się ten efekt. 
Rozumiem że może to nie jest zgodne z polityką dobrego CA, to jest zwyczajnie taka moja zachciewajka

A ja rozumiem skad sie bierze ta chec posiadania tyłu...Z obawy o to ze nawet dobrze zrobione furtki i zestaw odseparowany to i tak wciaz 2 gosniki, prawda?  Wielu zaczynajacych zabawe z ca boi sie o to ze zabraknie kopa, basu bo przeciez przesówaja fader na przód i teraz tak jest... Co 4 to 4? Zgodzisz sie ze mna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeronimo, dzięki za radę. Tak też zrobię, aczkolwiek chciałbym mieć jakieś dobre głośniki z tyłu, w każdym poprzednim aucie tak było i zawsze podobał mi się ten efekt. 

Rozumiem że może to nie jest zgodne z polityką dobrego CA, to jest zwyczajnie taka moja zachciewajka :)

 

Pozdrawiam

Spoko - przecież wiadomo, że zrobisz jak uważasz :wink:

 

Tak na zachętę może jeszcze jedna podpowiedź - gdybyś zrezygnował z tyłu to masz możliwość podpięcia przodu (zakładając, że będzie to zestaw odseparowany) w bi-ampingu - czyli dla każdego głośnika jedna końcówka mocy z radia. Tweetery na przód a woofery na tył. W necie można oczywiście poczytać o co w tym chodzi ...

Osobiście uważam, że jest to wygodne rozwiązanie pozwalające w prosty i precyzyjny sposób dopasować głośność wooferów i tweeterów regulując to faderem w radioodtwarzaczu, co na pasywnej fabrycznej zwrotnicy w tańszych zestawach jest niemożliwe a jeśli nawet występuje to w bardzo ograniczonym zakresie.

Stosują takie rozwiązanie mamy też możliwość rezygnacji z tłumika głośnika wsokotonowego występującego w filtrach większości zestawów, który to najczęściej zawiera słabej jakości rezystory degradujące dźwięk.

Oczywiście zakładam, że montażysta, któremu byś to zlecił (zakład car audio) musiałby odseparować filtry wooferów oraz tweeterów - co dla specjalisty zajmującego się tą tematyką jest prostym zabiegiem. Można też trafić gotowe zestawy przygotowane do takiego podłączenia (np.niektóre zest. DLS czy Hertz)

 

Widzę, że jesteś otwarty ... więc pozwoliłem sobie na taką luźną propozycję :rolleyes:

 

Życzę powodzenia w budowaniu systemu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mestah22, nie ukrywam że po trochu masz rację, lecz tak czy siak z przodu mam 4 głośniki.

Byłem w zakładzie w Łodzi, poleconym przez Mixera (mmaudio.pl).

Rozmawiałem z Panem Mateuszem, który dobrze mi doradził i objaśnił z czym to wszystko się je. 

Wstępnie stanęło na tym, iż na przód włożymy zestaw 4 głośników firmy Target Audio (czytałem w internecie i jest sporo pochlebnym opinii, a Wy co uważacie?).

Na tył (z mojej indywidualnej inicjatywy) przełożymy seryjne głośniki które teraz są z przodu :).

 

Na tą chwilę rezygnuję z wyciszenie drzwi, bo nie starczy mi kaski, ale myślę że w ciągu 2 miesięcy dopełnię formalności.

 

Proszę o komentarze i krytykę :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn , koniec końców wyszło tak jak planowałeś i idziesz w kwadrofonie  

 

myślę ze powinieneś podjechać na spota i posłuchać innych aut , pozyskać jakiś wzorzec "grania" 

 

po prostu do pewnych rzeczy tez ciężko mnie się było przekonać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Jestem, można rzec że, laikiem.

I z mojej perspektywy wyglądało to tak, że najpierw wziąłem się za przygotowanie autka pod wybrane przez siebie głośniki(czyli wyciszenie). A czemu? Bo jak już założysz sprzęt, to nie będzie Ci się chciało bawić się w wyciszenie.
A różnica jest ogromna.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strona producenta mnie nie przekonuje , pierwszy raz słyszę o tej nazwie , wzmacniacze wyglądają jak podróbki stegów (K2.02 np) 

a x-over point w lepszym zestawie odseparowanym 2-way, ma 5khz  normalnie aż słyszę ta scenę na kolanach 

 

koniec :offtopic:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Target to brytyjska firma specjalizująca się w produkcji mebli do sprzętu audio (podstawki pod kolumny itp) ale osobiście nie słyszałem żadnych głośników firmy która miałaby podobną nazwę.

Ja proponowałbym zainteresować się produktami Helixa, Hertza, Dls-a, Phonocara ... czyli specjalistów produkujących od lat sprzęt do montażu w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Target to brytyjska firma specjalizująca się w produkcji mebli do sprzętu audio (podstawki pod kolumny itp) ale osobiście nie słyszałem żadnych głośników firmy która miałaby podobną nazwę.

Target Audio to pod marka włoskiej firmy Coral :) a dokładniej te http://www.targetaudio.it/tlk-600/1925 :)

 

 

Ja proponowałbym zainteresować się produktami Helixa, Hertza, Dls-a, Phonocara ... czyli specjalistów produkujących od lat sprzęt do montażu w aucie.

 

Z tego co gadałem z Mateuszem to zaproponował też Helix B62C tylko nie ma ich akurat na stanie :)

 

Target Audio TLK600 niby porównywalne z Helix B62C :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Targetem - to wiem że nie o tę firmę chodziło :P

Jakoś nie przemawiają do mnie ale może rzeczywiście ten zestaw jest coś wart ... musiałbym posłuchać na spokojnie

Cena jaką znalazłem to 287.00 PLN i to raczej sporo - może warto rozważyć np. najtańszy zestaw Powerbass - w Essie mają teraz bardzo dobre ceny - dokładnie nie mogę sprawdzić bo ich strona teraz nie działa, ale na pewno poniżej 200 PLN.

 

Z drugiej strony pod samo radio to raczej za Helixem bym głosował .. no i są tańsze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...