Skocz do zawartości

Pioneer czy Alpine


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Prosiłbym o poradę, które radio wybrać do swojego samochodu:




 

Głównie chodzi mi o jakość wykonania przycisków itp oraz oczywiście jakość grania.

 

Takie znalazłem, ale jeśli macie lepszą propozycję to zarzućcie radiem ;) Musi mieć koniecznie USB, Bluetooth, i najlepiej podświetlenie w okolicach pomarańczowego, cena max. 700 zł

 

Pozdrawiam 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niedawno też stałem przed podobnym dylematem i po zapoznaniu się z obecną ofertą rynkową wybrałem Alpine CDE-134BT

Radioodtwarzacz Alpine jest super ergonomicznie zaprojektowany, jakość panela, przycisków, pokrętła wg mnie też dobra - moim zdaniem lepsza od konkurencji.

Porównanie dźwiękowe wypadło bardzo korzystnie dla Alpiny ... rasowe pełne brzmienie z soczystą średnicą i mocnym ale nie za twardym basem, góra może faktycznie wydawać się nieco wybijająca ale to raczej kwestia sprzętów towarzyszących, zestrojenia i gustu - moim zdaniem ma pazur i da się opanować.

Bluetooth działa znakomicie - na tym mi też zależało :wink:

kyrtap10 - jesli miałbyś jakieś konkretne pytania odnośnie tego modelu to chętnie odpowiem jeśli będe w stanie.

 

Jeszcze jedno - ten model chyba nieco przekracza założony budżet ... ale moim zdaniem warto dopłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z jakością JVC, w sumie to nie wiem jak z jakością jakiegokolwiek producenta :)

 

A jeśli chodzi o CDE-134BT, to można pewnie tam ustawić wysokie tony tak, aby nie wybijało? :D

Jeronimo, mógłbyś mi powiedzieć, czy łatwo jest ściągnąć i z powrotem założyć panel radia, czy trzeba się "siłować"?

I z bluetoothem telefon łączy się praktycznie od razu i automatycznie czy trzeba coś włączać w radiu, bądź łączy się kilka minut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeronimo, mógłbyś mi powiedzieć, czy łatwo jest ściągnąć i z powrotem założyć panel radia, czy trzeba się "siłować"?

I z bluetoothem telefon łączy się praktycznie od razu i automatycznie czy trzeba coś włączać w radiu, bądź łączy się kilka minut?

Zdejmowanie panela - nie, siłować się nie trzeba ale po odblokowaniu zatrzasku sam na pewno nie spadnie :P

Przy odrobinie wprawy można zdjąć panel jedną ręką.

 

Bluetooth - W praktyce wygląda to tak - jeśli w telefonie jest uruchomiony bluetooth to po uruchomieniu radia automatycznie się parują i można normalnie korzystać z zestawu głośnomówiącego albo słuchać muzyki którą mamy w telefonie (niestety wtedy jakość dźwięku jest mocno wątpliwa)

Oczywiście na samym początku ręcznie trzeba urządzenia sparować aby później mogło się wszystko odbyć automatycznie.

Można też transferować do alpinki książkę telefoniczną - wtedy będzie na wyświetlaczu widać kto do nas dzwoni (jeśli mamy go w książce)

Jest jeszcze kilka funkcji związanych z bluetooth - np. automatyczne odbieranie ale to chyba każdy tego typu odtwarzacz posiada.

Ogólnie bardzo wygodna rzecz i rzeczywiście dobrze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienił byś swojego pionka 88rs na tego Clarka? Poważnie pytam.

Czy P88rs posiada wyzej wymienione przez zalozyciela tematu atrybuty? Min Bt? Nie? Nie. To po co to pytanie... Gosc chce cos do wszystkiego, wiec jvc i wspomniany clarion to spelnia.. Kazdy ma swoje priorytety przy "top haj fi" w swojej furze;)

 

 

Zamienił byś swojego pionka 88rs na tego Clarka? Poważnie pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...