Skocz do zawartości

Wzmacniacz do subwoofera 12"


Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższym czasie planuję zakupić wzmacniacz do lepszego napędzania subwoofera.

Obecnie posiadam Infinity REF1250 w zamkniętej skrzynce, w przyszłości Infinity zastąpiony zostanie prawdopodobnie przez AS HX10SQ.

Zarówno Infinity jak i zasilający wzmacniacz kupiłem okazyjnie, więc nie będę dyskutował. W tej cenie nie żałuję.

Infinity zasilam SS P204e w mostku, czyli teoretycznie 180W RMS.

Chciałbym go zastąpić czymś o bardziej adekwatnej do głośnika mocy.

Kupować będę za jakiś miesiąc, może dwa, ale nie chcę na ostatnią chwilę szukać.

 

Pogrzebałem i wyszukałem kilka moim skromnym zdaniem ciekawych wzmacniaczy z mniejszym lub większym zapasem mocy, niektóre mają równo 300 i nie wiem czy nie pominąć ich przy rozpatrywaniu.

Wszystkie wzmacniacze przed umieszczeniem na liście "przepuściłem" przez amp-performance.de i forumową szukajkę.

Mile widziane sugestie odnośnie wyboru. Miło by było kupić w okolicach 300PLN.

Wzmacniacz ma zasilać tylko subwoofer, więc raczej 2 kanały w mostek (monoblocka nie wynajdę za tyle raczej).

 

Oto propozycje (moc przy 4Ohm):

=> Signat Ram3 MkII - powyżej 440RMS - okolice 300PLN - sporo pochwał na forum odnośnie współpracy z subami,

=> Impulse SD-500 - około 600MRS (może być za dużo?) - około 300PLN - opinie podobne do Signata

=> Pioneer GM-X702 - około 330RMS - w granicach 250PLN

=> Rockford Fosgate Punch P6001bd - 300RMS - 300 - brak ciekawszych informacji (może jest tak jak ktoś gdzieś pisał, że jeśli nie wspominano na forum to znaczy, że nie było o czym ;) ? )

=> Infinity RA5004 - czterokanałowy 2x300 w mostku - około 250 - nic ciekawego nie wyczytałem

=> Nowy Crunch GTi 2200 - 400RMS w mostku - 350PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego zestawienia zostawiłbym SIgnata, Impulse i Rockforda.

Pioneer i jego 330W RMS to dośc wątpliwa sprawa.. miałem kiedyś GM-X802 i przy dużym subie średnio się sprawował.

Jakiś czas temu wziąłem Signata jako opcję dla Rockforda HE2  10'' i też mnie nie przekonał..lepiej od niego poradził sobie Caliber CA-360 który wpadł mi w ręce dośc przypadkowo. 

Impulse to zagadka..nie miałem nigdy do czynienia z piecem tej firmy..ale mocy ma sporo, jak widac na amp-performance.de

Najpewniej chyba wypada Rockford, bo

 

Co RF to RF...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inifinity ra5004 bardzo fajnie gra, z dobrą kontrolą, ale skąd te 250 W ? W specyfikacji jest 150, choć gra jakby faktycznie miał więcej.

250 PLN a nie watów.

Gdzieś podano, że 2x300 w mostku, więc mogłoby być 2 kanały na mostek i dwa na przód jeśli by się wzmacniacz nadał.

 

Przed napisaniem posta najbardziej miałem chęć na Signata lub Impulse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając allegro trafiłem na taki zacny klocek - Earthquake PA-2300 http://allegro.pl/earthquake-san-francisco-1150rms-unikatduzo-zdjec-i3108113305.html

Jeśli rzeczywiście nie był nigdy grzebany to cena za jaką może pójśc jest bardzo okazyjna.

 

Dorzuciłbym też do tego zestawienia Harmana TC-300 od jednego z użytkowników forum: http://allegro.pl/harman-kardon-tc-300-made-in-usa-2-x-100-1-x-300-i3113506253.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poszukałem trochę i mam szersze grono kandydatów:

Audio System Twister F2-280 | 480W | DF >250
MTX 8302                             | 300W | DF >200
Signat Ram3 MkII                  | 480W | DF ?

Rodek R2180a                       | 625W | DF >200

Kenwood KAC-923 ?               | 250W | DF >200

Kenwood KAC-PS400M           | 360W | DF >9900 (ale to jakaś suma)

Kenwood KAC-PS300T           | 420W | DF >200 | ma subsonica

Impulse SD-500                    | 595W | DF ?

 

Co można dodać, co można odrzucić, na co jeszcze zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spieszy mi się, bo aktualnie wszystko gra tylko nie w pełni możliwości.

Były niestety ważniejsze wydatki, więc skoro się przeciąga to czemu nie szukać więcej kandydatów??

Liczyłem na wskazówki, a nie patrzenie na daty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem przy wyborze kierowałem sie jak najwiekszą mocą i najmniejszą ceną no i wiadomo opiniami wybór padł na IMPULSE SD-500 i nie załuje..

Wybrałeś impulsa i nie żałujesz a na alle wystawiony...kolega znalazł parę klocków opinie tez pewnie poczytał wiec wybór już należy do niego, ile ludzi tyle opinii na temat każdego wzmaka... jednemu się podoba signat drugiemu rodek wiec z czystym sumieniem kup to co uważasz za stosowne pod twój system :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że zakupie Signata, bo może w przyszłości przydać się pewna stabilność przy 2Ohm, ale to dopiero jak zasili się trochę mój studencki budżet ;)

 

Ale z drugiej strony gdybym kupił coś o jak największej mocy to mogę wejść spokojnie na 8Ohm i mieć dobrą kontrolę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że zakupie Signata, bo może w przyszłości przydać się pewna stabilność przy 2Ohm, ale to dopiero jak zasili się trochę mój studencki budżet ;)

 

Ale z drugiej strony gdybym kupił coś o jak największej mocy to mogę wejść spokojnie na 8Ohm i mieć dobrą kontrolę :)

Tak jak koledzy wyzej uwazam ze bardzo dobrze zabrales sie za szukanie.Mysle ze kazdy z nich na poczatek bedzie dobry i ze bedziesz zadowolony. Duzy plus za to ze nie zaczales od pytania o wzmaki typu peying o zawrotnych mocach 10000 WATT:). Milego odsluchu i powodzenia w rozbudowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak jak koledzy wyzej uwazam ze bardzo dobrze zabrales sie za szukanie.Mysle ze kazdy z nich na poczatek bedzie dobry i ze bedziesz zadowolony. Duzy plus za to ze nie zaczales od pytania o wzmaki typu peying o zawrotnych mocach 10000 WATT:). Milego odsluchu i powodzenia w rozbudowie 

 

Wystarczy trochę rozeznania i rozwagi, żeby nie kupić badziewnej chińszczyzny  :)

Wszelkim sprzętem grającym (jak różnież autami) interesuję się od małego, więc z natury omijam takie "okazje" typu nowy wzmacniacz 1KW za niecałą stówe :D

 

Co do wzmacniacza to będę kierował się w stronę Singata, chyba że trafi się jakaś inna ciekawa oferta.

Ten Signat ma taką zaletę, że jest dość dobrze dostępny w sieci, chociaż i tak po uzbieraniu kasy najpierw na forum będę wypytywać o któryś z tych modeli.

 

Dzięki za wypowiedzi :)

 

PS: Ma ktoś informację o wartości DF u Signata Ram 3 Mk 2 i Impulse SD-500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...