Skocz do zawartości

Wirus mnie


dreadlook
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że mamy na forum informatyków. Niech ktoś mi pomoże, mam jakiegoś wirusa (avast go nie wykrywa), który dobiera się do mojej poczty na wp (pisał mi administrator wp), ciągle mam zablokowane konto na wp przez niego, do tego jak się zaloguje nie mogę wysłać wiadomości, bo wyskakuje, że przekroczono limit. 

 

Będę wdzięczny za cokolwiek  :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norton troszkę muli. Ja proponuje zrobić download z jakiś witryn kilku programów do skanowania.

Używam AVG 2012, AVG PcTuneUp, Eusing Free Registry Cleaner, do tego Spybot i inne dodatki. Program po zainstalowaniu, robie zapis całego programu i odinstalowuje program. I robie folder w innym dysku, nie musze instalować dodatkowo. Mam zapisane z 7rodzaji darmowych programów i raz w tygodniu robie skan.

Polecam też HiJack This. 

Ściągam z www.dobreprogramy.pl wszystko darmówki.

 

Raz miałem takiego wirusa że musiałem odinstalować całość Google Chrome. 

Pełne skanowania SpyBoot-ów i dopiero wtedy ruszyło. 

I polecam użycia wielu programów- często jeden wszystkiego nie załatwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się chodzi po "tych" stronkach :rotfl:

To już wiem czemu kompa co miesiąc formatuję mimo dobrego anty :P:rotfl:

 

a tak na poważnie - jestem zadowolony z Noda 6. Avast 4 troszke zamulał w porównaniu do noda i przepuszczał sporo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w domowym lapku od 3 lat czyli zakupu nie miałem ani razu przeinstalowanego systemu i... nie używam antywirusa, żadnego, bo wszystkie z nich zamulają kompa.

Myślę ,że kluczem jest nie otwieranie żadnych maili i załączników nie wiadomego pochodzenia oraz korzystanie ze sprawdzonych witryn www, a nie "wycieczki" w poszukiwaniu wrażeń po sieci. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

truck zainstaluj sobie antyvira i wlacz monitor skanowania www to sie zdziwisz, ze polowy stron nie powinno sie otwierac :P

Ja mam avasta w domu i w robocie i od lat nie mam problemow. Widac nie mialem tej przyjemnosci. Co prawda alerty sie wlaczaja jak szukam jakis programikow albo crackow to od razu czerwone okienko. Tak samo zreszta jak sciagam z chomika to wiele razy cos tam znalazlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień z innego konta hasło na poczcie. Najprawdopodobniej ktoś cię snuff`a i to nie jest wirus tylko trojan. Przede wszystkim jeżeli masz jakieś prywatne dane na kompie to odłącz go od neta, chociaż i tak już pewnie za późno. Zmień też większość ustawień na poczcie tzn powiązane adresy(takie na które może przychodzić hasło jeżeli zapomnisz) nr tel jeżeli jest wpisany itp. Oczyść kompa z wirusów albo zleć to komuś i koniecznie pozmieniaj wszędzie hasła. Tylko nie z zawirusowanego komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobreprogramy.pl Trojan Remover http://www.dobreprogramy.pl/Trojan-Remover,Program,Windows,13140.html

Dodatkowo 

Anti-Trojan Shield 2

RegRun Reanimator 6.9.7.99

 

Co do opinie o nie używaniu programów bo zamula-mój sposób

Dysk 500gb podzielony na 2partie.

100gb jako dysk C:, reszta na dysk D:

Wszelakie dane są pobierane na dysk D.

Dysk C:\ obsługuje tylko i wyłącznie System- zajmuje 24-27gb, reszta wolna.

Korzystam z laptopa 19miesiecy. Szybkość uruchamiania? Jaka zamułka- 60-80sekund.

Raz, dwa razy w tygodniu -scan AVG, TuneUp, Ccleaner, Eusing Cleaner i defragmentacja Piriform Defraggler.  

Wyłączone we właściwościach Systemu-zaawansowane- wszelakie dodatki których w 99% sie nie używa.

Wyłączone zapisywanie awari, tryb jądra, tryb debugowania itd. Nie zapisuje mi tych "zrzutów", nie pozostawia śmieci po restarcie. Usuwając zbędne funkcje wzrósł mi parametry wydajności komputera.

Wynosiło mi:

6.0, 6.8, 4.8, 6.0, 5.5,

Teraz mam:

6.4, 7.3, 5.1, 6.3, 5.7,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy programami... nieraz nie da się tak usunąć wirusa. Zarejestruj się na jakimś forum np hotfix czy pclab, są tam specjalne działy poświęcone bezpieczeństwu. Ogólna procedura jest taka, że wykonujesz logi takim programem jak np OTL (są tam zresztą instrukcje co trzeba zrobić i dodać do zakładanego tematu). Zakładasz temat, opisujesz problem wraz z załączonymi logami i czekasz na pomoc. Te "typy" na podstawie tychże logów widzą co jest zainfekowane i robi ataki. Piszą dla Ciebie korekte logu, ktąrą następnie wklejasz do wiersza poleceń w OTL'u. Wiele razy kożystałem z takiej pomocy i byłem w szoku skuteczności oraz ogarnięcia tych ludzi z forum... Miałem różne problemy w tym również dobrze znany UKASH.

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ,że tym obsrańcom (hackerom) chce się pisać ciągle kolejne odmiany sieciowego syfu... :/

Czy zdarzył się przypadek ukarania takiej osoby, co za to grozi jeśli chodzi o paragrafy? Bo pal licho jeśli komp w tle i z nieświadomością właściciela słuzy jako łańcuszek do rozsyłania spamu etc, ale często się zdarza ,że kogoś np okradną z danych czy kasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce im sie pisac bo na tym dobrze zarabiają.

W tej chwili nie pisze sie "wirusów" tylko malware po to zeby wyciągnąc od Ciebie dane i je shandlowac.

Pracowałem przez jakis czas u producenta oprogramowania, nawet nie wiesz co można "wyciągnąc" z twojego kompa a Ty (np Truck który nic nie ma zainstalowanego) o tym nie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ,że tym obsrańcom (hackerom) chce się pisać ciągle kolejne odmiany sieciowego syfu... :/

Czy zdarzył się przypadek ukarania takiej osoby, co za to grozi jeśli chodzi o paragrafy? Bo pal licho jeśli komp w tle i z nieświadomością właściciela słuzy jako łańcuszek do rozsyłania spamu etc, ale często się zdarza ,że kogoś np okradną z danych czy kasy...

Jeżeli ktoś nie jest jest zapalonym graczem komputerowym to proponuję zainstalować sobie jakąś wariację debiana. Ze sprawdzonych przeze mnie to Linux Mint lub Ubuntu. Oba bezpieczne stabilne i takie coś jak wirus praktycznie nie istnieje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla normalnego usera  spokojnie wystarczy microsoft essentials ktory jest za darmo  dla posiadaczy org. systemow operacyjnych.

Jak masz 70zl   to kup nod32.

 

na szybko mozesz zrobic tak  ,nod wersja demo   skan-->spybot-->hijak this

 

log na strone

http://www.hijackthis.de/

 

u uwalic to co zostalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze też odpalić Menadżer Zadań i sprawdzić jakie są uruchomione aplikacje, co można usunąć.

Raz miałem takiego cudaka co przesyłał dane informacyjne do jakiegoś serwera z Hiszpanii. Wszelakie skany dobrze i szybko-w katalogu c:\windows

Tam najwięcej śmieci jest.

 

odpal google i wpisz "Skaner On-line"

Ewentualnie z lenistwa zajrzyj tutaj, do Antywir.pl - http://www.antywir.pl/skaner-on-line.html

wystarczy microsoft essentials

Też skorzystałem, kupiłem lapka z systemem Win 7, wiele programów jest darmowych.

Odpalam go raz na miesiąc - na ogół nic nie znajduje.(czyli jest Ok)

 

SpyBot Portable dostępny na dobreprogramy.pl też sie dobrze sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...