Skocz do zawartości

Wzmacniacze Kruger&Matz - prośba o Wasze opinie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a w którym momencie alpine zaczęło, produkować w chinach

orientuje się ktoś tak mniej więcej

jaki to  rok i linia modeli

 

Myślę że to będzie początek lat  00'. model 7878 był jeszcze z japonii ale już 7894 i młodsze były z chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z ciekawości, jakieś rzetelne źródło tych informacji?

 

Myślę ,że z pierwszej ręki, czyli dystrybutora CA kupującego i bywającego w Chinach w celu zakupów.

 

 

Kruger&Matz, Marantz i parę innych marek wrzuciłbym do takiego worka.

 

Grubo... Marantz i Kruger w jednym worku... Świat staje na głowie... :wink:

 

 

Dzięki wszystkim za wypowiedzi. W takim razie rozejrzę się za jakimś używanym piecem.

 

Napisz lepiej w dziale dla nowych użytkowników, swoje preferencje oczekiwania budżet i z pewnością znajdzie się ktoś, kto podpowie Ci w zakładanej cenie rozsądny wybór.

Jeśli chodzi o używane wzmacniacze naprawdę nie ma się czego bać o ile nie było naprawiane po piwnicach ( a najlepiej wcale nie grzebany), zaręczam ,że taki "dziadzia" pozamiata z chińczykami. :)

Plus jest również taki ,że można w miarę świadomie podpowiedzieć Ci piecyk pod preferowane brzmienie i resztę komponentów CA, a z takim peyingiem to panie loteria...

Minusem używanych jest to ,że często gęsto mają po 30 watt RMS... :szok:  a nie 3500 Watt PMPO!!! :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt opinii o tej super marce nie napisał:) Ja proponuję temat w kosmos wysłać.

Swoją drogą należałoby sprawdzić, do kogo ta "marka" należy.

Zaraz się okaże, za parę lat, że to taki koń jak w samochodach VAG :D

Mnie się nie chce i nie widzę w tym celu, ale może ktoś sie pokusi o poszukiwania :)

W HA już długo temu Chińczycy zaczeli nieźle mieszać dobrej jakości klamotami.

Tak dla przykładu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Panowie możecie coś powiedzieć o wzmacniaczach firmy Kruger&Matz? 

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam, Maciek

 

Panie Macieju, podejście do marketingu szeptanego na tym forum raczej nie trafione. Niemniej doceniamy intencje i liczymy na dialog :)

Z drugiej strony nie było z tym debiutem tak najgorzej. Znam gościa, który na damskim forum dyskusyjnym założył sobie konto o nazwie "Franek Mielonka" i też uprawiał "marketing szeptany" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@truck

- JVCKENWOOD, bo to jedna grupa, w kwietniu zeszłego roku kupiła 45% aukcji producenta napędów CD/DVD/paneli przednich z Hong Kongu (Kenwood działa też dalej na rynku OEM)

- radia Kenwooda i JVC przychodzą do Europy z Indonezji, Malezji i Francji

- adresy centr R&D (research&development) JVCKENWOOD są ogólnie dostępne, łącznie z ich strategiami rozwoju. Podpowiem, nawet, że nie jest to jedno centrum rozwoju, bo kenwood i jvc łączą technologie wykorzystywane w innych dziedzinach

- JVCKENWOOD  w 2011r. zajęła 385 miejsce na świecie pod względem wydatków na badania i rozwój - 205mln Euro

 

ale skoro piszesz, że Kenwood czy JVC biorą po 20tys. jakiegos modelu radia z katalogu chinskiej firmy i "naklejaja" swoj znaczek i popierasz to relacjami z "odwiedzin w Chinach" jakiegos polskiego dystrybutora, to nie pozostaje mi nic innego jak uwierzyc w to i kupić Peiyinga czy Krugera, bo po co przeplacac za marke ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem PW w sprawie testów sprzętu K&M od jednego z forumowiczów. Ludzie ja nie jestem przedstawicielem tej marki. Nie wiem co sobie wkręciliście ale napiszę dużymi literami tak, żeby każdy sobie wbił do swojej bańki - NIE JESTEM K... PRZEDSTAWICIELEM FIRMY KRUGER&MATZ.

 

Dziękuję, dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K&M z wyższej półki również miałem okazję odsłuchiwać

Przeparszam ale musze zapytac, czego sluchales? Ta firma nie ma niczego nawet ze sredniej polki. Prosze Cie przestan sie kompromitowac. Sluchalem KM7788, a to hajend K&M i to padaczka nawet na rynku padaczek.

Wg mnie w CA sa znacznie mocniejsi niz w HA bo tam nie prezentuja absolutnie niczego.

 

Co do samej firmy, kiedys pisali, ze to znana firma na rynku Niemieckim bo to takie modne, papier wszystko przyjmie, gdy zaczalem wnikac jak to mozliwe skoro ta firma nie ma przedstawicielstwa nigdzie poza naszym krajem (wg strony internetowej, co ciekawe w innych wersjach jezykowych posiadaja przestawicielstwo dodatkowo w belgii i rumunii) opis ten nagle zniknal ze strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zdrastvujtie...

Widzę że rozgorzała spora dyskusja n.t marki K&M. W sumie sam szukałem jakiś info nt. tego producenta i w sieci nic ciekawego nie znalazłem po za testem kol. Light_Sound z Krakowa. Dlatego pozostawiam dla potomnych moją opinię. Mam Pandę w wersji Abarth 100HP

 

 

ale nie o tym chciałem...

Wysypały mi się fabryczne głośniki TONSIL model o ile pamiętam S1161, a mianowicie wykruszyły się pianki zawieszenia ;/ Nie jestem ałdio-pedo-feelem ani jakimś wybitnym melomanem ale lubię DOBRZE i POPRAWNIE posłuchać muzyki, czyli mieć wyraźny wokal, odczuwalny bas i nie natarczywy, nie skrzeczący sopran.Tyle w tym temacie. Poszukiwałem taniego zestawu który spełni te kryteria. Tak wiem, tanie i dobre z założenia się wyklucza ale ja tam uważam że nie jest to regułą (patrz głośniki  AMA+Mission- słuchałem kiedyś tam u jakiegoś ziomka w Maździe mx). Celowałem w Diorę GDS bo sporo fajnych opinii, kiedyś odsłuchiwałem i dawało to radę choć doopy nie urywało.  Tak czy inaczej na aledrogo brak już wersji 165mm. Natomiast w sensownych pieniądzach namierzyłem Kruger&Matz'e. Model KM620T11. Co mnie przekonało do tego zakupu?

- cena (wiadomo)

- wygląd (głupi aspekt ale jednak...)

- prawdziwe parametry T-S (kol. Light_Sound zdjął parametry i pokrywały się z tymi producenta)

- moja intuicja ;) (fuck yeah!)

Wrzuciłem to w uprzednio wytłumione drzwi (wew. STP, zew. APP bo takie maty sprzedał mi za dobrą flaszkę kolega z tego forum, pozdrawiam ziomeczka ;) )

http://images65.fotosik.pl/983/506ca84c7ec0042emed.jpg

Od razu podkreślam, że mam swiadomość, że nie jest to profi wyciszenie ale trzymam się nadal zasady: tanio ale poprawnie!
Głośnik przykręciłem za pomocą dystansu POWE:

http://images65.fotosik.pl/983/8c7126f0baf754d2med.jpg

Całość oczywiście spiąłem dobrze zalutowanymi kablami, zwrotnica odizolowana od wilgoci, owinięta w piankę itp itd... Po złożeniu boczków odpaliłem sprzęt. I teraz zapraszam wszystkich forumowych malkontentów, pieniaczy, krzykaczy i teoretyków na odsłuch. Jest szeroka scena, jest moooocny wokal, bas nie dudni ale głęboki też nie jest. Po prostu jest. Soprany soczyste, nie skrzypią, nie kłują, nie sypią. Spokojnie można słuchać bez obaw o swoje uszy. Cena tylko 150zł a na prawdę system robi robotę. Ludzie nie obeznani z tematem dla których szczyt szczytów to radio "kjenłud" i głośniki "pioniera" wyskakują z butów. Inna liga, inny świat. Też podchodziłem do tematu ostrożnie (ale nie sceptycznie) i powiem szczerze: ZERO rozczarowania. Systemik Diory GDS to nawet obok tego nie leżał. Granie mogę z czystym sumieniem porównać do sporo droższego produku. Nie przesadzę jak położę te głośniki na jednej półce z u-Dimensiom El Comp6 czy DSK 165.3

Potwierdza się tylko dawno stwierdzona teoria: w przypadku markowego sprzętu płaci się 50% ceny za samą markę. Jeżeli ktoś nie szuka smyczków, niuansów, szeptów etc... to może spróbować K&M. Polecam też przeczytać test i pomiary tych głośników wykonany przez kol. Light_Sound, jest dostępny w sieci.

P.S: powyższy tekst zawiera moją prywatną opinię i nie każdy musi się z nią zgadzać.

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A co w tym śmiesznego jest?

 

Nadawanie sportowej nazwy pandolotowi, który pięknie ułoży się do spanka na boku w drugim zakręcie.

 

 

 

 


Poziom rozwoju wyżej wypowiadających się.

 

Jak bym ocenił granie pejinga było by źle. Zmieniam temat, żeby nie wywoływać kontrowersji też źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


który pięknie ułoży się do spanka na boku w drugim zakręcie.

Skoro tak twierdzisz, to zapewne tak jest, ale zapewniam cie, żę mój pewnie równie śmieszny Yarisek T-Sport na zakrętach wykładać się nie zwykł. nie tylko na zakrętach zresztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 Widzisz kolego, prezentujesz typowe myślenie polaka-cebulaka. Aby dokopać, aby dokuczyć. Nie wiesz nic w tym temacie i  piszesz głupoty automatycznie robiąc z siebie pawiana. Poczytaj, pojeździj, przejżyj noty techniczne Pandy 100HP, zobaczysz szybko że z "normalnej" Pandy to tylko tam są drzwi i szyby.

ad.2 Nigdy nie słyszałeś Peiyinga, idę o spory zakład, a klepiesz i powielasz jaieś tam stereotypy. Potem internety roją się od głupot pisanych przez gimbusiarnie. Przyznam się, że też go nie słyszałem ale w przeciwnieństwie do Ciebie nie wypowiadam się nt. tej marki bo jak widzisz prawda może być zupełnie inna. Po za tym, wydaje mi się, że Peiying to trochę inna liga, inny target choć ten sam właściciel marki, coś jak Hifonics i Autotek.

Dobrze gadam?


http://www.strefacaraudio.pl/topic/40234-boschmann-alx-102sp-w-skrzyni-woofery-dls-b6-proa-simplex-25/
No proszę, proszę... BUSZMEN, , chinol, szczyt kiczu, symbol tandety, tak bardzo karcony na wszystkich znanych mi forach. A tutaj kolega ma, sprzedaje i nawet zachwala! HIPOKRYTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ad.1

 

Czy ja Ciebie przezywałem? Wszyscy pochodzimy od małp, więc rozumiem, że tyczyło to się każdego użytkownika Ziemi?

Są różne preferencje, więc dalsze ciągnięcie tematu nie ma sensu. Jeden woli 180KM w integrze, inny w A6 TDI. Mnie, dzieciaka wychowanego na japońskich szlifierkach, rozśmiesza jedynie marketingowe dodawanie nazwy zarezerwowanej kiedyś wyłącznie dla bezkompromisowych, wyścigowych egzemplarzy. Odnośnie wspomnianych danych technicznych:

 

1.4 100KM

0 do 100 km/h w około 9,5 s

Nadwozie wyższe niż szersze.

 

 

 

 


ad.2

 

Słuchałem niejednego pejinga. Zaskoczony? 

 

 

 

 


Peiying to trochę inna liga, inny target choć ten sam właściciel marki, coś jak Hifonics i Autotek.

Dobrze gadam?

 

Źle gadasz. Mówisz, że na jednej linii montażowej z hifonem są produkowane? Nie zaprzeczę, bo nie widziałem. Na otrzeźwienie powiem Ci tylko, że mylisz epoki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...