Skocz do zawartości

Ford Galaxy MK1 - aktualne oraz nowa koncepcja


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No dobra. To teraz ostateczna decyzja. 

Najpierw czapnąć Diore i podłączyć póki co pod radyjko, czy najpierw czapnąć Sony XM 4520, którego mam na oku w dobrej cenie, podłączyć go pod syczki JBL i wooferki jeszcze fabryczne i dopiero za jakiś czas wymienić głośniczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Już ostatecznie, będę kupował głośniki. 

Generalnie tak jak pisałem, syczki już posiadam i ich brzmienie mi całkowicie odpowiada. Zostają woofery. Zastanawiam się nad dwoma typami:

Hertz EV 165.5
Sinuslive SL165W (o tych się naczytałem, że mają niski, miękki i ciepły bas)

Pozostaje jeszcze jedna kwestia, czy w przyszłości będę w stanie wysterować je sobie samym wzmacniaczem? Tzn. czy wystarczy w przyszłości kupić jakiś piec z filtrami LPF i HPF żeby je sensownie wysterować? Ew. zawsze mogę je wyfiltrować radiem. Czy pozostaje wtedy konieczność zastosowania jednak zwrotnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym tego XM-5520 z allegro http://allegro.pl/sony-xm-5520-swietny-tani-wzmacniacz-i3094574751.html

i pobawił się głośnikami, które już masz (odseparowany zestaw JBL?). Potem wygłuszył drzwi, ukierunkował tweetery na trójkątach lub słupkach, ewentualnie skorygował głośność tweetera względem woofera. Jeśli apetyt się zwiększy, to odłożyć przynajmniej ze 300 zł na jakiś następny, ambitniejszy system przedni.

 

Można jeszcze rozważyć XM-3026 lub Macrom 42.05 z naszej giełdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh. Nie nie odseparowany zestaw JBL tylko syczki ze zwrotnicami JBL =) Woofer mam fabryczny. Co człowiek to inna sugestia =D

Może mi ktoś pomóc w wyborze pomiędzy tymi dwoma zestawami?

 

Fotka dla potomnych gdzie w Galaxy są syczki 

http://pictures.trader.pl/pictures/original/2/31/57/4412adfc20347de9891129710121b166.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałbym wszystko co masz w tylnych drzwiach oraz tą tubę Magnata i za tą kasę wytłumiłbym drzwi przednie a głośniki,które masz na przodzie podłączyłbym pod piec Pioneera,który już masz.W ten sposób masz zero wkładu finansowego a przypuszczam,że sporo przyjemniejsze granie niż w tej chwili.Gdyby Ci nie odpowiadało to możesz zacząć zmieniać klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to jest mało przyszłościowe raczej. Poza tym granie tej tuby aktualnie mi odpowiada. I gdybym jakimś cudem sprzedał wszystko z tylnych drzwi i tubę to podejrzewam, że MOŻE wystarczyłoby na wytłumienie jednych drzwi =D

Naprawdę nikt nie może nic powiedzieć o tych wooferkach sinuslive?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosniczki zamontowane, graja gorzej basem jak fabryczne =D na poczatku zaraz biore sie za wytlumienie drzwi.

 

Jaki wzmacniacz zagra fajnie z tymi sinusami? Chcialbym wiedziec czego jeszcze moge szukac poza sony xm4520 ;p

 

Czytalem, ze spokojnie mozna im 2x100 zapodac, ale czy z 2x50 (rzetelnym) bedzie duzo gorzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze 2x50 rzetelne niż 2x100 na niby

 

Wytłumienie jest rzeczą której nie wyjmiesz z auta , wiec myślenie o tym jest przyszłościowe

 

Przerabiałem temat zestaw przód plus zestaw tył i sub, skarżyli mi się ze na tyle jest sam bas , w ramach eksperymentu kupiłem drugi zestaw ,no ok ci z tylu mieli lepiej , ale ja miałem gorzej , wszystkie niskie tony z wooferow w drzwiach znosiły się z tymi z wooferow tylnych i basu z drzwi przednich  nie było w ogóle ,a teraz jak komuś przeszkadzają dwie "dwunastki" w bagaju to już jego problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko odnośnie podłączenia. Z radia idzie 2xRCA a we wzmacniaczu jest 4xRCA. Wzmacniacz będzie pracował w mostku tzn będzie zasilał mi przód prawy lewy. I teraz pytanko jak to podłączyć? Czy muszę zastosować adapter rozgałęziający kable przesyłowe RCA? Czy może mogę podpiąć pod gniazda RCA jednego koloru? 

 

Zdjęcie poglądowe wzmaka
http://imageshack.us/photo/my-images/18/p3135041.jpg/ 

Jeżeli prawy i lewy podepnę do wzmaka pod np czerwone gniazda to w mostku powinno to grać, dobrze mówię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobra Panowie witam po dłuższej przerwie. 

Aktualnie sklecony zestaw z przodu to:

 

Alpine 3552s o mocy 2x95W 
Woofery Sinuslive SL165W rzekomo 100W. Alpina buja nimi bez problemów, podejrzewam, że spokojnie mogła by je z koszyków wypchnąć :P

Syczki to JBL nie mam bladego pojęcia jaki model, kupowałem je 6 lat temu.. 

Mam pytanko. Cały czas mam rozterki budżetowe na temat mat wygłuszających. Tak wiem, użyj szukaj. Naczytałem się co mogłem na ten temat. Ale mam pytanie odnośnie Sposobu zastosowania konkretnych mat. 

Czy aby zmniejszyć odrobinę koszty wytłumienia, mogę zastosować maty BOLL na wewnętrzną część drzwi (Galaxy ma duże drzwi, potrzeba będzie raczej mat twardych), a do zaklejania otworów technologicznych czyli zewnętrzną część drzwi maty gms-07xl? Oczywiście będę starał się dać płaskowniki aluminiowe w większe otwory celem usztywnienia.

Powiem szczerze, że najchętniej na mój budżet zrobiłbym wszystko matami BOLL, tylko boje się, że prędzej czy później mi popękają tym bardziej, że auto będzie cały czas stało pod chmurką. Wariantem jest jeszcze BOLL Flex, może te się nadadzą?

I jeszcze jedno pytanko, która ściana drzwi jest ważniejsza dla głośnika, w sensie którą warto dodatkowo usztywnić np kładąc dodatkową warstwę mat, zewnętrzna czy wewnętrzna?

Porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...