Skocz do zawartości

Czy to zda egzamin?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, planuje w swoim Oplu Corsie zrobić audio. Póki co posiadam radio Pioneer DEH-1500R 4x45w, kondensator 1.2 Farada. Chciałbym zakupić jeszcze głośniki przednie i myślałem nad takimi:

 

http://allegro.pl/hertz-dsk165-glosniki-opel-corsa-b-c-meriva-combo-i3027410763.html

 

oraz chciałbym zakupić dobrą skrzynię i wzmacniacz znalazłem coś takiego, wydaje mi się w miarę dobre i przyzwoita cena:

 

http://allegro.pl/jbl-gt5-12-b-1100w-mocny-wzmacniacz-680w-kable-i3034100916.html

 

Co byście sądzili o tym sprzęcie? Dobrze by to grało? ;) Prosiłbym o ewentualne uwagi bądź dobranie czegoś lepszego. Pieniądze jakię chcę przeznaczyć na skrzynię i wzmacniacz to 550zł a na głośniki 280zł. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2- moja ocena

 

jakiej muzyki słuchasz

 

chwile po napisaniu , sprawdziłem co to za pionier , kumpel go miał , na próbę wpiąłem do siebie , szybciej mu go oddałem  niż pożyczyłem 

 

składanie zestawu zacząłbym od radia a suba z linku bym nie brał

Edytowane przez michallll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi radio wystarcza. Nie chce, żeby to było jakieś high endowe car audio, tylko jakiś lepszy sprzęcik niż oryginalny. Muzyki różnej słucham hiphop/rap/techno każda co mi w ucho wpada. 

Napisałem proszę o uwagi oraz o dobranie czegoś ewentualnie lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie radio masz fabryczne, ale to chyba nie będzie wyższych lotów. chociaż niewątpliwym plusem jest to, że ma wyjście RCA, ale z tego co widziałem to tylko jedno. Zamiast DSK jest wiele lepszych alternatyw, poczytaj forum. Poszukaj czegoś używanego najlepiej bo kwota jaką dysponujesz nie jest za wysoka. Najpierw zrób porządnie przód a dopiero później zajmij się subem. Drzwi wygłuszone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi radio wystarcza. Nie chce, żeby to było jakieś high endowe car audio, tylko jakiś lepszy sprzęcik niż oryginalny.

 

To są moje ulubione teksty.

 

Kolego... te DSK grają na poziomie twojej fabryki w Corsie albo i gorzej.

 

A o hiendowym CarAudio możemy zacząć rozmawiać od kwoty z czterema zerami i dwójką z przodu.

 

To tak dla twojej świadomości.

 

Do poprawnego systemu CA bez 2-3 tysi nie masz co startować.

 

A jak juz koniecznie chcesz po megataniości to te 250zł zainwestuj w stp silver zamiast tych śmietnikowatych DSK, wytłum drzwi, zostaw fabryczne głośniki na swoim miejscu. Kup alpinke 9812, fabryke pod radio, przefiltruj HPfem. Do kufra RE10, mały oldschoolowy piecyk pokroju Sony XM i ciesz sie mądrze wydaną kasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P!t3R, przecież napisałem w pierwszym poście, że mam radio Pioneer DEH-1500R, które ma wyjście RCA.

 

Mehow, niestety sprawdziłem chwilę temu, że nie mam fabrycznych tylko jakieś chińskie głośniki. Drzwi są wygłuszone taką srebrną folią nie znam fachowej nazwy. Na przód chce głośniki, które będą mi grały pod radiem. Na tył jakiegoś suba i dobry wzmacniacz do 600zł. Nie chce bóg wie jakiego sprzętu, chce tylko po prostu przyjemny basik i fajne brzmienie. 

 

 

 

 

 

Kupiłbym na przód te Hertz DSK165, kolega ma je w Lagunce i bardzo fajnie grają. 

 

Doradźcie jakki wzmak i skrzynia do 600zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ma RCA. Chodzi mi o to, że poza tym RCA nie ma żadnej przewagi w dźwieku nad fabryką. Najlepiej kup właśnie taką alpinę jak kolega Mehow Ci poleca, ale skoro podobają Ci się DSK to ja bym zostawił fabrykę i te pieniadze przeznaczył na wygłuszenie, będzie lepszy efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież drzwi są wygłuszone. A fabrycznych głośników niema tylko jakieś made in china. Czytaj troche P!t3R, mam podobnego alipinka w 2 aucie tyle, że też CD i nie ma MP3 zamiast pokrętła ma głośność w przycisku ale nie pamiętam modelu.  Narazie radio zostaje. Chce kupić porządną skrzynię i wzmaka do 600zł. Moglibyście mi wkońcu doradzić a nie gadać, że za słabe radio. Radio to najmniejszy problem jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czegoś....Chcesz rady i w ogóle po czym po jej otrzymaniu mówisz, że podoba Ci się jak DSK graja i wychodzi na to, że wiesz lepiej a i tak pytasz??? Gdzieś tu widzę rozbieżność po prostu. Kolega Mehow podał Ci bardzo fajny zestaw, sprawdzony, wiadomo że nie jest to jakiś śmieć a mimo to w sumie olewasz to i masz już wyrobione zdanie. Albo pytaj ze świadomością, że nie wiesz co wybrać albo nie pytaj bo i tak wiesz co chcesz. Po to się zadaje pytania i po to mądre głowy tego forum starają Ci się pomóc żebyś wziął to pod uwagę i się zastanowił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może słyszałeś o zestawie AMA+mission? na forum było troche o tym zestawie, koszt porównywalny do tych hertzow a lepiej zagrają. subba na początek sobie odpuść, koledzy CI tylko dobrze radzą. Jeśli już się uparłeś to przejrzyj forumową giełde, jest tam sporo sprzętu który zjada ten podany przez ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, planuje w swoim Oplu Corsie zrobić audio.

Szczerze mówiąc to to co planujesz raczej ciężko nazwać "robieniem audio". Bardziej widziałbym tu określenie "wsadzić głośniki i tubę".

Dobry sprzęt wcale nie musi kosztować fortunę. Wystarczy trochę poczytać, pomyśleć i być cierpliwym. Przecież kwestia przodu to 250zł za wzmacniacz 2ch (używka), głośniki powiedzmy 350zł (mogą być i nowe) no i nawet jeszcze dodajmy do tego radio niewiem przykładowo JVC sh909r za 250zł no i do tego wszystkiego jeszcze około 300zł na okablowanie, wytłumienie (wytłumienie oczywiście budżetowe). Do tego wszystkiego warto dodać jeszcze trochę wolnego czasu i chęci. Wychodzi nam kwota 1150zł za zestaw, o którym nie jedna osoba powiedziałaby Ci "no rzeczywiście fajnie to gra". A subwoofer? na spokojnie sobie potem dołożysz, nie zdajesz sobie chyba sprawy jak mogą grać dobrze zrobione drzwi bez suba.

Pozdrawiam.

 

 

 

Do poprawnego systemu CA bez 2-3 tysi nie masz co startować.

To ciekaw jestem ile liczysz sobie za "dobry" system CA, 10-15 tysi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słupki

Słupki razem z flokowaniem wyszły mnie gdzieś 250zł noo druga sprawa to fakt, że nie wiem czy przy nowej furze porwałbym się znów na samodzielne wykonanie... potrzeba na to czasu, ale dla chcącego nic trudnego. Ok nie ważne.

Okej, zdaje sobie sprawę że to kosztuje, znam to poznałem to przecież na własnej skórze. Parę zakupów i spokojnie można dobić do chociażby 6000zł, ale nie o to mi chodziło. Nie każdy chcący fajnego grania musi tyle wydać. Spokojnie za ten sprzęt z moich wyliczeń (1150zł), autor tematu byłby z pewnością zadowolony. Pomijam już fakt, że nie dorósł chyba jeszcze do takich przemyśleń i woli iść w kierunku "tuby". Czy sprzęt za małą kasę musi źle grać? Poprawne wykonanie i wiele osób było by w szoku (oczywiście nie pasionatów, wożących w aucie pare tysięcy zł w sprzęcie audio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekaw jestem ile liczysz sobie za "dobry" system CA, 10-15 tysi?

 

Wiesz, no ja rozróżniam low-end (czyli coś w stylu twojej propozycji) od poprawnego systemu.

Poprawny system według mnie to;

 

Radyjko pokroju alpinki 98xx    idzie 500-700zł

wzm używany klasy średniej   idzie 400-600zł

okablowanie OFC                    idzie 300zł lekko

maty min STP                          idzie 250-300zł

głośniki przednie;                     od 500zł można zacząć twierdzić że przetwarzają muzyke a nie robią tylko cczzz i łułułułu (nie oszukujmy się,ok?)

sub                                          min 300zł + skrzynia

 

ile mi tu wyszło? 2250-2700

 

I gdzie ja tu żle myśle?

 

 

I żeby nie było, poniżej low-endu jest jeszcze śmietnik-klasa, czyli to co sobie autor wymyślił.

 

 

Ale oczywiście twoja propozycja również powinna zadowolić poczatkującego- przyznaję racje.

 

 

 

I co to za pytanie ile JA sobie liczę? Czy jest gdzieś mowa o tym ze to ma być u mnie robione? Bo sie nie doczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie byłem dziś u kolegi i odkupiłem od niego po okazyjnej cenie głośniki Hertz DSK 165.3 wraz ze zwrotnicami i tweeterami. Dziś wybiore się do znajomego ojca mówił mi, że ma wzmacniacz Blaupunkt GTA 200 mówił, że postawię dobrą flache i jest mój, aa zapomniałem zmieniłem radio na Alpine model podam wieczorem bo teraz jestem w domu. Dodam, że drzwi mam wygłuszone poprzez poprzedniego właściciela jakąś matą wygłuszeniową z wierzchu przypomina folie aluminiową. Teraz potrzebuje jakiegoś wzmacniacza na tył i dobrą tubę. Mogą być używki ale polećcie mi coś konkretnego chodzi mi o model, nazwe sprzętu, cena do 700zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytasz trochę forum? Na tej samej stronie jest temat 'doradztwo przy małym zestawie CA' i tam jest identyczny problem. Warto wejść w szukajke opcję zaawansowane i wpisać jakies krótkie sensowne frazy. Nawet ja do tej pory z tego korzystam. To forum naprawdę zawiera masę informacji.

Jak powiem ci kup signata 2 kanałowego ram 3 mark 2 (bo ma swoją moc zapas filtrów i stabilność 2ohm w mostku ) do tego starego rockforda puncha zbić skrzynkę closed albo br ( tak br zdecydowanie bo głośniejsza skuteczniejsza  :looka:  itp ) tylko błagam nie mow i ty że masz aluminiowe kable w kolorze miedzi o przekroju 10mm! :...:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...