Skocz do zawartości

sposoby na zmniejszenie pojemności drzwi


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

panowie kilka pytan o pomoc w doborze.

3,5m2 - GMS 07 XL  http://allegro.pl/gms-07-xl-mata-do-wytlumiania-50-x-750cm-3-5m2-i3001371987.html

2 x STP gold  http://allegro.pl/stp-gold-solution-mata-do-wytlumiania-53x75cm-i3013141901.html

 

Do tego mysle ze uratuje kilka starych mat przy demontazu.

W sumie cenowo od jednego goscia (ten z linkow) wyjdzie w granicach 600 zl.

 

co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podepnę się do tematu bo co prawda nie drzwi a pojemność obudów subwooferów potrzebuję zmniejszyć z racji, że chcę włożyć mniejsze suby do starej zabudowy bagażnika (w obu boczkach).

Tylko nie styropian. Styropian powiekszy pojemność drzwi. Stanek to przerabiał.

 
Czyli wełna do wytłumiania obudów również powiększa pojemność obudowy ?
 

Styropian byłby dobry ale jak by dał sie właśnie zażywicować. Wtedy byłoby lekko i twardo

Mam bardzo nieregularne tylne ścianki obudów i ciasno w środku- syropian odpada. Myślałem nad pianką montażową-niskoprężną tylko czy ona również powiększy pojemność skrzynek tak jak styropian?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście.

Czyli zakładając np; że głośnik potrzebuje 20 litrów, robię obudowę trochę mniejszą, wypełniam wełną i mam odpowiednią pojemność, ciut mniejszą skrzynkę i oszukany głośnik, który gra tak jak powinien :) ?

 

Czy waszym zdaniem pianka montażowa w spray-u po zaschnięciu będzie również powodowała powiększenie objętości pozornej tak jak wspomniany wcześniej styropian testowany przez "Stanek" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz paczke taka jaka ma byc i tyle

a wełna wypełniasz jak ci pasuje na słuch czesto nie trzeba wcale jej dawać

wełna to nie ratunek na za małe obudowy

o piance zapomnij to nie materiał dźwięko  chłonny  tym

możesz jedynie zmniejszyć pojemność jak masz za dużą

ja wole styropian łatwiej liczyć cm3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie potrzebuję zmniejszyć pojemność skrzynek i chciałem użyć do tego pianki montażowej w spray-u ale chciałem się dowiedzieć czy będą tego takie efekty jak u użytkownika Stanec jak wspominał Cober- odwrotne do zamierzonych czyli styropian powiększył objętość pozorną a był użyty w celu zmniejszenia pojemności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...