Skocz do zawartości

HK w Mercedesie CLS - poprawa przodu


Konrad84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

NIe przesadzaj :) Chyba że mocno używanego :P

 

Mamy też i o tym tematy więc możesz się wykazać :)

 

Myśl rób i zdaj relację jak idzie .

 

Nie przesadzam - jedno dobre szkło to 4-10k, puszka kilkanaście. Skompletuj satysfakcjonujący i nieograniczający zestaw i zobaczysz jak to kosztowo wychodzi... ;)

 

Po 3 marca biorę się za robotę. :)

Najpiejrw poprawa dźwięku... wydechów :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słowo klucz "daje radę" ma dość szeroko niesprecyzowane znaczenie



 

Nie przesadzam - jedno dobre szkło to 4-10k, puszka kilkanaście. Skompletuj satysfakcjonujący i nieograniczający zestaw i zobaczysz jak to kosztowo wychodzi... ;)

 

Tu wchodzisz z Burym na śliski grunt , i szanse na kolejną blokadę tematu za dość rozciągliwy EOT :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, już kończę z tematami pobocznymi. Na temat fotografii możemy chętnie poteoretyzować (a przede wszystkim popraktykować! ;) ) gdzie indziej. :)

 

Czytaj to co napisałem wcześniej:

Sęk w tym, że ten "rozbudowany" system mercedesa gra znacznie gorzej niż np. standard w starym A8, z poprzedniego wieku.

O ile audio w CLSie jest skomplikowane i jego modyfikacja może nastręczać problemów, to cudów dźwiękowych jednak nie ma i gdyby tego helixa dało się wrzucić w tor bez uszczerbku na pozostałych elementach tego toru... to mogłoby zdać egzamin.

Ale idąc tą właśnie drogą to chyba lepiej wrzucać w to miejsce zwykły wzmak, zasilić nim przód, suba i porzucić wszelakie logic i inne tego typu wynalazki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że nie rozumiesz, albo starasz się nie zrozumieć...

Tłumaczę jeszcze raz:

 

Helix PP20/40/50 = Radio - helix - głośnik

 

a nie: radio, wzmacniacz, helix, głośnik, chyba że ktoś już to ogarnął z dobrym skutkiem - raczej będziesz tym co wyda kasę aby przetrzeć szlaki.

 

Oby się nie okazało że zastosowanie helixa będzie wymagać przerobienia całej instalacji radiowej w aucie, z nowymi kablami , zwrotnicami włącznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że nie rozumiesz, albo starasz się nie zrozumieć...

Tłumaczę jeszcze raz:

 

Helix PP20/40/50 = Radio - helix - głośnik

 

a nie: radio, wzmacniacz, helix, głośnik, chyba że ktoś już to ogarnął z dobrym skutkiem - raczej będziesz tym co wyda kasę aby przetrzeć szlaki.

 

Oby się nie okazało że zastosowanie helixa będzie wymagać przerobienia całej instalacji radiowej w aucie, z nowymi kablami , zwrotnicami włącznie

 

Jak nie rozumiem?

Przecież to oczywiste, że w przypadku helixa odpinam fabrycznego wzmaka, nawet mi przez myśl nie przeszła taka kosmiczna kombinacja wzmak+helix :)

Mogłem się jedynie źle wyrazić - zdaję sobie sprawę z tego, że wrzucając helixa i rezygnując z fabrycznego wzmaka, godzę się na rezygnację z zasilenia cześci głośników i grania całości, jak w przypadku tego, co jest fabrycznie.

 

OK, myślę, że nie ma na razie sensu ciągnąć, póki co pokombinuję z tym przodem jeszcze, zobaczę jak się z całością zgra sub i pomyślę co dalej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nieograniczający zestaw

Musisz byc jakims mistrzem swiata skoro tylko sprzety z takiego przedzialu cenowego Cie nieogranicza...

Co do fabrycznego systemu to mega padaczka, nawet w tym nowszym jak mowisz, ze jest poprawa, to moze dam niesmaczne porownanie ale ze sraczki zrobiono tam inne gowno ale jednak to ciagle gowno.

Ilekroc siedze w jakims wypasionym aucie (nie tak dawno w Rolsie) zastanawiam sie kto wpada na pomysly tak drogich i rozbudowanych fabrycznych systemow audio, ktore w zasadzie w ogole nie graja?

Najprosciej podjechac do kogos kto ma pojecie, ustalic, zaplacic, poczekac i sie cieszyc. I nie trzeba na to wydawac kilkunastu tysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale idąc tą właśnie drogą to chyba lepiej wrzucać w to miejsce zwykły wzmak, zasilić nim przód, suba i porzucić wszelakie logic i inne tego typu wynalazki. :)

 

Logik, DTS, sam się kreuje przed słuchaczem przy porządnie zrobionym stereo. Tak zwany efekt 3D, do którego się dąży goniąc królika.




Nie przesadzam - jedno dobre szkło to 4-10k, puszka kilkanaście.

 

To przeznacz kwotę jednego szkiełka czy puszki na całkowite wykonanie CA u fachowca a gwarantuję ,że jak odbierzesz auto wyskoczysz przysłowiowo z "kapci" i już nigdy nie będziesz chciał słuchać fabrycznych padaczek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz byc jakims mistrzem swiata skoro tylko sprzety z takiego przedzialu cenowego Cie nieogranicza...

Wkraczasz na bardzo śliski grunt... ;)

 

No właśnie widzę że nie rozumiesz, chyba że cls stosuje jakieś dziwne stare zasady, bo tam do pieca raczej sygnał leci kodowany MOST, a nie zwykłe RCA czy nawet HI-out, jak się mylę to mnie poprawcie

Rozumiem, rozumiem.

Wiem też, że z wyciągnięciem sygnału nie tak prosto, dlatego nie chciałem się bawić w rozwalanie całej instalacji (o czym pisałem na początku) bo jedna decyzja ciągnie za sobą kolejną itd. itd.

Wstawienie jakiegokolwiek wzmaka wymaga najpierw wyciągnięcia sygnału.

 

 

 

To przeznacz kwotę jednego szkiełka czy puszki na całkowite wykonanie CA u fachowca a gwarantuję ,że jak odbierzesz auto wyskoczysz przysłowiowo z "kapci" i już nigdy nie będziesz chciał słuchać fabrycznych padaczek. :)

 

Kwestia potrzeb i priorytetów ;)

Jak będziesz pracował na cyfrowym średnim to zrozumiesz o co mi chodzi ;)

A moje audio w aucie nie będzie na mnie zarabiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia potrzeb i priorytetów ;)

 

Jak będziesz pracował na cyfrowym średnim to zrozumiesz o co mi chodzi ;)

 

A moje audio w aucie nie będzie na mnie zarabiać...

 

Oczywiście ,że tak, to tylko lużna sugestia. Zwyczajnie myślę ,że lepiej się wstrzymać i przeznaczyć odrobinę większy budżet na zrobienie typowego stereo w zakładzie CA niż , próbować poprawiać fabrykę, zwyczajnie szkoda na to Twoich pieniędzy i rozczarowania efektem.Wbrew Twojemu wyobrażeniu nie potrzeba pierdyliona złotych na CA, aby zwyczajnie ładnie zagrało i zmiotło efektem ładnie opakowaną budżetówkę z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnie myślę ,że lepiej się wstrzymać i przeznaczyć odrobinę większy budżet na zrobienie typowego stereo w zakładzie CA niż , próbować poprawiać fabrykę, zwyczajnie szkoda na to Twoich pieniędzy i rozczarowania efektem.

 

Dlatego proszę tutaj o poradę, bo w temacie car audio jestem po prostu zielony...

Zakład każdy chce zarobić, efekt nie koniecznie będzie taki jakiego się oczekuje...

Poza tym większą frajdę sprawia zrobienie czegoś samemu, na tyle na ile można coś ogarnąć, z dobrym skutkiem ;)

 

Myślę, że nie ma co ciągnąć offtopa już, początkiem marca zabiorę się za to granie i dam znaka co mi się udało uzyskać, a czego nadal brakuje.

 

Musi pozostać seryjny radioodtwarzacz? Czy wygląda on tak, jak ten z aukcji? http://moto.allegro.pl/mercedes-benz-cls-320-cdi-stan-idealny-okazja-i3030575874.html

 

Musi...

Tak, to dokładnie taka, przedliftowa jednostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlatego proszę tutaj o poradę, bo w temacie car audio jestem po prostu zielony...

Zakład każdy chce zarobić, efekt nie koniecznie będzie taki jakiego się oczekuje...

Poza tym większą frajdę sprawia zrobienie czegoś samemu, na tyle na ile można coś ogarnąć, z dobrym skutkiem ;)

 

 

Może właśnie biorąc pod uwagę że jesteś zielony w tym temacie warto podjechać do zakładu dać mu zarobic (w końcu ktoś kto się zna musi zarabiać na tym) i powiedzieć co chesz osiągnąć. Nikt nie da Ci złotego środka przez internet bo to jest skomplikowana sprawa. Nie da się systemu wystroić przez forum jak również nie da się go skompletować w ten sam sposób. Jest to możliwe tylko w zakładzie który będzie mógł podłączyć klocki i potestować różne konfiguracje. sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wątek podumarł, w przeciwieństwie do prac nad autem.

Skorzystałem z pomocy Pawła :wink: zwłaszcza, że do Mielca mam całkiem niedaleko.

Pewnie nic nowego nie napiszę, ale otrzymałem mega-fachową poradę i konkretne propozycje różnych rozwiązań na temat tego co i jak można w tym aucie poprawić.

 

Ostatecznie zdecydowałem się na wymianę głośników z przodu (Helixy P236) + wywalenie tego w czym fabrycznie siedziały tweetery i co nie pozwalało im lepiej zagrać.

Przy okazji Paweł wygłuszył drzwi jak należy. Niestety, to co zostało zrobione wcześniej... nie nadawało się do niczego...

Efekt - teraz gra o wiele lepiej!

 

W swoim czasie pewnie pojawią się stosowne zdjęcia tego jak to wyglądało przed a jak wygląda teraz. :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...