Skocz do zawartości

2 wzmacniacze i kondensator


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Kolega ostatnio mi opowiadał (czyli z życia wzięte, a nie wyssane z palca) jak w aucie jego kolegi, zabezpieczonym niby wcale nie za dużym bo 80 A bezpiecznikiem głównym, zanim zadziałał bezpiecznik zdążyło się już spalić pół bagażnika... :/

 

wczesniej tez mialem zabezpieczenie 80 A , na moj pospiech i zlekcewazenie bezpieczenstwa  :zabawa:  , wyjalem kable z jednego wzmacniacza ,nie wyjmujac bezpiecznika ,nie rozladowywujac konda , dzis juz niepamietam po co , ale jeden z nich mi sie wymsknal i polecial na drugi kabel , zwarcie trwalo moze sekunde zanim  zdazylem je rozdzielic  , podnioslem maske zagladam w oprawke . . .spalony

na szczescie nic sie nie stalo ,w tym przypadku pospiech ,nieuwaga itp kosztowalo tylko 3zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wczesniej tez mialem zabezpieczenie 80 A , na moj pospiech i zlekcewazenie bezpieczenstwa :zabawa: , wyjalem kable z jednego wzmacniacza ,nie wyjmujac bezpiecznika ,nie rozladowywujac konda , dzis juz niepamietam po co , ale jeden z nich mi sie wymsknal i polecial na drugi kabel , zwarcie trwalo moze sekunde zanim zdazylem je rozdzielic , podnioslem maske zagladam w oprawke . . .spalony

na szczescie nic sie nie stalo ,w tym przypadku pospiech ,nieuwaga itp kosztowalo tylko 3zl

 

Każdy niech robi jak uważa za stosowne :)

Ja nie narzucam żadnej prawdy objawionej. Jedynie uważam ,że jeśli i tak stosuje się rozdzielacz to warto dorzucić 20 zł więcej i kupić taki z bezpiecznikami. Ani wydatek większy (4 pak piwa) , a głowa trochę spokojniejsza, pewnie w 99,9% to się nigdy nie przyda , ale wolę nie być w 0,1% tych którym coś się w instalce upaliło bo szkoda było 20 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie...

Ok ale niektóre piece mają wejscia pod kondka. Jak skorzystasz z tego wejścia (a wejscie to projektowały mądrzejsze głowy od nas) byłoby to wbrew Twojej teorii.

 

PS. Może wie ktoś czy mogę podłaczyc kondensator bezpośrednio pod złącza + i - w DLS A6? Instrukcja zaleca podłaczenie plusa kondka pod wejscie CAP zaś minusa pod masę pojazdu/rozety podczas gy wejście CAP- jest puste...

 

Czy mogę podłaczyć bezpośrednio plus i minus konda pod piec? ( nie mam wolnych wyjść w rozdzielaczu a nastepnego nie widzi mi się dokładać)

post-1957-0-74906300-1361358956_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja tak mam od jakiegos czasu. Połaczenia miedzy gniazdami zasilania a gniazdami kondensatora wewnątrz wzmacniacza wyglądaja na bardzo solidne. Nie wiem tylko dlaczego instrukcja wskazuje inaczej pozostawiając jeden zasick wolny :) może to kwestia zakłoceń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę podłaczyć bezpośrednio plus i minus konda pod piec?

Ja w corsie pod to wejście mam wpięty dodatkowy akumulator z tym że przez bezpiecznik  :wink:

 

 

Remotkę prowadzimy od radia do urządzeń odpowiedzialnych za zasilanie -kondki, XXL itp, potem zaś do procesora (jeśli jest) a z procesora dopiero na piecyki, w przypadku jego braku pomijamy ten punkt. W momencie załączania wzmacniaczy cała reszta systemu już jest gotowa.

Powiesz mi co ta teoria ma za sens jeśli i tak wszystkie te kabelki remonte są spięte równolegle chyba że coś przegapiłem w twojej wypowiedzi   :wink2:

Druga sprawa to taka że różne piece maja różne czasy załączania się po podaniu sygnału remonte   :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS. Może wie ktoś czy mogę podłaczyc kondensator bezpośrednio pod złącza + i - w DLS A6? Instrukcja zaleca podłaczenie plusa kondka pod wejscie CAP zaś minusa pod masę pojazdu/rozety podczas gy wejście CAP- jest puste...

 

Hmm... Szczerze mówiąc to trochę zgłupiałem... :/

Czy ktoś bardziej obeznany może wyjaśnić dlaczego w A6 producent nie wykorzystuje konektora masowego podpinając kondensator?

Oraz czy jest ok jeśli się wykorzysta te złącza aby puścić drugą linię kabli zasilania a nie wepnie kondensatora w to miejsce.

Czyli + / - pod główne konektory i + - pod konektory od kondzioła. :...:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Tomek jest wiekszym hardcorem i podłaczył dodatkowy akumulator pod to złacze :D tyle juz czasu i nic sie nie dzieje :)

 

Co by miało sie stać? Oba te złacza wewnątrz są połączone dość solidnie z resztą sam zobacz ( posiłkuje sie obcą fotką bo moj szwed od nowości nie rozkręcany i niech tak zostanie)

 

Na takim połaczeniu nie uświadczymy spadków napięcia napewno.

 

Może takie podłączenie sprzyja zakłóceniom?

 

post-1957-0-69170200-1361517937_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Czy rozwiązanie zaproponowane prze z jednego z kolegów czyli wszystkie przewody do kondensatora jest ok?

czy może przez rozdzielacz z bezpiecznikiem?

Ja u siebie obecnie mam rozdzielacz i chcę dołożyć kondensator.

Rozdzielacz mam takie że jest wejście na 53mm2 i na 21mm2 i dwa wyjścia na 21mm2. Zasilanie z aku idzie 53mm2 a potem na wzmacniacze 21mm2.

Czy złym rozwiązaniem było by podpięcie kondensatora pod wejście 21mm2? 

Czy lepiej go wywalić i wszystko pociągnąć z kondensatora lub 53mm2 do kondensatora i z niego 53mm2 do rozdzielacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...