Skocz do zawartości

Wygluszenie drzwi - niestandardowe pytanie


kaka22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bury22 na forach w USA polecają albo dyna albo second skin czy coś ale z drugiej strony ten GMS wychodzi bardzo ciekawie i korzystnie cenowo i tu już można się zastanowić. Nawet w razie co to może zagarnę kawałek na sprawdzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

tzn gdzie masz tak tanio 2 x taniej? 

 

Następny od Olejnika :rotfl:  

 

Przypomina mi się rozmowa z kolegą ze Szczecina na zjeździe Olejnika , czemu handlujesz TECkiem przecież te głosniki to s*f ? tak wiem to s*f ale mam 400zł na komplecie ...

 

Przeszkadza Ci to że ktoś może/chce kupić u konkurencji?

 

Strasznie arogancki jesteś tak swoją drogą

 

 

 

DAN124@

 

 

 

co to zakaz mówienia dobrze o innych produktach ( nie pasujących do handelku na forum)   :rotfl:  czy może to już cenzura ??

chyba ,że błędy ale używam słownika  :wink:

Edytowane przez showaugh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomek ogarnij szelki bo coś Ci chyba rzęsy powiało za mocno :) To skąd i że mam 2 razy taniej to moja sprawa ważne że taka mam cenę i kropka a jak będę mógł komuś z forum za tyle też załatwić to z chęcią to zrobię nie pobierając ani centunia za to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze tak jest,chodźby sprzedawał twarde APP to i tak będzie lepsze od dymamata.Pamiętam jak czytałem temat na auaiocar jak pablo155 bronił gms.Po co kupować dymamat albo stinger road kill jak po gms uzyska się efekt "betonu" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie bo już nie bardzo rozumiem , maty Silent 1szt w pakiecie kosztuje 14zł  za 390mm x 250mm = 0.1m2

silentcoat:

http://allegro.pl/silent-coat-vibrodamping-2mm-maty-sklep-radom-i3057812457.html

 

A ten gms07  1szt  kosztuje 15zł czyli 250m x 500mm = 0,125m2 

 

gms07

http://allegro.pl/gms-07-wyciszenie-drzwi-podlogi-nanotechnologia-i3085813559.html

 

 

błąd w obliczeniu już wiem.. 25% więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja tak zrobilem i ma rolkę w domu GMS07XL (3,5m2) :wink:

 

Jeśli komukolwiek zrobili wygodniej to sobie, rolka wyjeżdża z fabryki i z czapki. Zaś montażysta, będzie teraz dziergał nożykiem na mniejsze placki. Wygodniej jednak według mnie kiedy maty są już pocięte w odpowiedniej wielkości prostokąty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodniej jednak według mnie kiedy maty są już pocięte w odpowiedniej wielkości prostokąty.

 

Które i tak tniesz na jeszcze mniejsze kawałki, chyba że wszędzie bez wyjątku pakujesz 0.5x1.0 i nadmiar ewentualne zawijasz co by nie zabrudzić nożyka :)

 

Ja jakoś dla odmiany sobie chwalę rolki, gdyż mniej jest z tego odpadów i pasków po 3-5cm.

 

a że i dla nich jest wygodniej to racja, taniej, mniej kłopotliwie, i kilka centów zaoszczędzone w zakupie.

 

A tak dla porównania, wcześniej stosowałem tylko extreme, gdyż miałem tego na pęczki z USA w tamtejszej cenie, do tego bez kosztów dowiezione do PL(i tak płaciłem za cały kontener)  teraz taki bull pack 3.3m2 kosztuje 158-165, czyli ok 500zł a porównywalne 07XL za 3.3m2 wychodzi 409zł z vat tu na miejscu, tak więc mój wybór jest prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chętnie "przytuliłbym" dynamata na potestowanie :rotfl: .

 

Jestem w chwili obecnej dość mocno na szukaniu materiałów tłumiąco-wygłuszających i choć nie mam z tego ani grosza profitu na chwilę obecną cena-ilość (pokuszę się również dodać słowo jakość) GMS jest bardzo ...kuszący.

 

Że w rolkach to ...kłopot? Zaczyna to być śmieszne :hyhy:   tbrek ma świętą rację to jest zaleta wręcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny od Olejnika :rotfl:

 

Przypomina mi się rozmowa z kolegą ze Szczecina na zjeździe Olejnika , czemu handlujesz TECkiem przecież te głosniki to s*f ? tak wiem to s*f ale mam 400zł na komplecie ...

 

Z tego co wiem , większość dystrybutorów ma takie same marże dla sprzedawców, więc co za róznica Horn, Olejniki, czy np Everpol? :)

A co do materiałów z GMS i Silent Coat to dokładnie wiem jak to się ma do siebie bo kupowałem i to, i to.

 

Naprawdę nie czułem żadnej różnicy w klejeniu Dynamatem, STP, czy Silentem.W zasadzie w oba samochody przykleiłem w sumie przeszło 260 szt mat(więc amator, ale coś tam w ręku z nich miałem).

Już wspomniałem powyżej, każda z tych mat spełni swoje zadanie i będzie lepsza niż jakieś materiały z budowlanki czy APP. Kupić tą , która wyjdzie Nam  wygodniej i taniej i nie wczuwać się zbytnio w rozkładanie mat na atomy.

Nigdzie odkąd interesuję się tą tematyką, nie spotkałem się z bezpośrednim porównaniem produktów  renomowanych producentów w warunkach laboratoryjnych ( współczynnik, tłumienia, wpływ temp na parametry etc), oczywiście są jakieś dane w materiałach reklamowych firm, ale papier przyjmie wszystko, więc to zerowe żródło wiarygodnych danych.

Dodam więcej, żaden z tych producentów by się nie zgodził na taki test, no bo jak potem wytłumaczyć przy ujednoliconych cenach na wszystkie produkty , swojemu klientowi ,że konkurencja wypadła lepiej w jakiejś kategorii,albo lepiej gdyby się okazało ,że różnice są marginalne i cena wynika z mniejszej lub większej pazerności producenta? :)

Do typowych zastosowań, to wszystko jedna parafia. Jedynie do dużych połaci bez wzmocnienia (dach, zew poszycie drzwi) warto zastosować matę z 3 warstwą z polimerów, która ją dodatkowo usztywnia, czyli np STP BOMB, czy Szumow, obie stosowałem, obie są bdb do tego typu prac , jedyny ich mankament to cena, ale jest adekwatna do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam zagwostkę, brać GMS 07XL czy STP Silver ? Pacjent to Bora, więc drzwi już w standardzie zamknięte.

GMS wypada lepiej cenowo, STP sprawdzony a jego cena też już spadła do 45zł/szt.

Na boczek GMS 01 czy coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie porownuj Silver do 07XL - bo porownujesz najtanszą i najslabsza z serii STP do najlepszej z linii GMS'a, jesli juz chcialbys porywnywac STP to conajmniej Gold'a.

I nie to ze bronie GMS'a tylko porownanie troche nie trafione, a co kupisz to od Ciebie zalezy wybor jest szeroki, Wymoff, GMS, STP, Dynamat, Holywoodl itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CASKP. Wewnetrzna strona drzwi (za glosnikiem) jest wytlumiona dokladnie, a za samym glosnikiem sa 2 warstwy maty. Jesli nadal twierdzisz ze drzwi nie sa wytlumione to... dobrze :D bo przynajmniej wiem ze woofery dopiero pokaza pazur jak zrobie konkretnie drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto to MB 190, wiec drzwi za wielkie nie sa, no i sama blacha dosyc sztywna (jak to stary mercedes), otwory sa zakryte blacha aluminiowa, jednak jest ona cienka (myslalem ze na nieduze otwory wystarczy)

 

Blache napewno bede wymienial na grubsza, a pytalem ile warsw maty, bo duzo dzwieku wydostaje sie na zewnatrz auta, wczesniej mialem tylko glosniki w podszybiu i przy takim samym poziomie glosnosci na zwenatrz prawie nic nie bylo slychac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...