Skocz do zawartości

Skrzynia basowa + wzmacniacz dla mniej wymagających


wjot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam zamiar wstawić jakąś skrzynię ze wzmakiem do swojej A4 sedan. Muzyka jakiej głównie słucham to POP, kawałki typu avicii, kanye west- ogólnie wszystkiego po trochu oprócz techno i hiphopu.

DOdam na wstępie, że nie jestem audiofilem, to też fundusze mam ograniczone.

Obecnie moje audio to tragedia. Jakiś leciwy pioneer oraz dwa głośniki 13stki + 2 tweetery z PowerBassa.


Wpdała mi w oko taka skrzynia : JBL GT5-12 B 1100W (250zł) Czy jest ona godna polecenia? jeśli nie, to co w tej cenie innego możecie polecić?
NO i jaki wzmak do tego? (może być używka).

Bardzo proszę o wskazówki.

Pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem, że jesteście "specjalistami" w tej dziedzinie, ale nie zwalnia was to z obowiązku czytania ze zrozumieniem. Wyraźnie napisałem, że potrzebuje pomocy w wyborze SKRZYNI + WZMAK w tym zakresie cenowym. Wy jak zwykle musicie zaraz "naskoczyć" na mnie.
W swojej A4 B5 żeby wyrezać miejsce na 16stki trzeba się baaaardzo nagimnastykować, żeby się to wszystko pomieściło.
Zrobiłem swego czasu dystanse z mdf na 13stki i zrobiłem wygłuszenie i tak już zostanie. Nie  mam warunków (szczególnie w zimie),żeby się za to ponownie brać.

Ja rozumiem, że są pewne zasady, którymi należy się kierować chcąć zrobić przyzwoite CA.

Natomiast jeśli dokładnie wiem, że nie mam możliwości wymiany głośników. DO tyłu ich teżnmie dołoże bo boczki nie są do tego przystosowane, to jedyne co mi pozostaje, to właśnie Skrzynia i wzmak.
Tym bardziej,że taką skrzynię czy wzmacniacz bez problemu w 2 min przełoże do innego auta ( a noszę się z zamiarem zmiany samochodu w tym roku).

 

Więc na przyszłość jak macie tak "pomagać", to nie pomagajcie w ogóle.



Jak można kierować się zakupem - wpadło w oko.. Jak słyszysz muzykę to widzisz kotlety?

 

Znasz coś takiego jak frazeologizm?

Jeśli nie to ci wytłumaczę. Po zapoznaniu się z dostępnym sprzętem w pewnym zakresie cenowym, wybrałem z mojego punktu widzenia najlepszą skrzynię, która powinna spełnić moje oczekiwania. Na wstępie sprostuje " z mojego punktu widzenia" - czyli, że nie znam się na tym za bardzo, jestem laikiem. Dlatego też założyłem ten temat.

Skoro się dobrze znacie na CA, to bez większych problemów powinniście mi doradzić, czy owa skrzynia basowa jest najlepszą w tej kategorii cenowej (czy polecacie coś innego) oraz wzmacniacz.
Dziękuje za kilka w miare rozsądnych postów. Jeśli to jednak możliwe, bardzo prosiłbym o podanie konkretnego producenta. Może do 250zł już dostanę jakąś dobrą używkę?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie chcę nikogo tutaj obrażać, ale piszesz @Marine_4000 nieprawdę.
Jeśli nie potrafi się pomóc / lub nie chce   - w danym temacie, to się po prostu nie wypowiada.
Nigdzie nie napisałem, że oczekuje gotowych linków na allegro, więc nie imputuj mi czegoś, czego nie powiedziałem.

Mam nadzieje, że po prostu trafiłem na pewne grono osób, które jednak nie jest wyznacznikiem ludzi na tym forum.

Pytanie było banalnie proste. Czy ta skrzynia jest "ok" w tej cenie, czy może znajdę za te pieniądze coś lepszego. Oraz jaki wzmacniacz do tego podłączyć (jaką markę, może konkretny sprawdzony model).
Widocznie niektórych to przerosło, a jeszcze inni dojrzeli możliwość "wyżycia" się na kimś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci kolego powiem jedno. Ujmę to w toku kucharskiego rozumowania.

 

Restauracja ma dosyć kolejnych pytań jak usmażyć schabowego dla Teściowej.

Było wiele przepisów w tej kategorii. Nawet podawane byly sklepy Marketu, czy wielkość kotleta i sposób ułożenia.

To Forum to dosłownie cała Księga przepisów, jak usmażyć, jak ugotować, jak zapiec, dla osób pochodzących z Francji, Pekinu czy Chorwacji. 

Na tym Forum wystarczy użyć opcji "szukaj". Masz tu wszystko nawet z kolorami Talerzy i całą gamą przypraw. Są nawet wątki z przypalonymi zupami, czy z problemami kubków smakowych. Są dostępne zakupy na wynos. Są możliwości zakupu w innym kraju nawet wysublimowanych specjałów.

Nawet masz forum z kategorią MasterChef.

 

Teraz już chyba zrozumiałeś o co chodzi? Inni kucharze po prostu się nudzą pisać ciągle ten sam, czy podobny temat z różnicą koloru patelni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się bardzo, że nie chcesz nikogo obrażać i niech tak pozostanie. Lekturę forum powinieneś zacząć od regulaminu. Takich tematów jak Twój, ja przez mój niezbyt długi staż na forum przeczytałem już DZIESIĄTKI. Rozwiązań tych tematów było już wiele. Nikomu nie chce się szukać tematów za Ciebie i kopiować Ci rozwiązania.

Skoro jeździsz A4 i zmieniasz niedługo auto, to za 250 PLN chyba możesz tą skrzynię kupić, podłączyć i zobaczyć czy Ci będzie odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kolego to było takie proste, to mielibyście tutaj 60% mniej założonych tematów na forum.
Różni ludzie różnych rzeczy oczekują od swojego CA. Co więcej, czas leci do przodu, a więc i urządzenia tracą na wartości.
Coś, co 2 lata temu kosztowało 300zł dzisiaj już można dostać za 200zł.

Wiec jeśli mam jedno, krótkie i konkretne pytanie, to nie widzę problemu w tym, żeby je zadać.

 

Dodam jeszcze,że ciężko mnie - jako osobie, która nie zna się na CA, markach, mocach etc. wzorować się na postach w innych tematach.


Widocznie, na tym forum nie ma miejsca na osoby, które potrzebują pomocy.

Pozdrawiam i kończę OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój wybór to nie do końca dobre rozwiązanie ten jbl to budżet liga która można zastąpic np re12s4 pb12 czy np. Ktoryms z nizszych rf czy dls. Problem takich skrzyn to strojenie z kosmosu,czytaj na odpieprz.

 

Podoba mi sie Twoj upor i to ze sie nie zraziles kiedy na Ciebie naskoczyli . Po prostu troche bywa mlyn z nowymi uzytkownikami chcacymi wszystko na tacy a wypracowalismy tu juz jakis tam poziom ,przynajmniej tak mi sie wydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i to ze sie nie zraziles kiedy na Ciebie naskoczyli

Mam nadzieję, że to nie o mnie :wink:

 

 

Widocznie, na tym forum nie ma miejsca na osoby, które potrzebują pomocy.

Mi to forum pomogło bardzo w wyborze sprzętu itd. Nie napisałem przy tym ani jednego posta zapytaniem co kupić.

Pozdrawiam, i życzę owocnych bojów ze swoim CA, oraz dobrej współpracy z Strefą Car Audio :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10'' STX w BR i problem rozwiązany.

nie do konca

albo caly tani 4 kanalowy tylko na suba, albo drogi wzmacniacz

przy 150-200w ledwo zaczyna zyc

 

 

można zastąpic np re12s4 pb12

tanie RE jak najbardziej. ale tu jest cena od 200-300zl za sam glosnik  :/

tanich PB nie polecam bo nie oferuja kompletnie nic za ta cene

 

zasada jest prosta - im mniej kolorowy glosnik tym lepiej

zalezy ci tylko na uzupelnieniu pasma? czy moze tez na zrobieniu wiekszego cisnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie do konca
albo caly tani 4 kanalowy tylko na suba, albo drogi wzmacniacz


Paweł, za 200-300zł kupisz bez problemu piec który ma 300W przy 4R
Np. Rodek R2100 czy Impulse SD-500 i wiele innych. 

 

 

 

zalezy ci tylko na uzupelnieniu pasma? czy moze tez na zrobieniu wiekszego cisnienia?

Przy początkujących fanach CA przeważnie chodzi o ciśnienie.  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Paweł, za 200-300zł kupisz bez problemu piec który ma 300W przy 4R

a myslisz ze osoba ktora wyklada na suba w skrzyni 250zl wyda 200-300zl na wzmacniacz? watpie :P

 

 

Przy początkujących fanach CA przeważnie chodzi o ciśnienie. 

wiec za te pieniadze nie bedzie nic lepszego  :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra widzę ,że i tak się Meksyk robi, kolego wjot, na giełdzie masz u użytkownika Mkgustaw skrzynkę ze świetnym subwooferem jest nim Cerwin Vega, nie brakuje mu i zejścia i szybkości grania, jest to ex mój głośnik więc wiem co mówię, z tego co wiem życzy sobie za niego 320 zł Ty podałeś budżet 250 zł więc gdzieś znajdziecie wspólny punkt przy odrobinie chęci.

Jeśli masz się rozglądać ta jakimiś STX itp kup tą Vegę a jeśli Ci się nie spodoba osobiście odkupię ją od Ciebie. Kropa! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Znalazłem temat w google.
Spojrzałem na date.
Przeczytałem kazdy post.
I teraz rodzą sie moje pytania.
Nie wiem czy mi odpowiecie czy nie ale jak nie spróbuje to sie nie dowiem.
W bagazniku mam skrzynke Climax 2x 300W rms (30cm) na jednej cewce(4 ohm) w skrzyni zamknietej.
W tej chwili podpięta jest pod Signata onyx 4050 2x 150W rms(w mostku) i ledwo co rusza membraną.
Tak wiec planuje kupic do bagaznika jakies lepsze zasilenie, a Signata podlączyc pod głosniki w drzwiach dlatego ze to jest 4 kanalówka.
z tyłu w drzwiach mam najtansze buszmeny(PR 5700V)z alledrogo
Radio: Sony CDX-GT300
I mysle zeby na przód kupic Pyle PLG57.3
Pytanie: 
Czy to dobry wybór?
Czy da sie zrobic tak zeby w bagazniku były tylko niskie tony a w drzwiach grały tylko srednie i wysokie? Jesli tak to jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...