Skocz do zawartości

Upgrade fabrycznego Harman Kardon w MB CLS


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

 

Czytam i czytam i im więcej for internetowych i postów wertuję, tym większy mętlik mam w głowie.

Ale może po kolei.

 

Chciałbym poprawić system audio w samochodzie - Mercedes CLS pierwszej generacji (2005), fabryczny najwyższy system nagłośnieniowy - HK Logic 7, jednoska Command (z "dużym ekranem", przedliftingowa, jeśli to ma znaczenie).

Moje wymagania nie są zbyt wygórowane, ale gra to moim zdaniem słabo, główne braki to:

- kompetnie brakuje wysokich tonów (jakby ktos usunął wysokotonówki)

- brakuje niskoschodzącego basu (jest subwoofer ale bas buczy, jest go sporo, nie schodzi nisko)

to główne bolączki, pod względem stereofonii jest moim zdaniem akceptowalnie.

 

Czego słucham?

W zdecydowanej większości tego, co serwują stacje radiowe typu RMF.

I w większości jest to radio, czasem CD (podobny rodzaj muzyki).

 

Jaki budżet, założenia?
Raczej nie chcę inwestować zbyt wiele.

Myślałem na początek o:

- solidnym wygłuszeniu przednich drzwi,

- wymianie głośników przednich na jakiś zestaw dwudrożny,

- BEZ dodatkowego wzmacniacza ,

- BEZ wymiany jednostki sterującej,

- BEZ usuwania głośnika centralnego czy tego typu zabiegów

Chciałbym żeby to możliwie dobrze rozwiązało problem braku wysokich tonów.

Rozważam mocno zakup Morel Maximo, po znalezionym tutaj wątku dot. tych głośników i poradach osoby siedzącej w temacie.

Ale jeśli jest sens, będę w stanie dołożyć do czegoś za +/- 800 zł (nowe).

BEZ dodatkowego wzmacniacza (nie chcę ingerować zbyt mocno w konstrukcję, nawet jeśli 4 stówy na wzmacniacz byłyby stokroć lepsze niż 4 dodatkowe stówy na lepsze głośniki).

Czy jest sens zakupu czegoś lepszego niż Maximo, jeśli będzie to napędzał system fabryczny Mercedesa?

Jeśli tak to:

- może Infinity Kappa 60.11 (z racji charakterystyki ich brzmienia oraz 2 ohm bodajże i dużej efektywności - fajnie gdybym w bonusie dostał większy poziom głośności)?

(znalazłem coś takiego w necie:  http://www.benzworld.org/forums/audio-telematics-forum/1348544-2006-mercedes-cls-500-speaker-sizes.html )

 

- może Tempo 6/HSK/coś w podobnej cenie?

 

 

W dalszej kolejności zastanowię się nad dołożeniem suba (myślałem o czymś typu RE10 w zamkniętej skrzyni).

Jakim wzmakiem mógłbym to zasilić do +/- 500 zł?

 

Punkt odniesienia: fabryczny zestaw audio w starym Audi A8 (2000r), podstawowy, nawet bez BOSE, na sterej jednostce RNS-D, z 10-cm wooferkami w drzwiach (w komorach) gra moim zdaniem dużo lepszą górą, a dołożony do tego Hertz ES250 w zamkniętej skrzyni, zasilany 2-kanałowym Monacorem (602 czy jakoś tak), PRAWIE zadowala mnie jeśli chodzi o ilość basu, jego zejście (mogłoby być tylko ciut szybciej).

 

Za wszelkie uwagi, sugestie, porady będę bardzo wdzięczny.

Dodam, że jestem raczej laikiem w temacie, nigdy nie słyszałem nic naprawdę dobrze grającego.

Nie oczekuję kokosów, ale chciałbym zauważalnie poprawić to, co fabryczny Harman Kardon w tym aucie oferuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...