Skocz do zawartości

Jaki 10calowy subwoofer do skrzynki 15l?


Przema
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poruszana kwota do 500 stówek. Było napomniane, że powyżej tez rozważy. Także to była tylko luźna propozycja z mojej strony. Lepiej chyba mieć kilka/kilkanaście propozycji i mieć z czego wybierać.

 

Audio System HX10SQ nowy masz dwie stówki drożej. Nie powiedziałem, że cena, którą podałem jest okazyjna oraz to jakiś wyznacznik. Ten głośnik był i za 450 zł, kilka miechów temu choćby, jako igiełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie


HELIX 1006 MK// NOWY za 300zł ale wzmacniacz chyba nie dał by rady

No tego akurat słuchałem i dość tłusto jest, na moje potrzeba jakiś 500W / 3ohm.




Dego SB-10 mkII ma zalecane 15L.

Ok, ma też 2x4ohm i lubi całkiem sporo dostać



Chyba najlepszą propozycją jest jednak RE, Boston raczej nieosiągalny będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

 

 

RF HX2 ma zalecany klozet 21L. W mniejszych też sobie radzi. Ale 15L, to nie będzie ciut za mało? Dego SB-10 mkII ma zalecane 15L. Też często pakowany w boczek, podobnie jak wspomniany na początku naleśnik. Ale cenowo ustrzelić je poniżej 900/800 zł, to ciężko widzę. Także nierealne w tym budżecie. Swoją drogą za 559 wisi Audio System HX10SQ.

 

tez o nim myslałem ale za bardzo nie mogłem znależć informacji o nim

 

 

No tego akurat słuchałem i dość tłusto jest, na moje potrzeba jakiś 500W / 3ohm.

 

Ok, ma też 2x4ohm i lubi całkiem sporo dostać



Chyba najlepszą propozycją jest jednak RE, Boston raczej nieosiągalny będzie.

 

na allegro póki co nie ma

 

dzięki chłopaki za propozycje, wszystkim się przyjrze

 

tak sie zastanawiam czy wersje slim przypadkiem nie zagrają słabiej od normalnych?



czy miał ktoś z tym doczynienia? http://www.sklep.alka.pl/pokaz_produkt.php?idprod=344

 

gościu w Łodzi ma sklep i od niedawna z tą firmą współpracuje, fajnie grał w sklepie

 

czy to jakas alternatywa, czy może lepiej odpuścić?

 

p.



earthquake sws10 jest całkiem płaski do małej obudowy powinien być ok. a zalecane ma 8litrów

 

no cene ma fajną, ale ciekawe czy też będzie w stanie wydusić z siebie niskie zejście?



jeszcze znalazłem coś takiego http://allegro.pl/alpine-swr-1023d-i3001128803.html alenigdzienie mogę znależć info nt obudowy do niego, ale pewnie dużo większa będzie potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze, u dimension element EL-S104 

 

 

Średnica: 250 mm
Moc max.: 300 W
Moc RMS: 150 W
Re: 4,0 Ω
Fs: 36,28 Hz
Qts: 0,56
Vas: 26,95
SPL: 87 dB (84,8dB - 1W/1m)
X max.: 7,0 mm (w jedną stronę)
Qms: 3,75
Qes: 0,65
Mms: 110,45 G
głębokość montażu: 120 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym polecił Rockforda - nowe serie.

Świetne suby!

Miałem P1 i P2 10" oraz P2 8". Mam porównanie do Re i JL i trzymają poziom tych drugich.

Ta 8" P2 (250rms) poszła do kogoś z forum, to ziomek sam się zdziwił jaki to mały potworek (zarówno dźwiękiem jak i wielkością).

Do tego potrzebują malutkich skrzynek, zwłaszcza 8" która ma aż 250rms a zagra w 8L klozet lub 18L bass reflex - miałem ją w obu zrobionych przez Karolo.

10" to odpowiednio 18L klozet i chyba 35L BR.

http://www.rockfordfosgate.com/products/product_details.aspx?itemid=120412

http://www.rockfordfosgate.com/products/product_details.aspx?itemid=120413

 

no i cenowo - 10 to coś około 500zł, 8" z 350zł chyba.

możesz się pokusić o 10" P3 - ale to już 500rms (skrzynka potrzebna taka jak w modelu P2).

 

Tu masz tą 8" w skrzyni zrobionej przez Karolo 18L

 

 
 
 
Wchodzi w kufer 206 więc jest mała, głębokość to jakieś 17cm z tego co pamiętam.
P2 takiej skrzynki wymaga zamkniętej a ma tylko 50rms więcej, więc dla mnie lepsze rozwiązanie to 8" 250rms w bass reflex.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś ten przetwornik?  Jeśli nie to wierz mi że to "czasem" musiałoby być postawione z przodu chyba ;)

 

yhm słyszałem, dla mnie ten przetwornik daję basu pod dostatkiem no i jest to bas klasowy, ale rzeczywiście jeśli on stawia HH i techniawy na pierwszym miejscu, pewnie ma większe zapotrzebowanie na grubość niskich rejestrów :D

koledzy dobrze radzą, JL lub Rockford, szkoda, że kupił już bude closet, bo na 10" da się zrobić szybki i mocny bass reflex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhm słyszałem, dla mnie ten przetwornik daję basu pod dostatkiem no i jest to bas klasowy, ale rzeczywiście jeśli on stawia HH i techniawy na pierwszym miejscu, pewnie ma większe zapotrzebowanie na grubość niskich rejestrów :D

koledzy dobrze radzą, JL lub Rockford, szkoda, że kupił już bude closet, bo na 10" da się zrobić szybki i mocny bass reflex

 

niestety auto typu kombi, w poprzednim stilo miałem wszystko zabudowane w podłodze, więc i gabaryt jak chciałem przewieżc t nie było problemu, a tu szkoda do bagażnika wrzucać skrzyni, lubię porządek,niestety cos za coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


czy to jakas alternatywa, czy może lepiej odpuścić?

Raczej na forum nie spotkasz tego głośnika ale skoro słyszałeś w sklepie więc może ugadaj się na próbny osłuch u siebie w aucie, właścicielowi chyba też zależy aby marka stała się znana. Spróbuj zapiąć tą sztukę, której już słuchałeś - trochę rozruszana jest. Moim zdaniem warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po małej przerwie... umówiłem się z włascicielem warsztatu CA tam gdzie mi robili auto na przyszły tydz, ma mi naszykować kila głośników

 

myślę że to jedno z lepszych rozwiazań na niezrujnowanie siebie i portfela :wink:

 

póżniej napiszę co wybrałem

 

dziękuje wszystkim za dyskusje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ponownie

 

sprawa zastała załatwiona :)

 

okazało się że w moja obudowa została już wycięta do starego głośnika, a stary głośnik nie był 25cm tylko 27...

 

pojechałem i słuchałem: focala 27k czy jakoś tak v2, niestety za mocny, za to v1 grała super a był to nowy głośnik cena 700zł razem z obudową BR, wykonanie głośnika naprawdę na super poziomie jak za te pieniądzę

 

phase linear ciężko stwierdzić model, 1 cewkowy

 

powiem szczerze że dla mnie grały podobnie, ale przemówiła cena 300zł za phase używanego

 

basu mam tyle, że przy połowie głosności radia słychac rającą klapę... jak wrzuciłem ground zero radioactiva do skrzynki robionego pod niego to nie było takiego efektu, czuje jakbym miał ze 2 razy albo i więcej basu :)

 

terazpowoli rozglądam się za midbassami na przód bo moje zaczynają się rozklejać, do tego penie niedługo przyjdzie kondensator

 

dziekuje raz jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc tutaj zapytam.

 

Jaki polecicie głośnik 10 calowy do 15 litrowej zamkniętej skrzynki montowanej w lewym boczku passata B5 fl? Takiej jak ta:

http://www.bartex-caraudio.pl/images/akcesoria/obudowy-subwoof/PassB5_obud-sub_auto1.jpg

 

Napędzać to ma końcówka: Kruger & Matz KM1001 -  http://www.audiophile-store.de/177/de/store.1-kanalmono-endstufen.krueger-matz-km1001.29.703.1.html

 

Jakieś sugestie poza Audio System HX10SQ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc tutaj zapytam.

 

Jaki polecicie głośnik 10 calowy do 15 litrowej zamkniętej skrzynki montowanej w lewym boczku passata B5 fl? Takiej jak ta:

http://www.bartex-caraudio.pl/images/akcesoria/obudowy-subwoof/PassB5_obud-sub_auto1.jpg

 

Napędzać to ma końcówka: Kruger & Matz KM1001 -  http://www.audiophile-store.de/177/de/store.1-kanalmono-endstufen.krueger-matz-km1001.29.703.1.html

 

Jakieś sugestie poza Audio System HX10SQ ?

Może napisz czego oczekujesz od tego przetwornika :zdrowko: Koledzy Ci z fusów nie wywróżą :wink: Uzupełnienia pasma/'zejścia'/łomotu... :zdrowko:

Witamy kolegę z Raceism :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Może napisz czego oczekujesz od tego przetwornika  Koledzy Ci z fusów nie wywróżą  Uzupełnienia pasma/'zejścia'/łomotu...
Witamy kolegę z Raceism

 

Witam :)

 

Zdaję sobie sprawę, że ciężko to będzie wyciągnąć z tak małej skrzyneczki i w tak wielkim aucie ale napewno chodzi o jakość.

Nie słucham wielkiego łomotu, raczej na codzień John Mayer, Counting Crows, Anouk, Toto, Depeche Mode, ale zdarza się Pink Floyd, Whitesnake, Def Leppard a i Young Black Teenagers czy Notorius B.I.G.

 

Może dodam, że ma to uzupełnić zestaw, w który wchodzi:

 

Alpine W520r

Focal PS 165

Napędzane przez Kruger & Matz KM1002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaka kasa wchodzi w grę??, nastepnie nowe czy używane?? Piszesz o jakości ok.,ale wzmak ktory posiadasz nijak ma sie do jakości.

 

Chciałbym się zmieścić w cenie HX 10 SQ czyli okolice 600-700 zł. Chętnie nowy, ale mogę się rozejrzeć za używką również.

Co do wzmacniacza - kilka znajomych osób polecało twierdząc ze w tej grupie cenowej gra naprawde dobrze. Jeszcze go nie kupiłem więc chętnie wysłucham propozycji.

 

Dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...