Skocz do zawartości

Anglia/Wielka Brytania/Londyn


Karol_M6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem juz pomijajac kwestie kiedy trzeba przerejestrowac auto I ile na to jest czasu w swietle prawe, to ryzyko jest zbyt duze. To jest nic innego jak jazda bez ubezpieczenia, jesli Ty spowodujesz wypadek to ubezpieczyciel z polski wypnie sie na Ciebie (chyba ze masz jakas extra opcje wykupiona). W warunkach angielskich przy drobnej stluczce tylko z kierowca skonczy sie przy ok 5k jesli ktos bedzie jechal tanim autem. Jesli bedzie wiecej pasazerow dolicz sobie po ok 2.5k za kazdego. Jesli trafisz w drozsze auto nie chce nawet gdybac. A przy powazniejszym wypadku z osobami rannymi lub nie daj Bog smiertelnymi to jest kryminal. Nie zycze nikomu ale takie sa realia. Ty mozesz jezdzic zgodnie z przepisami ale czasami ktos zawini...Ja lubie czasami adrenaline ale to chyba nie dla mnie w takiej dawce... Pozdrawiam ryzykantow

 

dokładnie tak jest nie warto panowie jeździć na PL blachach. Dam szybki przykład ile kosztuje leczenie mojego znajomego koleś miał wypadek i coś mu się z głową zrobiło czaszka mu pękła od uderzenia koszt pobytu w szpitalu i leczenie wyniosło uwaga! 70.000 funtów czyli w PLN-ach około 390.000  :szok:  nawet nie chce myślec jakby nie miał ubezpieczenia w UK spłacał by to chyba ze 20 lat

tu troche info na temat jazdy autem spoza UK:

 

Samochodu na drogach Wielkiej Brytanii można używać aż do 6 miesięcy, jednak konieczne jest zapłacenie podatku. Przyjezdni spoza Wysp mogą wydłużyć ten okres do 12 miesięcy i nie płacić podatku. Oddziałami DVLA obsługującymi ten program są oddziały: Beverley, Birmingham, Bristol, Chelmsford, Glasgow, Leeds, Lincoln, Maidstone, Manchester, Northampton, Norwich, Oxford, Stockton i Wimbledon.

Jeśli wywozisz pojazd z kraju na krócej niż rok, musisz upewnić się, że masz ze sobą dowód rejestracyjny (V5) lub świadectwo (V5C). Jeśli takiego nie masz, powinieneś zgłosić się do lokalnego biura DVLA po formularz V62, dostępny także w urzędach pocztowych, lokalnych biurach DVLA lub w Internecie.

Jeśli nie opłacasz podatku i samochód wróci na Wyspy nieopodatkowany, nie wolno nim jeździć po drogach, musi zostać przetransportowany. Ponadto należy natychmiast zgłosić SORN (Statutory Off Road Notification). Zgłosić się do podatku lub po SORN można telefonicznie lub pocztowo, nie można tego zrobić, gdy samochód jest jeszcze za granicą.

Rejestracja może potrwać nawet miesiąc, więc warto wnioskować o certyfikat tymczasowy V379, pozwalający na jazdę po brytyjskich drogach przed zakończeniem procesu rejestracyjnego. Wymagana jest opłata i dokument potwierdzający tożsamość. Certyfikaty te są dostępne w biurach DVLA.

Świadectwo rejestracji może dotrzeć w czasie do 14 dni. Jeśli musisz w tym czasie podróżować, będziesz musiał zgłosić się po tymczasowe świadectwo rejestracji. Powinieneś zgłosić się dużo wcześniej przed podróżą, ponieważ jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany jako posiadacz samochodu, mogą wystąpić opóźnienia do 14 dni w przyznaniu Ci świadectwa. Za tę usługę pobierana jest opłata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 178
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli dostanę urlop i nic nieprzewidywalnego nie wyskoczy to powinienem być :)

Urlop załatwiony więc wszystko jest na dobrej drodze żebym przyjechał :)

Zastanawiam się jednak czy nie lepiej było by spotkać się o wcześniejszej godzinie? Ci co maja najdalej na spot potrzebują powiedzmy 2h na dojazd więc myślę, że lepiej było by spotkać się o 11. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki elgardiel za pamiec

Tak panowie sorki ale corka ma lekcje tenisa w niedziele rano i nawet jak ja nie pojade to i tak furka jest potrzebna, wiec o 11 to moge wyjechac z londka po drodze zgarnac kepke jak bedzie chetny wiec realnie godzina 13 +- trafic itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chłopaki potrzebuje kupić coś na angielskim ebay-u. Niestety wysyłka tylko do UK. Przedmiot można odebrać osobiście w Nuneaton. Mógłby mi ktoś pomóc w zakupie ? Wysyłka do Polski lub ewentualnie jak już ktoś byłby w Polsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W weekend spot.

 

Z spraw organizacyjnych, dla jasności.

Jadąc z południa na trovell ustawcie się na lewej stronie Trovell(lewa strona autostrady), nic wtedy nie musicie kombinować, ja jadąc od północy przejadę Trovell, zrobię kółko i zajadę od waszej strony.

Mówię by nie skończyło się tak że każdy ustawi się z innej strony tego serwisu :wink:

 

To może podliczymy, kto się pojawi, a kto się wykruszył:

(można zaznaczyć kto będzie samochodem, a kto jedynie jako pasażer)

Sam jestem ciekaw ilu z was się pojawi.

 

1. Elgardiel (samochodem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz jak to jest 'u nas'.

Primo niedziela + duże miasto jak Nottingam = nie za fajny dojazd :wink:

Secundo, kryte parkingi w uk to jakiś żart, zamiast postawić jak w pl obok wielkiego centrum, wielki parking piętrowy, to postawią małą imitację którą musisz zjechać 2x by sam dla siebie znaleźć miejsce, a gdzie dla 5 samochodów w rzędzie :szok:

W pl taki kryty parking na spoty to bajka, w uk zależy od regionu, a zbytnio nie ma czasu tej okolicy zjechać.

 

Na 1 spot można się przemęczyć na serwisie, z cukru nie jesteśmy.

 

Jednak jeśli okaże się że pogoda jest tak brutalna :rotfl: to na spot 2# obadam jakiś luźny parking piętowy w okolicy.

 

Po za tym i tak większość czasu spędzimy w samochodach, ew biegnąć z etui na płyty do kolejnego samochodu, a jak już nie będzie czego słuchać, to obok mamy przecież cały serwis to i zjeść coś można w ciepełku :wink:

 

P.S.

Pamiętam jak podczas pierwszego Euro-Spotu z Przemciem, dygając na spot 1.5h...lało tak mocno że pasów nie było widać, a jak już podczas spotu przestało tak padać... to jeszcze się gainy ustawiało :rotfl:

Tak że.., oj tam, oj tam :rotfl:

 

Sorry za ew. błędy, pisze z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Panowie tak tylko o tym wspomniałem. Co do przewidywalnosci pogody to fakt ze jest zmienna jednak ta podawana przez BBC przewaznie sie sprawdza. Oby bylo inaczej.

 

Co do bycia z cukru jasne, ze nikt z niego nie jest :) jednak grzebanie przy wzmakach na zew auta w deszczu raczej watpliwie przyjemne jest...

 

Ok nie ma sensu ciagnac juz tematu pogody zobaczymy jak bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że wszyscy bezpiecznie dotarli do domów(tak dawało że pasów nie było widać :rotfl: ).
Fajnie było was wszystkich poznać, dzięki za spota, myślę że latem przy korzystniejszej aurze uda się zrobić re-edycję :zdrowko:

 

Edit: Marcin zdecydowanie nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...