Skocz do zawartości

Jaki projektor wybrać


granol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jako, że nie siedzę w temacie projektorów i wujek google mi nic nie podpowiedział, mam do Was pytanie, mam pokój 20m^2, ściana na którą chciałbym "rzucić" obraz ma 10m^2, kasę jaką mam to około 2000-2500zł, projektora w głównej mierze będę używał do oglądania TV oraz grywania na PS3/xBoxie, co byście mogli polecić

 

przeczytałem już kilka artykułów, ale im więcej czytam, tym jest gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, że nie siedzę w temacie projektorów i wujek google mi nic nie podpowiedział, mam do Was pytanie, mam pokój 20m^2, ściana na którą chciałbym "rzucić" obraz ma 10m^2, kasę jaką mam to około 2000-2500zł, projektora w głównej mierze będę używał do oglądania TV oraz grywania na PS3/xBoxie, co byście mogli polecić

 

przeczytałem już kilka artykułów, ale im więcej czytam, tym jest gorzej

NIe polecam w tej cenie żadnego do tak małego pokoju ! Projektory są po prostu za głośne i mają słabe paramtry obrazu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na ścianie , to szczerze powiedziawszy to kup cichy (wiesz jak to wkurza takie szzzzzzzz na dłuższą metę) , no i z długo żyjącą "żarówą"  (oglądanie TV)  i ...jakiś w promocji / wyprzedaży w MM lub innym "oszołomie"  ;) W Tychach było kilka (2) studia home audio , w których można było usiąść i posłuchać/obejrzeć dany klocek , ba może wycieczkę do Katowic sobie zrób , bo tam będzie więcej salonów w których podłączą Ci kilka dla porównania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu chciałem kupić dobry a tani projektor i wybór padł na Benq MS513P ...Projektor DLP.

Wtedy to była półka cenowa do 1500 zł - jakieś rok temu. Projektor ten bardzo dobrze sprawdza się w domu oraz na szkoleniach i prezentacjach.

Tani a dobry, długa żywotność lamp. Wysoka jasność i duży kontrast ( w tej cenie :-)) HDMI, pilot. Kosztował wtedy jakoś 1350 zł i za tą cenę jest na prawdę super.

 

Pomyśl czy warto wydawać 2500 zł na projektor ?  Ten Benq jedynie wizualnie jest spory :-)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , Granol nie napisałem nic złośliwie , naprawdę w tej cenie projektor HD , cichy , do oglądania w ciągu dnia ( duża jasność i kontrast ) to tylko w Erze . Mam projektory Della, benq i siemensa , nadają się do prezentacji , najcichszy i najlepsze paramtery ma Dell , choć i tak jak oglądaliśmy mistrzostwa to trzeba było zasłonić okna i cały czas słyszałem zzzzzzzzzzzzz , a kosztuje 4 kzł !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w skelpach internetowych można kupić wiele rzeczy taniej z racji styczniowych wyprzedaży,wiec właśnei tam warto szukac takeigo sprzętu. Poza tym należy też pomyślec o wygłuszeniu samego pomieszczenia- efekt podczas oglądania filmu z takiego projektora jest nieziemski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze projektor ma byc tez do

 

 

 

a do tego rozdzielczosc 800x600 sie kompletnie nie nadaje

 

Pokój jest " mały " i nie wiadomo z jakiej odległości będzie oglądane ... Wiadomo, że lepiej większa rozdzielczość ale ten Benq nie jest zły.

 

 

Poza tym należy też pomyślec o wygłuszeniu samego pomieszczenia- efekt podczas oglądania filmu z takiego projektora jest nieziemski.

 

Bez przesady. Kino domowe zagłuszy dźwięk projektora i to w końcu jest pokój w mieszkaniu a nie sala kinowa lub odsłuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wygłuszać pomieszczenie?

 

Miałem nie pisać ale... po co wygłuszać pomieszczenie. Po kiego. Co to miałoby wnieśc nawet teoretycznie w najśmielszych snach? Na dobór projektora składa się kilka podstawowych rzeczy. Roździelczość naturalna oraz ta która projektor jest w stanie "przekalibrować", jasność w ANSII, kontrast, oraz wspomniana głośnośc pracy. Ile wytrzyma żarówka... dzisiaj już nie jest na pierwszym miejscu. Już nie kosztuje 1/3 ceny projektora, jak kiedyś. Nie mniej jednak warto zwrócić uwagę ile projektor popracuje (żarówka) na pełnym biegu a ile na ECO. Epsony tu calkiem niezle wypadają. A cenowo... chyba BenQ. Troszkę projektorów przećwiczyłem w pracy, ostatnio właśnie taki tańiawy BenQ sprawdził się całkiem dobrze na Euro 2012. Nie twierdzę, że ideał, pod względem parametrów. Ale zdał test. Czy to na sali, czy u mnie w pokoju. Przy filmach także. Za ówczesną kwotę 1,5k był jednym z lepszych wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do TV to musi być mała przekątna, bo im więcej to wielka kicha jest. No chyba, że tylko kanały HD. Do oglądania w ciągu dnia to właściwie tylko projektory do prezentacji z wysoką jasnością. Typowe projektory HD do filmów to najlepiej oglądać przy pełnym zaciemnieniu, rolety gumowane i jest odjazd :).

Ściana do oglądania jest beznadziejna, nawet biała. Polecam jednak ekran np szary. Popatrz jeszcze na produkty firmy Optoma. Ja mam właśnie Optomę i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suche rankingi to nie wszystko. Podobnie jak z testami sprzętu grającego. Jednak przejawia się kilka typów. Tych konkretnych modeli nie miałem, firmy już tak. Może warto się nimi zainteresować. BenQ W700, BenQ W710ST, Acer H7531D 

 

http://www.videotesty.pl/tag/ranking-projektorow/

http://www.chip.pl/ranking/wyswietlanie-obrazu/projektory-do-kina-domowego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam optoma hd200x 

Posiadam od 2,5 lat zrobione 1500h i smiga naprawde idealnie.

 

Ekran 3.20 x 170cm malowany lekko szaro zwykla emulsja (metoda prob i bledow kilka godzin prob) 

 

Full hd i tylko taki material sie nadaje do projektora i ekranie i takim rozmiarze. Ale efekt i komfort niewspomierny!! 

Wielkosc naprawde idealna. Wielkosc pomieszczenia wydaje mi sie twoja idealna. Kanapa od sciany u mnie jest w odlegosci 3,5m i jest idealnie. NIeraz nawet mysle o przestawieniu blizej :):)

 

Znalazlem taki projektor powystawowy na allegro z niby nabutymi 147h co daje nam tak naprawde ustabilizowanie lampy.

http://allegro.pl/x19-optoma-hd-200x-fullhd-okazja-fv-gw-i2992130232.html

 

Co do glosnosci, to przesadzacie. naprawde dziala cicho. Mam projektor prawie nad glowa i nigdy nie przeszkadzal...

 

Tak to u mnie wyglada:

http://images41.fotosik.pl/1933/8b2a87843b2acc88med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...