Skocz do zawartości

akumulator do passata 1,9 tdi


laser
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

 

czeka mnie wymiana aku co polecacie?

bo sam nie wiem co wybrać czy cos o większych Ah czy tyle co mam teraz 74Ah ;)?

mam taki

http://e-battery.pl/akumulatory-varta/100-varta-blue-dynamic-74ah.html

 

myślę o czymś takim bo słyszałem ze nieżle

 

http://e-battery.pl/do-aut-osobowych/39-akumulator-zap-plus-85ah.html

 

ewentualnie

 

http://e-battery.pl/akumulatory-centra/333-centra-futura-85ah-ca852.html

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiejś gazetce teraz niedawno test robili i AGMy wygrywały i to z ogromnym zapasem ...jutro luzy w robocie to poszukam i jak znajdę test to ...no żeby nie było że to nielegalne (skan) , to opiszę co i jak mierzono .

 

PS: ja od 4 lat mam http://www.dobreakumulatory.pl/akumulatory-samochodowe/97-akumulator-100-ah-bezobslugowy-jap.html  i nadal nie wykazuje oznak wyczerpania (mierzony niedawno właśnie w tej zaprzyjaźnionej firmie) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiejś gazetce teraz niedawno test robili i AGMy wygrywały i to z ogromnym zapasem ...jutro luzy w robocie to poszukam i jak znajdę test to ...no żeby nie było że to nielegalne (skan) , to opiszę co i jak mierzono .

 

PS: ja od 4 lat mam http://www.dobreakumulatory.pl/akumulatory-samochodowe/97-akumulator-100-ah-bezobslugowy-jap.html  i nadal nie wykazuje oznak wyczerpania (mierzony niedawno właśnie w tej zaprzyjaźnionej firmie) .

 

Pewnie wezme  AGMa tylko nad pojemnością musze się zastanowić

 

Będę czekał z niecierpliwością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na Centrę Futurę, u mojego taty nic się nie dzieje.

U siebie mam Gigawatt czy jakoś tak, kupiony 2 lata temu przez poprzedniego właściciela. W tym tygodniu bardzo zimno, dzisiaj wyszedłem odpalić samochód po 8 dniach  i zapalił bez problemu, a na dworze -5.

Tak czy siak, mało który akumulator współczesny (kwiasiak) wytrzyma dłużej niż 3-4 lata..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polece bosha S5 77ah i 780A rozruchu. 360zł nówka z gwarancją. Założyłem u siebie w 1.9 tdi ASV i kręci na prawdę bardzo dobrze.

 

 

Ja bym stawiał na Centrę Futurę, u mojego taty nic się nie dzieje.

U siebie mam Gigawatt czy jakoś tak, kupiony 2 lata temu przez poprzedniego właściciela. W tym tygodniu bardzo zimno, dzisiaj wyszedłem odpalić samochód po 8 dniach  i zapalił bez problemu, a na dworze -5.

Tak czy siak, mało który akumulator współczesny (kwiasiak) wytrzyma dłużej niż 3-4 lata..

 

Oryginalna Varta z 2003 roku wytrzymała 9 lat. W dodatku jest możliwość reanimacji aku tak że odzyska około 70% swoich pierwotnych właściwości :) (pod warunkiem ,że jest obsługowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale od 2003 roku technologia, a może raczej sposób podejścia do klienta/chęć nabicia zysku produkując gorsze produkty idą odwrotnie proporcjonalnie do siebie. Pomijam już fakt, że zamiast dbać o klienta dobrym produktem, o którym każdy powie, że jest najlepszy, zachęcają nas tylko ładnymi ulotkami i reklamami. W sumie nic dziwnego, bo w większości sprzętu tak jest, no może z nielicznymi wyjątkami.

 

Też mam w domu aku Panasonica 45ah z crv 2003r, jak ostatnio padł w 4 letnim Grande punto mojej mamie ogryginał magneti marelli, to ładowany ostatnio we wrześniu panasonic odpalił go od razu przy -3 na dworze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale od 2003 roku technologia, a może raczej sposób podejścia do klienta/chęć nabicia zysku produkując gorsze produkty idą odwrotnie proporcjonalnie do siebie. Pomijam już fakt, że zamiast dbać o klienta dobrym produktem, o którym każdy powie, że jest najlepszy, zachęcają nas tylko ładnymi ulotkami i reklamami. W sumie nic dziwnego, bo w większości sprzętu tak jest, no może z nielicznymi wyjątkami.

 

Też mam w domu aku Panasonica 45ah z crv 2003r, jak ostatnio padł w 4 letnim Grande punto mojej mamie ogryginał magneti marelli, to ładowany ostatnio we wrześniu panasonic odpalił go od razu przy -3 na dworze...

I tutaj się bardzo mocno z Tobą zgadzam :) Priorytetem nie jest jakość produktu a jego wygląd, reklama i zyski ze sprzedaży co w połączeniu z dobrą reklamą na prawdę działa cuda. Nie mniej jednak po to jest to forum żeby sobie doradzać i wybierać możliwie najlepsze produkty a że, doświadczenia i wiedzy wielu ludziom na tym forum nie brakuje to tylko się cieszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak czy siak, mało który akumulator współczesny (kwiasiak) wytrzyma dłużej niż 3-4 lata.

 

Mam u siebie 6 akumulatorów które mają ponad 7 a nawet 8 lat. Trzymają dobrze napięcie i nawet w tą zime kręca dobrze diesle. Jak sie dba tak sie ma.

 

Troszkę zaniedbałem swoja była Varte Blue i padła po 1,5 roku. Zbyt długo jeździłem na aku ktory miał napięcie 11.8V Samochód odpalał ale w moich trasach doładować sie nie zdąrzył ( bo nie tylko prąd ale i czas potzrebny do łądowania a 4 piece 2 kanałowe trochę jednak biorą) aż pewnego dnia na mrozie 15 stopni wyzionał jedną cele.

 

Kupno większej pojemności niż zalecana nie zawsze wyjdzie na dobre. Jaki masz altek a jakie piece? Jakie dodatkowe "ustrojstwa" ?

 

Tak czy siak doładowywanie i kontrolowanie aku to nasza karma powszednia ( maniaków CA).

 

PS. Lewe pobory prądu to też jest dość duży problem a szczególnie w zimę. Warto obadać sobie cała instalkę samochodową i audio czy cos przypadkiem nie wcina prądu. Ostatnio przypatrzyłem temu tematowi i uratowałem kilkadziesiąt ważnych mA. Pobor prądu nie powinien być większy niż 100mA a tym bardziej jak ktoś rzadko jeżdzi. Razem z alarmami audio itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cober, Bartek napisał współczesne czyli idziesz do sklepu i bierzesz z półki, a nie aku z 2004 czy 2005 ...

Dodatkowo śmieszy mnie jak ktoś pisze że założył nówkę i jest super ... co to za opinia ? Napisz tak za 3 lata to będzie miarodajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dodatkowo śmieszy mnie jak ktoś pisze że założył nówkę i jest super ... co to za opinia ? Napisz tak za 3 lata to będzie miarodajna.

 

Ja posiadam rok, polecił mi to aku taksówkarz, używający jeszcze dłużej i do tej pory lata bez problemów ( miał być Kinetik, ale musi poczekać na lepsze czasy), więc z mojej strony polecam. To:




Polece bosha S5 77ah i 780A rozruchu. 360zł nówka z gwarancją. Założyłem u siebie w 1.9 tdi ASV i kręci na prawdę bardzo dobrze.

 

W moim przypadku musi ogarniać kwestię odpalenia 2.5 TDi więc także nie ma za lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Cober, Bartek napisał współczesne czyli idziesz do sklepu i bierzesz z półki, a nie aku z 2004 czy 2005

 

Więc w przewadze Zap Plus u mnie i wytrzymały właśnie od 2003-04 do teraz i maja sie dobrze. Trzymaja napięcie 12.8 -12.6. Za to Varta padła po 1.5 roku ( zgubiłem gwarancje wiec nawet nie wiem czy by uznali moja wine czy producenta)

 

Od 2004 roku tak by duzo sie zmieniło w akumulatorach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam varty blue od 2 lat i jak narazie złego słowa nie powiem, kręci jak wściekła dieslem w kazdych warunkach pogodowych.

Jak już ktoś wspomniał, jak dbasz tak masz, dbajmy o ładowanie i kupujmy takie pojemności by altek dał rade je doładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...