Skocz do zawartości

Pioneer tsw-307D4


FAZI05
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post wiec licze na wyrozumiałość. Chciałem zapytać czy głośnik może palić bezpiecznik na wzmacniaczu? Mianowicie posiadam Pioneera tsw-307D4 dostałem go od znajomego głośnik grał ale charczał. po rozebraniu okazało się że drut z cewki częściowo odkleił się od karkasu. Upchałem drut na nowo polakierowałem żeby się trzymał wycentrowałem cewke i głośnik skleilem. Po podłączeniu pod wzmacniacz głośnik przyjemnie gra ale gdy dam głośniej (w okolice połowy skali na radiu) wybija mi bezpiecznik na wzmacniaczu(wzmacniac Hifonics samson XI). Wiec czy głośnik może być temu winny? Wzmacniacz wcześniej grał dobrze i nie było z nim takich problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że z tego co pamietam Samson grał w mostku w 4omach, ale bywały też wersje 2ohm (w kanale pojedynczym pracował w 4, 2, 1ohm)

Ale podejżewam że leci w mostku w 4ohm- 260wat rms.

Jedyna opcja to zmniejsz Gaina. Zciszysz granie, ale nie powinien ci wtedy palić bezpiecznika. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 2x4ohm i jeśli masz tak spięty jak na focie to spiąłeś go na 8ohm i w ten sposób jest bezpiecznie dla Twojego wzmacniacza . Nie zmienia to faktu że teraz na 99% masz uszkodzone cewki robiące zwarcie .

Przy pomiarze ruszaj membraną , bo czasem drucik jakiś odstaje i robi przy ruchu zwarcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pokazałes na zdjeciu to głosnik z 2x4 ohm, i masz zwarcie pomiedzy cewkami... Dlatego pali bezpiecznik...

 

Pewnie kiedy przygrzał sie klej i zsunał sie nawój , lakier takze spłynał, Ty to tylko zsunałes i na nowo polakierowałes z zewnatrz, czyż nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wydawało mi się, że skoro drut się nie przepalił to powinno być wszystko wporządku, czyż nie?

 

No to graj i ciesz się basem :rotfl: Założyłeś temat, ale do wiadomości przyjąć nie chcesz, że naprawę wykonałeś niefachowo i głośnik jest uszkodzony nadal, a o oznaczeniu cewek d 4 już nie wspomnę :cisza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...