Skocz do zawartości

Z jakiego kraju CD sa najlepszej jakości ???


Przemcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do wszystkich jak w tytule, bo napewno macie doświadczenia z płytami audio tloczonymi i remasterowanymi w różnych krajach, lub na różne rynki

Z którego kraju sa najlepsze. Pytam bo wczoraj kupiłem sobie 3 płyty podwójne w promocji w niemieckim Expercie :D

 

A w sumie to jeżdżę po całej UE i zastanawiam sie w którym kraju szukać promocji a które omijać szerokim łukiem???

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem od kilku osób które się uważają za "audiofilów" że USA...ale jak mówię słyszałem a nie słuchałem. Jeśli chodzi o UE nie mam pojęcia. Mogę tylko powiedzieć że wiele albumów w UK nie jest jak reszta europejskich bo Wyspy słyną ze swoich wydań tylko na swój rynek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japonia i USA to słyszałem ale tam nie jeżdżę :rotfl:

 

UK jeszcze ale bardziej tereny EU mnie interesuje.

 

Np. Ta sama płytę Erosa Ramazottiego widziałem w Italii za 15€ ale w Niemczech to samo wydanie 2xcd Kupiłem za 5€.

 

To samo z Seal'em i ZZTOP-em.

 

Ceny mi sie wydaje spoko ale nie mam teraz auta żeby posłuchać jak to brzmi. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami przed zakupem mozna sprawdzic na stronie dr.loudnessa czy jest cos na temat wydania plyty, ktora sie interejesz. ale to chyba oczywista oczywistosc

 

Dla niektórych oczywista oczywistość a dla mnie nowość :D

 

 

Fajna strona ale tych płyt co kupiłem tam nie ma.

 

I wielu tych co wcześniej kupowałem tez.

 

Ale i tak fajna sprawa z tym doktorkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych oczywista oczywistość a dla mnie nowość :D

no widzisz czlowiek uczy sie cale zycie ;)

ja mialem takie "szczescie",ze instalator puscil mi dwa takie same (niby) albumy i pokazal ich roznice. potem juz moja choroba postepowala dalej bez jego pomocy ;-)

 

różnicy w dźwięku raczej nie dostrzeżemy, jedynie trwałość nośnika napewno na + !

dlatego wlasnie wszystkie albumy "kupuje" w empeczy w rosji, bo ichniejsze bit'y gniotsa nie lamiotsa. wiem,ze wystarcza na dlugo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam gdzieś dwa wydania Dire Straits Brother in Arms. Jedno Uk drugie PL. To z PL nie da się słuchać.

 

Tak samo miałem U2 Rattle and Hum - Wydanie USA kontra Germany - zdecydowany + na wydanie USA (aczkolwiek tu nie było juz takiej przepaści jak przy Dire)

 

Znam gościa który sprowadza sporo płyt z Japonii - uważa że oni robią najlepsze wydania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miałem okazję przesłuchać kilka płytek 2Pac`a. Ot, moja była Panna bardzo lubiła tego wykonawcę. Miała kilka płyt kupionych w Niemczech (za ok 50DM) i kilka tych samych w wydaniu polskim (za ok 50zł). Pierwsza różnica to książeczka z płytą, druga to waga samego nośnika - niemieckie wydanie było zdecydowanie cięższe. Trzecia różnica - dźwięk. Jeżeli na wieży za pińćset złotych było słychać różnicę(na korzyść wydania niemieckiego) to znaczy że z Polskimi wydawcami jest coś na prawdę nie teges.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...