Skocz do zawartości

Zbyt niskie zasilanie na wzmacniaczu


plk_opos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Mój pierwszy post to i się przywitam od razu. Jestem Paweł z Katowic a Car Audio zaraziłem się pół roku temu i mój systemik się rozrasta :)

 

Pierwszy post i niestety od razu problem. Sprawa wygląda następująco. W autku mam wzmacniacz JBL GT5-A604, z przodu odseparowany JBL CS-6C, Z tyłu 3 drożne Blaupunkty BGx 663 HP i w bagażniku skrzynia Blaupunkt GTB 1200 sc. Miałem podpiąć kondka Hamy, ale na razie musiałem zrezygnować (wadliwy sprzęt kupiłem). Zasilanie i masa 16mm2. Masa przykręcona do budy. Do tej pory wszystko grało. Do kiedy chciałem podłączyć kondka, kiedy jeszcze nie wiedziałem że sprzęt wadliwy. Wpiąłem go według instrukcji, ładował się kilka minut, wszystko gites majonez, podłączone, gra, ale przy pierwszym basie (w plusie przy aku bezp. 50A, wcześniej był 40A) poszedł bezpiecznik i wybiło denko w kondku. I dupa. Stwierdziłem że bez muzyki nie dam rady jeździć, więc podpinamy z powrotem jak było, tylko bez kondka. No i pograło chwilę i przestało. Cisza. Mierzę napięcie na końcu kabla - i + i ku mojemu zdziwieniu wynosi ono zadziwiające 7,5-8V, jednak po styknięciu woltomierzem do budy i + z kabla zasilania wynosi juz normalne ~14,4V. Miejsce na masę oczywiście oczyszczone i przygotowane. Czy to wina kabla masy? Kable pod wpięcie kondka (rozdzielona masa) były przygotowane już jakiś tydzień temu i wszystko przez ten czas grało. Wszystkie styki, na aku itp wyczyszczone i "odrestaurowane" (mam stare auto).

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do budy, właściwie między bagażnikiem, a tylna kanapą, chyba razem ze światłem stopu :) Dzięki Wielkie wszystkim za szybkie odpowiedzi. A jeszcze jedno pytanko Wam zadam. Wie ktoś może dlaczego akurat po wybiciu kondka masa padła? Wcześniej wszystko grało bez problemowo mimo że kabel już wcześniej był rozdzielony pod kondka, tylko nie był on podłączony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...