Skocz do zawartości

podwójne woofery


Jarek S4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Więc jak technicznie dwa głośniki widzą pojemność drzwi? Jakby dzielą ją miedzy siebie i każdy z nich widzi jakby połowę? Przyjmując 30 litrów (drzwi) to daje ok. 15 litrów na głośnik, czyli teoretycznie kubatura zbliżona do poprawnej.

2x15L w osobnych pakach dla dwóch głośników to niestety nie jest to samo co 1x30L dla tych samych dwóch głośników. Przerabiałem to już w swoim aucie na subie.

 

Absolutnie nie neguje tylko napisałem że wspólne 30L to nie jest to samo co 30L podzielone na pół. Możliwe że woofery te nie odczują tych paru litrów i nie zrobi im to różnicy na graniu ale niestety u mnie w subie na 2x8cali różnica była zauważalna na niekorzyść wspólnej komory :/

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Was tak urzeka w tych buczydłach R6A? Tylko to że potrafią drzwi z zawiasów odrywać ?

przeciez do tego one sluza ;)

R6A nie mają średnicy i to nie jest jedynie problem zwrotki, one do 3way się nadają.

zgadzam sie

 

wg mnie 2-3-4 woofery w drzwi daje sie tylko i wylacznie "for fun" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne to troche...raz piszą że mają mało środka...za kilka dni czytam że środek mają ok...nie nadążam czasem :/

 

dokładnie - strach o tych R6A czytać ;)

 

Raz wygrywają zawody i grają jak trzeba u najlepszych w PL, a za chwilę są tłuczkami tylko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od zwrotki R6A średnicą nie zagra.

 

Ktoś już wcześniej napisał ,że się dobrze nadają do 3 dróg, a trochę mniej do 2. Więc pod można marudzić a w 3 potrafi zrobić idealnie przewidzianą dla niego robotę.

Zagra tylko barwa jest kiepska w stosunku do konkurencji. Co do basu, to wg mnie buczydła są i tyle. Ale na ciśnienie w swojej cenie to chyba nie mają konkurencji...

 

Oj Dawidek, Dawidek... Naprawdę rusz tyłek aby posłuchać Xantii przy jakiejś okazji, jak te buczydła potrafią zagrać.Zaręczam, że trochę Ci się wartościowanie i światopoglad zmieni.

Ale... Nie przejmuj się, nie tylko Ty wyjdziesz jakoś dziwnie poruszony i rozbity z tego auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj model tweetera, który zejdzie do 1kHz/12dB.

Selenium D400 :rotfl:

 

Oj Dawidek, Dawidek... Naprawdę rusz tyłek aby posłuchać Xantii przy jakiejś okazji, jak te buczydła potrafią zagrać.Zaręczam, że trochę Ci się wartościowanie i światopoglad zmieni.

Ale... Nie przejmuj się, nie tylko Ty wyjdziesz jakoś dziwnie poruszony i rozbity z tego auta...

Spoko ale to jest jak z tymi komorami, jedna na 10 gra lepiej niż wszystkie :) Nie każdy instalator "dobrze zrobi" tym wooferom :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. więcej już do tego auta nie wsiądę, bo... mnie wqurwia... :) Bez sensu pakowac tyłek do samochodu, który pokazuje Ci ,że wywaliłeś budżet razy 5 albo i lepiej, i dalej jesteś w ciemnej d...

Jeśli dodac do tego ,że zrobienie drugiego takiego jest mało prawdopodobne , nawet pomijajac kwestie kosztów, to jaki sens się dobić? Tylko po to aby wrócić do siebie i stwierdzić ,że to co kochałeś przestało grać? Wolę robić swoje i się nie pakować w takie samochody, cieszyć graniem w błogiej nieświadomości, skoro nie jest osiągalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...