Skocz do zawartości

Wędkarze łączcie się:)


Marcyś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne sztuki garsija złowiłeś

No mnie też się podobały :) Dziś relacja na świeżo z powrotu z nad wody (niestety brak zdjęć - intensywny opad nie sprzyja sesjom a powrót do domu przed świtem "zgnojeni jak kaki"). Dziś zameldowały się - 0.30 - koleś ten z foto powyżej - kolejny raz 16 kilo jednak nowy egzemplarz a mnie trafiła się tym razem, o 1.45  - kijaneczka 165cm i 22 kilo :) widać są na braniu. Teraz czas trochę komara uciąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gratulacje!:)

 

Ja po weekendzie nad wodą. Sobota wyniki kiepskie. Na niedzielę się wkurzyłem. Zapiąłem delikatną wklejkę do 8gr, do tego białe portki. Wtedy się pojawiło troszkę okonia (raczej małego) i szczupły pod 50centów.. ciągle słabo, ale przynajmniej kontakt z rybą był. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Siema moczykije. Ja po wakacjach na mazurach, generalnie udane ale wędkarsko - fiasko. Sypałem ziarnem (groch bobik kuka) cały tydzień i kontrolowałem sprawe to z rana to z wieczora to nocka a liczyłem na jakieś fajne leszcze a tu kicha, same pizdryki tak do kilograma. Kilka linków też bez rewelacji tylko wymiarowe no i karaś się trafił taki kilo dwieście. co do drapieżnika - na nockach patrzyłem jednym kijem zawsze na węgorza czy sandacza jednak bez rezultatu. Szczupakowo juz lepiej było wlazło kilka sztuk po 70cm oraz sporo mniejszych jednak nic ponad 70. O tyle co to łajbą sobie polatałem bo u siebie nie mogę gdyż nie ma wody w Warcie :(

post-14489-0-62752900-1470068516_thumb.jpg

post-14489-0-92622000-1470068524_thumb.jpg

post-14489-0-85131700-1470068530_thumb.jpg

post-14489-0-20249000-1470068537_thumb.jpg

post-14489-0-54040000-1470068551_thumb.jpg

post-14489-0-25305500-1470068567_thumb.jpg

post-14489-0-84554600-1470068572_thumb.jpg

post-14489-0-72392400-1470068585_thumb.jpg

post-14489-0-82809600-1470068591_thumb.jpg

post-14489-0-04330900-1470068602_thumb.jpg

post-14489-0-83323100-1470068617_thumb.jpg

post-14489-0-67901700-1470068625_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szukam kolowrotka do metody gruntowej tak za okolo 100zl i znalazlem takie cuda:

 

KOŁOWROTEK KONGER CARBOMAXX IRON CARP 630

http://allegro.pl/kolowrotek-konger-carbomaxx-iron-carp-630-hit-kk06-i5051343443.html

 

 

KOŁOWROTEK DAIWA LAGUNA E 3000A

http://allegro.pl/kolowrotek-daiwa-laguna-e-3000a-promocja-i6515385861.html

 

Ktos mial ktorys z nich i moze sie wypowiedziec albo polecic cos lepszego w okolicy stówki. :) Kolowrotek bedzie uzywany moze z 10-15 razy w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ktos mial ktorys z nich i moze sie wypowiedziec albo polecic cos lepszego w okolicy stówki.
Co prawda jest to typowo spinningowy kołowrotek, ja używam go do łowienia na koszyki na jeziorze ale do od siebie mogę polecić. Super spasowany, zero luzów, hamulec bardzo precyzyjny, korpus super odrobiony i metalowy nie jakis odlew plastikowy, na tle konkurencji w kwocie do 200 zet. a kręciłem kilka w sklepie (shimano, ryobi, czy jakies inne mikado i kongery) i wypada najlepiej. W komplecie druga szpula ameliniowa :) i 5 lat gwarancji. Występuja 20 25 30,nie są za duże wiec polecam maksymalny rozmiar 30. Na druga szpulkę dasz cieńszą linkę i równie dobrze sprawdzi się do odległościówki czy lekkiego spiningu. Co do wolnego biegu tak często spotykanego wśród "grunciarzy", to moja opinia jest taka, że jak najdalej od niego tym bardziej w tanich młynkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, daiwa jest tez z przednim hamulcem. Mówie o tym kongerze i innych temu podobnych z wolnym biegiem - nie polecam. Nie wiem jak sie kula ta daiwa którą sobie upatrzyłeś ale jak wspomniałem kręciłem różne młynki w okolicy 200 zł. (shimano, ryobi i całą reszte) i ten dragon najlepiej sie kręcił i sprawiał najlepsze wrażenie dla tego go kupiłem. Nie wiem jak pokazana przez Ciebie Daiwa, nie miałem jej. Do tego cena tego dragona przed trzema laty wynosiła 230 złociszy tak ze teraz w tej cenie to jeszcze lepszy kąsek. Uprzedzam fakty - nie mam profitów z reklamy dragona czy układów ze sprzedającym :) po prostu pytałeś co polecacie to polecam moim zdaniem dobry młynek :) w tych pieniążkach rzecz jasna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garsija, podsuń niedrogi młynek na spining, głównie sandacze mnie interesują przy łowieniu :) Może miałeś okazję coś testować z tańszych, a jednak "wyróżniających" się kołowrotków. Używam tylko plecionek, jeśli to ma znaczenie, wędki w okolicy 2,7 m, z lądu łowię na rzece. Do tej pory miałem Shimano Catanę 4000, tani, przyzwoity kołowrotek, ale już ze sporym przebiegiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


O jaki dragonie piszesz?
a bo sie zamotałem i linku zapomniałem wstawić :) z kołowrotem :) sorka - http://allegro.pl/kolowrotek-dragon-maxima-hs-spinn-fd1030i-okazja-i5108600298.html

Boguś, Catanke 40 też eksploatuje na feederze - zacny sprzęcior. Jednak spinninguje sporadycznie, dla tego nie będę mógł sie podeprzeć własnym doświadczeniem w tej materii. Sam do spina używam ryobi arctica 30 (super spasowany, super hamulec) ale w sumie za mało godzin nim kręcę aby wydać jakąś opinię. A skoro chcesz pod plecionke zapewne wiesz jaka krąży opinia ..... ? (nie wiem jaką kwotę masz na myśli niedrogi), raczej kołowrotek powinien równomiernie nawijać linkę a i rolka musi być bez zastrzeżeń aby uniknąć późniejszych problemów z tym że nawojem i układaniem zwoi. A większość kołowrotków tańszych powiedzmy w okolicach 100zet. i pewnie wyżej,  średnio sobie radzi z plecionkami. No może się mylę. Linka też ze 100 kosztuje a po co ja wymieniać w połowie sezonu :) Młynki polecane przez zapalonych spinningistów acz jeszcze nie najdroższe, to spro red arc oraz dragon fishmaker 2, ponoć też ryobi zauber daje rade. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam. Właśnie z Cataną ten problem, że w połowie sezonu linka do wymiany poszła, bo raz, że coś mocno się "mechaci", a dwa, to jest problem z nawijaniem, potrafi spaść zwój, a w nocy na sandaczach, to wiesz...

 

 


Boguś,dobre opinie w cenie do 200 zł. ma Daiwa Ninja.Poszukaj w necie. Pozdrówka

 

Oczywiście sprawdzę, dziękuję za kierunek :) Sezon niedługo się powinien rozkręcić, więc muszę coś nabyć. Póki co z rybą było źle. Szczupaka wycięło, sandacze nie brały, leszcze brał ponoć mocno ze 2 tygodnie, ale nie miałem czasu, jak zacząłem chodzić, to usłyszałem "panie, od tygodnia nawet nie skubnie"... Sprawdziłem, faktycznie, kilka dni z rzędu nawet nie musiałem robaków zmieniać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Daiwę Lagunę. Na ponad 100 sprzedanych żaden nie wrócił do reklamacji. Wielkość w zależności od potrzeb.

 

Ładnie nawija linki, jak to Daiwa. Moja lepsza połówka używa 2500 przez 2 sezony na szczupłym, a nie do końca wie czasem jak holować...mimo to młynek chodzi.

 

Jednak fakt, Ninja też dobry młynek.

 

Oprócz tego Spro Passion w podobnej cenie.

 

Ten Carbomaxx to zdecydowanie średni kołowrotek. Idzie w podobnej cenie dostać Cormorana z wolnym biegiem.

 

Dajcie znać czy coś potrzeba, może uda się załatwić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzebuje pokrowiec na podbierak ale taki do 15zl z przesylka. Cos takiego 

 

http://allegro.pl/806l-pokrowiec-futeral-na-statyw-i-parasolke-110cm-i5728694213.html

 

Ten akurat jest za maly bo moj podbierak ma 90cm na 14cm. Ktos cos widzial taniego i moze polecic? Te typowe wedkarskie sa drogie 35 zl wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Piękny szczupak :)

 

Ja sobie sandaczuje z ojcem na Martwej Wiśle. Na razie pechowo, ale dopiero pierwszy sezon i pierwsze połowy więc trzeba się dotrzeć.

 

Za to kolega złapał sandacza 102 a drugiego podobnego nie wyciągnął.. to już był smok :)

 

Teraz próbujemy w sobotę, zobaczymy czy wiatry dopiszą.

 

U nas tylko na drop shota. Przebojem są gumy Mikado Saira 11cm albo jak ktoś ma sprzęt mocny... 20cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...