Skocz do zawartości

Kolejna A6-stka


Gofer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ten panel bedzie trzymany przez sam glosnik. Dałem dłuższe śruby na przelot.

 

Jezeli chodzi o 6.1 vs PP to żałuje, ze nie miałem możliwości odsluchu. Panuje opinia, ze PP są lepsze do 3-way ale nigdy nie rozumialem dlaczego. Przecież maja słabsze zejście i lepsza średnicę więc lepiej chyba do 2-way?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten panel bedzie trzymany przez sam glosnik. Dałem dłuższe śruby na przelot.

 

A do czego od tyłu trzymają się te śruby? Jak uszczelniasz połączenie tego dystansu z wnętrzem drzwi? mata na okładkę?

 

Co to za materiał użyty na te panele? Wygląda jak alkantara, jak się Ci to układało na miejscach łuków nie marszczyło się? Na jaki klej kładłeś?

Sorry za liczbę pytań, ale to już ostatnie rzeczy jakie mnie interesują :)

 

Myślałem obić u siebie zabudowę dobrej jakości podróbką alkantary, ale klejąc na butapren łatwo spowodować ,że się przebija na zewnątrz a dociskając wychodzą brzydkie miejsca gdzie łapie mniej lub więcej do powierzchni... Dlatego podpytuję aby nie spartolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ci... braxy bez kick bassu...

U CIebie ten Kick był chyba najmocniejszy z braxów które słyszałem , ale nie powiesz mi że jest jakiś specjalnie mocny , jest jak najbardziej fajny i poprawny ale np do R6a mu dużo brakuje :)

 

U mnie kick jest na tyle mocny że odczuwasz go tak jakby w klatce piersiowej.

No to ache był by wniebowzięty bo on lubi jak mu kick cyce miażdży :D , muszę posłuchać bo coś nie realne te braxy mi się wydają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie najbardziej podobało się rozwiązanie instalacji :) te wykończeniowe rureczki.

 

Cierpliwości chłopaki, będą i rureczki hehe

Przy okazji zapytam, bo chyba miałeś u siebie Braxy 2.1 i 3.1. Jak wypadają względem siebie?

 

A do czego od tyłu trzymają się te śruby? Jak uszczelniasz połączenie tego dystansu z wnętrzem drzwi? mata na okładkę?

 

Co to za materiał użyty na te panele? Wygląda jak alkantara, jak się Ci to układało na miejscach łuków nie marszczyło się? Na jaki klej kładłeś?

Sorry za liczbę pytań, ale to już ostatnie rzeczy jakie mnie interesują :)

 

Myślałem obić u siebie zabudowę dobrej jakości podróbką alkantary, ale klejąc na butapren łatwo spowodować ,że się przebija na zewnątrz a dociskając wychodzą brzydkie miejsca gdzie łapie mniej lub więcej do powierzchni... Dlatego podpytuję aby nie spartolić.

 

Na zdjęciach widać te dwa dystanse z mdf-u przyklejone żywicą do panela tego dużego na otwory techniczne. Na to idzie boczek od drzwi. Następnie ten mały szary panel. On jest przykręcany śrubami do tamtych dwóch dystansów z mdf-u i nie jest niczym uszczelniony ponieważ jest idealnie dopasowany. Zobacz wczesniejsze fotki, tam widać jak 3 pierscienie mdf leżą razem skręcone na boczku.

Materiał to imitacja alcantary ale dobrej jakości. Niestety kompletnie nierozciągliwa nawet przy podgrzaniu. Nie marszczy się, bo naciągana była od górnej części panela w stronę dołu,całość została zebrana na dole, a nadmiar odcięty. Żeby cokolwiek zobaczyć trzeba by się położyć pod drzwi. Klej to taki do dywanów w sprayu. Natryskujesz i czekasz 2-3 minut aż podeschnie, ale i tak kilka kawałków spaprałem bo przebiło.

 

U CIebie ten Kick był chyba najmocniejszy z braxów które słyszałem , ale nie powiesz mi że jest jakiś specjalnie mocny , jest jak najbardziej fajny i poprawny ale np do R6a mu dużo brakuje :)

 

 

Trudno mi porównać bo R6a nie słyszałem, natomiast nie wątpię, że mają lepszy kick od Braxów. Nie zrozumcie mnie źle, nie twierdzę, że Braxy mają najlepszy kick na świecie, poprostu nie mam specjalnie odniesienia do innych sprzętów więc opisuję co słyszę w moim aucie.

 

PiotrekSaint ty miałeś u siebie Braxy i DLSy (chociaż nie wiem czy akurat te)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał to imitacja alcantary ale dobrej jakości. Niestety kompletnie nierozciągliwa nawet przy podgrzaniu. Nie marszczy się, bo naciągana była od górnej części panela w stronę dołu,całość została zebrana na dole, a nadmiar odcięty. Żeby cokolwiek zobaczyć trzeba by się położyć pod drzwi. Klej to taki do dywanów w sprayu. Natryskujesz i czekasz 2-3 minut aż podeschnie, ale i tak kilka kawałków spaprałem bo przebiło.

 

Dlatego podpytywałem, bo u mnie tapicer także skapitulował, przy obijaniu podsufitki, tą podróbka alkantary, a ja kupiłem jeszcze niby lepszą wersję , grubszą niż te zwyklasy , kompletnie nie rozciągliwa więc wyszło do dyskusyjnie zwłaszcza w okolicach rączek itp wgłębień...

Ostatnio zaś sam robiłem panel pod bezpieczniki(deseczka obita pianką a na to alkantara) i mi butapren złapał tak nie ładnie ,że miejscami materiał raz wyżej raz niżej, i przebiło klej.

Na szczęście na to poszły bezpieczniki to tak nie widać. Ale na bułkę to bym jako tapicer nie zarobił, raczej w oko za spapraną robotę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego podpytywałem, bo u mnie tapicer także skapitulował, przy obijaniu podsufitki, tą podróbka alkantary, a ja kupiłem jeszcze niby lepszą wersję , grubszą niż te zwyklasy , kompletnie nie rozciągliwa więc wyszło do dyskusyjnie zwłaszcza w okolicach rączek itp wgłębień...

Ostatnio zaś sam robiłem panel pod bezpieczniki(deseczka obita pianką a na to alkantara) i mi butapren złapał tak nie ładnie ,że miejscami materiał raz wyżej raz niżej, i przebiło klej.

Na szczęście na to poszły bezpieczniki to tak nie widać. Ale na bułkę to bym jako tapicer nie zarobił, raczej w oko za spapraną robotę. :D

 

To tak jak z amelinum...nie pomalujesz :) Zabrałem się kiedyś za oklejanie moich słupków tym materiałem. Wokół rączki wyszła lipa, a reszta po długich bojach dała się naciągnąć a po dwóch dniach się zmarszczyła. Strata czasu, dlatego zrobiłem inny patent na słupkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia to g... warta jest bo ja wybredny jestem, co do Braxa to tak jak Ty uwazam, ze suchy, dla mnie bez jaj glosnik, z pewnoscia idzie z niego duzo wyciagnac. Mi sie jego granie nie podobalo od samego poczatku wiec go olalem. Dla fanow sq pewnie i fajna popozyjca ja o jednak preferuje mocne granie z wykopem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mimo wszystko kupil farbe w sprayu do tekstyliow np VHT i prysnal ta alkantare pod kolor.

 

W realu ta alcantara jest ciemniejsza niż na foto i nie widać specjalnie różnicy. Pozatym te siwe obicia skórzane na boczku planuję zrobić tą samą alcantarą i będzie gitara.

 

Przemcio wyprzedziłeś mnie z odpowiedzią :)

 

Dla osłody taka mała fotka z zeszłego roku z Londynu. Takie tam car i audio :)

 

http://s20.postimage.org/ajjqumlk9/IMG_0021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykończenie pierwsza liga :ok: tak jak lubię :hurra:

 

Mi też się podoba... Ale jak tak patrzę to... Chyba pod ten boczek z dwojga złego można było wziąć czarną alkantarę niż szarą (wiem ,że ciężko cokolwiek dobrać pod ori kolor i to zawsze kompromis).

A robota jako taka petarda. :wink:

 

Ps. Widzę ,że zanim napisałem to już kilka podobnych postów się sypnęło, więc to nie tylko ja tak pomyślałem... :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem dylemat - czarna czy siwa. Czarna by się trochę zlewała i głosnik nie byłby widoczny, a tak się wyróżnia a kolor ma pasować do tego obicia pod rączką drzwi. Ale w sumie jak znajdę trochę czasu to walnę czarną alcantarę i zobaczę - roboty niewiele a może być całkiem fajnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja frezarka nawet koło Bosha nie leżała. Kupiłem kilka lat temu takie badziewie, a cyrkiel sam zrobiłem - trochę od d... strony bo u mnie frezarka sie przesuwa po cyrklu a centralna śruba stoi w miejscu, ale jako że działa, to narazie trzymam:

 

 

http://s20.postimage.org/trg2ipind/IMG_0566.jpg

 

http://s20.postimage.org/tow6vvezt/IMG_0564.jpg

 

http://s20.postimage.org/4k56igfjd/IMG_0565.jpg

 

 

A takie najmnmiejsze można frezować:

 

http://s20.postimage.org/8vydl7bu1/IMG_0567.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...