Skocz do zawartości

Polski RAP i ten z wielką wodą


leon_max
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak pierwszy raz zobaczyłem ten temat (samą nazwę) pomyślałem o jakaś bratnia dusza na forum :D

Wszedłem i się rozczarowałem i to bardzo bo dla jednej piosenki ktoś założył temat o nazwie "Polski RAP" :D

leon_max, po co zakładałeś ten temat??

Zaglądając tu miałem nadzieję napotkać się na jakieś informacje o RAPie podkreśle Polskim RAPie

Teraz każdy nastuka po kilka tematów od polskich piosenek biesiadnych po rosyjski D'n'B :/

leon_max,chciałeś zaprezentować innym jakąś piosenkę?

jest temat Pioseneczki do samochodziku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D+-->

(ruSki :D)
ale nie podchodzi mi polski rap :D

Jak mnie :)

Nie trawie zupełnie polskiego rapu czy jak to tam zwał :D tak szczekać jak te gwiazdy to też umiem.

 

W tym powyżej w miarę jest tekst, po za tym jak by ine słowa były to już bym olał to ciepłym :Pp

 

Rap czy hip hop dla mnie jeden hoooooyyy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rap czy hip hop dla mnie jeden hoooooyyy

Owca126, szanuję twoje zdanie lecz widać że nie doceniasz polskiej sceny hip hop'owej

Wiesz co jest w tym najważniejsze że dzieciaki piszą same teksty które są z życia wzięte dlamnie to ma przekaz

Siadasz sobie i myślisz jakie to masz problemy a nagle słyszysz że koleś miał tak samo jak Ty a nawet gorzej :) lecz wyszedł z tego :D i Ty dążysz do tego celu

Wiesz dlamnie to lepsze niż popowe popierdułki które kupują teksty i tylko czekają zacierając ręce kiedy będzie upragniona platynowa płyta? a teksty szkoda gadać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polski undergroundowy hh z lat 90 jest ok i lubie

pierwsze oficjalne wydania polskiego hh tez sa ok tak do 01-02roku

obecnie syf nie slucham nie lubie poza pewnie malymi wyjatkami i jakims tam undergroundem o ktory nawet niewiem bo sie dawno nie interesuje

generalnie cala magia polskiego hh byla dobre 6-10lat temu kiedy byly to glownie tzw nielegale i malo osob tego sluchalo malo osob mialo do tego dostep potem sie wszystko zeszmacilo i wszyscy zaczeli robic lans na to

 

stare dobre hh jest dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ige zgadzam się z Tobą absolutnie i mam dokładnie tak samo, kiedyś słuchałem dużo hh, teraz wcale tylko starsze kawałki. Te czasy jak się kasety po osiedlu rozchodziły nowo powstałych kapel z okolic, miały te kawałki wtedy w sobie coś autentycznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej robili HH a tera pojawi byle debili typu liber,mezo i proboja udowodnic jacy to sa hip hopowcy. Do disco polo sie nie nadaja a co dopiero do HH.

W Pl rapu jest niewiele git ale tylko stare typu WYP3 ,BRX, Tamto robilo rap a nie wszechobecny syf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molesta, Kaliber, Wyp3, Paktofonika, Eldo, Fenomen, Fu, WWO, Peja, WNB było tego trochę...

 

Teraz również z PL podchodzi mi Rahim, potomek PFK, OSTR, bracia Waglewscy, ale to już raczej nie jest osiedlowy rap, tylko coś na kształt muzyki ambitnej, teraz to poszło w trochę innym kierunku, co nie znaczy, że gorszym. Nie zmienia to faktu, że HH w formie w jakiej powstał już się praktycznie nie wydaje, może jest to niemodne, może ludziom żyje się lepiej? Ciężko powiedzieć, ogólnie można zauważyć, że HH na polskiej scenie muzycznej jest muzyką dosyć epizodyczną, modną przez jakiś czas ze wszględu na uniwersalność, przekaz, namacalność, ale niestety stała się źródłem pieniędzy i jak to wielu artystów zauważyło skurwi** się. No cóż, trudno, pozostaje jedynie kultywować stare dobre produkcje :)

 

Osobiście polecam HH jako lekarstwo na wiele dolegliwości codziennego świata i uzyskanie poczucia zrozumienia :D

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tede jest dla mnie starsznym komercyjnym smieciem, ale trzeba mu przyznac ze ma swój niepowtarzalny styl, nigdy nie klamal ze "robi rap ku chwale ojczyzny". Zawsze uznawał hajs i to w ni cenie, a to ze sie teraz sprzedal to inna kewstia, sprzedalo i zkomercjonalizowalo sie wielu, nie stracili na tym a zyskali. Moze nei poklask ale zaczeli inne zycie, ich sprawa nie nam to osadzac. Bo "każdy orze tak jak moze..." .

Co do Liroya czy Wzgórza, to pełny szacunek, dzieki nim- prekursorom na polskiej scenie HH mamy to co mamy, zle nie jest. Inna sprawa jest t ze z czasem Marzec sie "pogubił", ale zrobił to co zrobił i dla niego szacun... Co do NAS to inna kwestia, to był typowy szyderrap i na poziomie ponizej jakiegokolwiek poziomu... Ale faktem jest to ze KAZDY słyszał NAS i mnustwo chciało ich posłuchac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gural z tego co mi wiadomo nie jest przedstawicielem HH tylko Braggarapu :( TEDE na dzień dzisiejszy raczej też... Co do Granieckiego to zdaje mi się, że każdy robi co lubi, on akurat postanowił poświęcić się show-biznesowi, jego sprawa, nie można ukryć, że swoją działalnością na scenie wywarł duży wpływ na rozwój HH, moim zdaniem dobry, bo w swój wysublimowany sposób przyciągnął wielu odbiorców. Kto chciał się rozwinąć uciekł się do prawdziwego HH, z którym przez pewien czas i TEDE miał trochę wspólnego, a kto nie pozostał przy komercyjnych nagraniach, które... hmmm.... wpadają w ucho i mają fajny refren? No cóż, każdy ma jakiś patent na życie, nie jesteśmy bogami, żeby ich oceniać, to jest osobista kwestia marketowych muzyków :D Ja HH słucham od kiedy pamiętam praktycznie i podejrzewam, że jak każdy nie słuchałem tylko tych formacji, które są teraz znane i szanowane :D

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gadaj Rysiu, Tede dissuje dobrze, to treba mu przyznac...

Będe gadał bo taka prawda :D

Diss TeDe'go brzmi jak totalny wrzut ale czy to bitwa?

Rap to coś co się kleji a nie tylko obraża innych bo to to nawet każdy w domu starców potrafi :D klną staruszki ale nie składają tego w przysłowiową wiązankę i kończy się tylko na "ble ble ble" zwyczajne pie****enie

Czyli podsumowując TeDe niech idzie do domu starców może tam wygra bitwe ale czy to będzie miano zwycięstwa :( zdecydowanie NIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...