Skocz do zawartości

MACROM MOS.26 - słuchał tego ktoś?


Przemcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Słyszałem u kolegi przez chwile ostatnio te tweeterki i w sumie mi się nawet podobały i mojej żonce również (co nie ukrywam bardzo wazne jest :D ) ale chcąc o nich poczytać coś to nie ma za bardzo na forum i w sieci żadnych opinii. Seria flagowa jubileuszowa Macroma w sumie. Dane techniczne wyglądają ciekawie zwłaszcza częstotliwość :wink::

 

MOS.26 Dane techniczne

26mm membrana z jedwabiu

Magnes neodymowy

Częstotliwość 900 ~ 25kHz

Skuteczność 89dB/1m

3.0 kHz - Zalecana Częstotliwość podziału @ 12dB/oct lub więcej

Impedancja 4Ω

Moc 150W

Najniższa Częstotliwość rezonansowa 900Hz

Otwór montażowy 42mm

 

Dawka $ w sumie do zaakceptowania :D

 

Miał ktoś lub ma do czynienia z nimi, montowal je ktoś, lub słucha i w jakim setupieł?? Tyle sprzętu przemieliliście więc może ktoś jakąś ciekawa opinie, porównanie by zrobił do czegoś mniej egzotycznego :wink: Ewentualnie jakaś ciekawa alternatywę do tego klocka by podrzucił.

 

Nie pisze celowo nic o moim setupie bo w sumie narazie u mnie lata budżetowy zestaw Hifona aktywnie pod Pionkiem DEH 80PRS. Wzmaka docelowego pod tweety jeszcze nie mam a tymczasowo twetery są pedzone z końcówki radia a o wooferach nic w sumie nie pisze bo nie za bardzo to teraz ważne jest i w sumie tez są do wymiany :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seri EXT nie ma w sprzedaży już chyba od jakiś trzech lat :kwasny:

 

:kwasny: x2

 

Przemku a u kogo słuchałeś tego modelu Macroma ?? Jeśli to nie tajemnica :wink:

 

Tajemnica żadna - u Krzyśka z Faltonu :D

 

Od dłuższego czasu u mnie czekają MOS'y na montaż,oby nie podzielił losów starszych braci(EXT) :kwasny:

 

Ale tylko czekają :wink:

 

A co powiesz na ich temat bo ty wiecej tego nasluchaleś. Warte to coś jest ? :wink:

 

A jak wypadają w porównaniu z EXT.T28??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma je już ze 2 lata u siebie zamontowane, a ostatnio montowal je chlopakowi do Mini, a ze przejezdzalem akurat to sobie posluchalem no i mi się spodobały, stad ten temat :wink:

 

Gadalem z nim żeby wyciągnął swoje z auta i pożyczył na testy :-) więc jak Ty Tomku swoje tez wyciagniesz to będzie możliwość do porównania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podepnę się pod temat, kupiłem w okazyjnej cenie tweetery Macrom ext.32t. Może ktoś przybliżyć ile dźwiękowo są warte i do czego można je porównać. A że za dużo zestawów w życiu nie słuchałem, więc chciałbym usłyszeć coś od bardzie doświadczonych kolegów.

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem w okazyjnej cenie tweetery Macrom ext.32t

Montowałem kiedyś raz zestaw ext 5.0 a to chyba ten sam tweeter.

Fakt że reszta w klocków w tamtej aplikacji nie pozwalał mu się do końca wykazać ale już tam można było stwierdzić że jest to jakościowy grajek :wink:

Jeżeli nabyłeś go faktycznie okazyjnie to nie powinieneś żałować, jedyna wada jaką pamiętam do dość problematyczna zabudowa tych TW ze względu na niesymetryczny front.

 

 

Przemek skoro:

Słyszałem u kolegi przez chwile ostatnio te tweeterki i w sumie mi się nawet podobały

i

Dawka $ w sumie do zaakceptowania

To w czym problem kupuj i będziemy testować :P

Po za tym my tu w płocku lubimy TW Macroma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem w okazyjnej cenie tweetery Macrom ext.32t. Może ktoś przybliżyć ile dźwiękowo są warte i do czego można je porównać.

 

Po co? To Tobie mają się podobać. Zresztą wiesz , że nawet najlepszy głośnik można uznać za "koszmar" przy nieodpowiedniej aplikacji ? Montuj , słuchaj i sam oceń , a jak będziesz chciał konfrontacji , to podjedź na lokalnego jakiegoś spota , to Ci go chłopaki bardziej osłuchani ocenią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w czym problem kupuj i będziemy testować

 

W sumie to problemu za dużego nie ma tylko św.Mikołaj musi stan konta podsumować czy mu styknie na takie rarytasy dla niegrzecznych dzieci :rotfl: czy styknie tylko na rózgę porządną :rotfl:

 

ale jestem dobrej myśli :wink:

 

Po za tym my tu w płocku lubimy TW Macroma

 

no właśnie chyba Marcin kiedyś na forum stwierdził że w Płocku to Mafia Macromowa grasuje :rotfl:

 

wiec może by tak został jej członkiem :rotfl:

 

chyba dymki z Orlen-u mają jakiś wpływ na to co płockie uszy lubią :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupione :D założone

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/28855-opel-signum-by-przemcio/page__st__120

 

 

 

Kilka osób bardziej OBYTYCH z tematem ode mnie już tez słuchało u mnie więc coś bardziej może napiszą. Ja w skrócie napisze ze mi ich Macromowe granie bardzo się podoba.

 

 

Zreszta ty tą barwę znasz chyba tak jak pisales w temacie o fiaciku Krisa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUBU MOS-y grają raczej podobnie ale tu by należało zrobić bezpośrednie porównanie z EXT, z tego co wiem to Raadek ma jedne i drugie to może takie porównanie zrobi i skrobnie co nieco na ten temat :wink:

Jak na razie u Przemka do systemu wniosły bardzo dużo dobrego i biorąc pod uwagę że w tej chwili grają tylko pod końcówką radia to graja fajną nie ostrzącą detaliczna górą i naprawdę dobrze się ich słucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...