Skocz do zawartości

Autodetaling kuj.-pom. jaka firma?


dreadlook
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem o takiej polerce bo żeby sobie ogarnąć auto hobbystycznie to styknie, weź pod uwagę ze profesjonalnie tego nie będzie robić. Ja uzywalem kiedyś Festo i była super a teraz sam mam taka za ok 300+ i tez daje rade. Jakbym używał częściej kupilbym coś pozadniejszego a tak w zupełności wystarcza taka marketówa z castoramy :D

 

 

 

Poza tym zawsze musi być pierwszy raz jeśli jest robiony z głowa nie w systemie 0/1 to wcale nie musi oznaczać porażki.

 

Jakbym wychodził z tego założenia to pewnie nic bym nie umiał bo nic bym nie próbował, a tak trochę ryzyka jest ale ile talentów i predyspozycji można u siebie odkryć :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy dużo jak mocno te auto jest zapylone. Ktoś źle je do malowania obkleił. Ja też radzę oddać komuś jak samemu robić gdyż można zetrzeć lakier na rantach itp. i najlepjej miernikem zmierzyć ile tego lakieru gdzie jest. Ja sam sobie poleruje starym systemem 3 m. Polerka do dobrej pracy dla mnie musi mieć miękki start, płynną regulacje oraz stabilizację obrotów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam nie próbuj samemu jeśli nigdy nie miałeś doczynienia z maszyną polerską i pastami do polerowania aut siedzę w tym od kilku dobrych lat i wiem co nie co na ten temat.

zależy od tego kto co lubi i do czego ma dryg, o moje auto sam dbam a wyglada tak.

http://img542.imageshack.us/img542/1240/1000581zy.jpg

 

http://img12.imageshack.us/img12/1291/1000584s.jpg

 

http://img801.imageshack.us/img801/9172/1000569b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od tego kto co lubi i do czego ma dryg, o moje auto sam dbam a wyglada tak.

 

wiem że dużo zależy czy ktoś ma dryg ale żeby auto wyglądało dobrze zrobione to za pierwszym razem ktoś kto nigdy nie miał maszyny polerskiej w ręce nie zrobi tego jak należy trzeba trochę potrenować żeby dojść do wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerka, nie jest łatwą sprawą, więc jeżeli ktoś nie ma drugu to niech sobie da spokój bo narobi szkód i nic więcej. Dobra polerka wymaga masy godzin spędzonych nad relacjami, wiedza na temat doboru past i odpowiednich do nich padów oraz obrotów na maszynie, pojęcie o kontroli temp lakieru. Darujcie sobie S-plus itp. bo robią tam lipę, wejdźcie na forum Kosmetykaaut i poszukajcie kogoś kto mieszka nie daleko was i wykonał już kilka dobrych prac a ich relacje umieścił na forum. Zapłacicie za robotę Ciut więcej ale będzie to profi robota, później zakupicie dobre kosmetyki i jak będziecie dobrze dbali o auto to efekt utrzyma się prze nawet kilka lat.

 

Żeby nie było że to są jakieś puste słowa, daję link do pracy nad moim autem, robiłem to z kolegą.

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=5776&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerka, nie jest łatwą sprawą, więc jeżeli ktoś nie ma drugu to niech sobie da spokój bo narobi szkód i nic więcej. Dobra polerka wymaga masy godzin spędzonych nad relacjami, wiedza na temat doboru past i odpowiednich do nich padów oraz obrotów na maszynie, pojęcie o kontroli temp lakieru. Darujcie sobie S-plus itp. bo robią tam lipę, wejdźcie na forum Kosmetykaaut i poszukajcie kogoś kto mieszka nie daleko was i wykonał już kilka dobrych prac a ich relacje umieścił na forum. Zapłacicie za robotę Ciut więcej ale będzie to profi robota, później zakupicie dobre kosmetyki i jak będziecie dobrze dbali o auto to efekt utrzyma się prze nawet kilka lat.

 

Żeby nie było że to są jakieś puste słowa, daję link do pracy nad moim autem, robiłem to z kolegą.

Kosmetyka aut :: Zobacz temat - Operacja - VW Golf V GTI ABT - TORNADO RED

 

dokładnie tak nie będę się rozpisywał bo już pisałem sporo w kilku tematach zajmuję się tym od 8lat i robię gruuuuuuuuuuube fury jak Lambo, Ferrari itd więc zgadzam się z kolegą lepiej oddać do kogoś kto się na tym zna to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że dużo zależy czy ktoś ma dryg ale żeby auto wyglądało dobrze zrobione to za pierwszym razem ktoś kto nigdy nie miał maszyny polerskiej w ręce nie zrobi tego jak należy trzeba trochę potrenować żeby dojść do wprawy.

mi chodziło o to, że jeśli ma się czas, chęci i trochę pieniedzy można samemu się w to bawić :)

ale jeśli to ma być tylko ten "jeden raz" to lepiej oddać do fachowca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz tak piszecie, to moze ktoś mi doradzi czym mozna zrobić przednia szybę

Ostatniej zimy żona tak ja załatwiła ze teraz cos mi sie robi jak tylko tak delikatnie pada lub leci bród z aut przedemna

A jak jeszcze noc to dopiero

Idzie czymś szybę wypolerowac?

A nie mam zamiaru nowej kupować

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja używam środków firmy AUTOSMART to jest angielska firma a dystrybucję na te środki ma koleś ode mnie z Częstochowy i tylko on ma wyłączność na Polskę aby je sprzedawać więc raczej nigdzie indziej nie kupisz. Spoznilem sie troszkę bo chciałem sie zająć dystrybucja ale mnie wyprzedził.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam Menzarne - bdb srodki, praktycznie w cenie 3M.

A odnosnie systemu - każdym da sie wykonczyć - jednym pracuje sie dłużej, innym krócej - jednym na mokro drugim na sucho. Efekt bez względu na firmę powinien być taki sam - jednolite lustro bez swirli i rys na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kolega wyżej polecam system menzerny z padami flexipads, jak się boisz maszynowo (lub nie masz odpowiedniej maszyny) to możesz sprobować megsa ultimate compoud z padem tricolor :) pozniej przelecisz to jakimś AIO (np. af finesse) lub samym glaze (odżywką/politurą) pokroju Poorboy's Black Hole ( w przypadku ciemnych) lub White Diamond (jasne odcienie) zabezpieczysz woskiem i powinieneś być zadowolony nie tak wielkim kosztem. ale jak chlopaki wczesniej mowili zależy w jakim lakier stanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...