Skocz do zawartości

Jaką mini szlifierkę kupić?


przemas1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup mini szlifierki. Oglądałem już różne dremele( 200,300,4000) i proxxona fbs 240/e. Ogólnie z tego wszystkiego najbardziej przypadł mi dremel 300 ale do niego trzeba praktycznie wszystko dokupywać. Dremel 4000 wprawdzie fajny ale cena dla mnie za wysoka. Proxxon ma fajną regulacje i w zestawie wiertła ale poza tym to też wszystko trzeba do niego dokupywać. W necie znalazłem jeszcze dremela 3000 i ten z dobrym osprzętem jest jak najbardziej w moim budżecie. Ogólnie chciałbym zmieścić się w 300 zł. Sprzęt będę głównie używał przy jakiś mniejszych robótkach przy aucie i domu.

Jeśli ktoś miał do czynienia z tymi o których pisałem albo z innymi w tym budżecie to miło byłoby przeczytać jakieś opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bierz Dremela 300- co do wyposazenia to wychodza "rozne wersje" (z rozna iloscia gadzetow).

 

Przerabialem tanie marketowy i Einhelle (podobne cenowo do dremela) i nie maja do "oryginalu" startu. Wybalansowanie (w koncu to 30000RPM, obroty i moc ma najlepsze z wszystkich.

 

Na zrobienie z niego frezarki raczej nie licz (probowalem dokupujac graty - nie ta moc i nie ta precyzja), ale blache drzwi w razie slabego dojscia mozna pociac.

 

Dremel to w sumie Bosch. Ostatnio w pracy zakupilimy Hitachi na akumulator - drogi pierun i w sumie do dupy bo nie ma powera (bateria) i co najwyzej mozna cos "poglaskac".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dremel 300 + frezarka górnowrzecionowa 335 i polecam.

Można fajne rzeczy robić. Jest poręczny.

Panele drzwiowe przerobiłem nim.

Ostatnio pierścionki pod tweetery nim właśnie wyciąłem z mdf-u (w zestawie 335 jest cyrkiel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro pojadę zobaczyć czy w praktikerze i leroyu nie ma dremeli z jakimś lepszym wyposażeniem. Dziś byłem w castoramie ale mają tylko najuboższe w tej chwili. Ponoć będą mieć w ciągu miesiąca z lepszym a w podobnej cenie. Frezarki z tego nie zamierzam robić bo już mam dobrą ale to przycinania cienkiej blachy i szlifowania niektórych rzeczy taki dremel by mi się na pewno przydał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Proxxona z lidla i na najszybszej prędkości złapiesz za końcówkę i zatrzymasz go bez żadnego wysiłku. Próbowałem zrobić tak z moim dremelem 300 i bolało, przypaliłem skórę na palcach a dremela nie zatrzymało.

 

ja kupowałem w lerua merloy (czy jak to się tam pisze) za 230zł taki zestawik:

http://allegro.pl/dremel-300-mini-szlifierka-walek-55cz-osprzetu-i2771416827.html

 

do tego dokupiłem to:

http://allegro.pl/zestaw-akcesoriow-do-ciecia-i-szlifowania-dremel-i2760056297.html

 

jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłeś na allegro?

Patrzałem ale cenowo np dremel 4000 wychodzi z przesyłką podobnie do tego w castoramie. Z 300 też jest podobnie. No i mogę zobaczyć i porównać z innymi na żywo.

Mam pytanie do Ciebie, do czego ma Ci służyć ta miniszlifierka? Bo jeżeli chcesz nią frezować, wycinać dystanse z mdfu itp to zapomnij. Zagotuje się i padnie. Sam posiadam dremel'a, proxxon wydaje się solidniejszy.

Dwa posty wcześniej już napisałem że nie chce używać go jako frezarki. Będzie głównie używany do szlifowania miejsc gdzie normalnie tylko ręcznie bym dał radę i ewentualnie jakiegoś cięcia w miejscach trudno dostępnych.

 

No i kupiłem dremela 300 za 210 zł w leroyu. Cena w porównaniu z innymi sklepami bardzo atrakcyjna a i z trochę innym wyposażeniem(25 elementów plus szablony do grawerowania). Popatrzę jeszcze na allegro za dodatkami bo w sklepie nie mieli tego zbyt wiele a i ceny była spore. Tu mam także pytanie do osób używających dremela czy można kupić do niego tanie zestawy akcesoriów czy lepiej te droższe z dremela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jakie zamienniki trafisz, osobiście używam i ori i zamienników dostępnych w Liroy'u. Jakość przemawia oczywiście jak można się domyśleć za tymi pierwszymi. Gdzieś na allegro zamówiłem sobie tarcze do cięcia nie wiadomo jakiej firmy i okazały się nie gorsze niż dremelowskie. P.S Bosh center bardzo fajnie rozwiązuje sprawę gwarancji dremel'a. Oddałem lutownicę na gwarancję za kilka dni dostałem telefon abym odebrał sobie nową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jakie zamienniki trafisz, osobiście używam i ori i zamienników dostępnych w Liroy'u. Jakość przemawia oczywiście jak można się domyśleć za tymi pierwszymi. Gdzieś na allegro zamówiłem sobie tarcze do cięcia nie wiadomo jakiej firmy i okazały się nie gorsze niż dremelowskie. P.S Bosh center bardzo fajnie rozwiązuje sprawę gwarancji dremel'a. Oddałem lutownicę na gwarancję za kilka dni dostałem telefon abym odebrał sobie nową.

Dzięki za radę. Zamówiłem już zestaw dremela z tarczami do cięcia i przystawkami do cięcia okręgów i lini. Akcesoria do szlifowanie jak będą mi jakieś dodatkowe potrzebne to kupie sobie zamienniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinałem dziś dystanse dremelem 300 i dedykowanym cyrklem, MDF 1cm a chwilami myślałem że dremel wyzionie ducha... ewidentnie mało mocy (125w) ale jakoś dałem radę, w poniedziałek dalej działam.

 

Nie wyzionie...

Tym trzeba nauczyć się pracować, dobrać odpowiednie obroty, kierunek przesuwania, siłę nacisku i pozwolić mu zrobić swoje.

Nic na siłę... :D

a dremel się odwdzięczy..

Do seryjnej produkcji to się nie nadaje, ale do naszego "rzeźbienia" jak najbardziej.

 

Ja mam jeszcze lutownicę gazową dremela i też polecam. Wytrzymała już dużo (większość na budowach) i przeżyła kilka konkurencyjnych "chinoli".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Rozglądam sie za nową wyrzynarką, natrafiłem na alle na takie oto urządzenie wielozadaniowe DREMEL 3in1  http://allegro.pl/3w1-wyrzynarka-frezarka-szlifierka-dremel-trio-i3117157278.html

Co o tym sądzicie? da sobie rade wycięciem dystansów? zarówno ma posłużyc do cięcia różnych wzorów a i w zakamarach by czasem pomogła.  Jeśli ktoś ma i używa niech skrobnie w temacie gdyż na dniach chciałbym coś juz zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, ale zapewne jak i w przypadku "zwyklego" Dremelka mozna zalozyc frez przypominajacy dziwne wiertelko i ciac jadac w bok.

 

Jesli ma toto duzo wiecej mocy niz Dremel 300 to mozna sie skusic. Jesli jednak ma tyle samo, to zwyklym Dremelkiem z dodatkowa "stopka" mozna wykonac dokladnie to samo z lepsza mozliwoscia "dojscia" w ciasne miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

A ja odgrzebie temat, czy może ktoś kupował ostatnio jakiś przyzwoity zestaw dremela w atrakcyjnej cenie (porównując cenę z praktikera w moim mieście) ja zwróciłem uwagę na ten http://allegro.pl/szlifierka-dremel-300-cyrkiel-przystawka-74-osp-i3583950067.html ewentualnie podpowiedź czym się kierować przy wyborze bo nie miałem styczności z takim urządzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam także dremela cuda z nim wyprawiałem cały w pyle powalany po podłodzie w garażu śmiga bez zająknięcia, jedynie doradzałbym zakup zestawu z "przedłużką" czyli napęd+ podłączane elastyczne złącze i dużo mniejsza końcówka w rękę z uchwytem do akcesorii, dużo wygodniej się tym operuje niż trzymając samego Dremela, nie wspominając o jakiś dziwnych miejscach przy zabawie w CA gdzie tym dużym się wcale nie podejdzie.

 

coś w ten deseń:

http://allegro.pl/szlifierka-3000-dremel-25-koncowek-walek-walizk-i3570913260.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...