Skocz do zawartości

CHyba sPalony,prosze poóżcie


konrad494949
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam wszystkich.Ostatnio zakupiłem nowy sprzęt do samochodu(skrzynie clarion 700w a 350w w rms,wzmacniacz carpower hpb-1502 i radio Alpine cde120rm).do tego oczywiscie nowe okablowanie o przekroju 16mm i nowy akumulator centry bo stary był w nieciekawym stanie). Wczoraj gdy włączyłem wzmacniacz ,puściłem poprostu muze a mam to zaledwie tydzień wszystko podłączone,gdy we wzmacniaczu przestawiłem chyba w crosoverze to zaczął mi głośnik pierdzieć,przestawiłem ze ze skrzynki wydowbywał sie głos a nie sam bass na włączonym radiu,i zaczęło mi jak by przygasać bass i jak juz wspominałem pierdzieć z niego ,dzisiaj gdy włączyłem było tak samo,raz grało elegancko a raz pierdziało,i gdy z sąsiadem rozkręciłem skrzynke basową i cos poregulowałem we wzmacniaczu,mniej wiecej wiem co,to zaczeło grać tak jak na początku,czyli elegancko.prosze powiedzcie mi od czego to ogło być,nie chce by sie to powtórzyło a za sam sprzet wydałem ponad tysiać złotych,podkreślam ze podłączałęm to wszystko sam,znaczy razem z kumplem.prosze piszczcie,z góry dziekuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu wydaje mi sie ze jak wtedy tam we wzmacniaczu przekręciłem i dałem mu w dupe to wydawało mi sie do dziś ze on sie spalił,ten mój głosniczek,ale gdy później cos przy nim porobiłem,to zaczeło gra tak swietnie jak wtedy ,nie słyszałem juz tego przygasania basu i pierdzenia jak wspominałe,boje sie ze to sie powtórzy,ze znowu zacznie tak sie dziać,dlatego najlepiej powiedzcie jak sie znacie co powinienem zrobić i dlaczego sie tak działo,prosze was o pomoc,z góry dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary.. Rzut okiem i zapytanie - umiesz czytać? Kto za debil ustawił Level prawie na max???

Podejrzewam że chciałeś zrobić sobie głośniej i przekręciłeś gałeczkę...

Level na godzinę 12

BassEQ na 0

LP na godzinę 10-11 wg gustu

kurcze dzięki ci wielkie,sory ale jestem amatorem;)

zobaczymy jak bedzie teraz;)

 

Stary.. Rzut okiem i zapytanie - umiesz czytać? Kto za debil ustawił Level prawie na max???

Podejrzewam że chciałeś zrobić sobie głośniej i przekręciłeś gałeczkę...

Level na godzinę 12

BassEQ na 0

LP na godzinę 10-11 wg gustu

sorry mam jeszcze pare pytań...

co do tego BassEQ mam je maksymalnie do zera ściszyć czy dać na środek,nie wiem jak mam cie rozumieć i co z resztą pokrętęł i innych??mam wszystko jak należy,pomijając to jak miałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbicie bassu. Dasz na ) masz neutralne brzmienie. Podbicie od 0 do 12 - daje ci podbicie. Na jakimś danym zakresie. Niby mocniej ale tak na prawdę ludzie tego nie stosują bo zniekształca dźwięk. Nie kontrolujesz tutaj zakresu podbicia (Pasma podbicia) tylko jego głośnośc. Jak masz subwoofer wystrojony na 40hz, a wzmak podbija ci 50hz- to nie ma sensu. Zniekształcasz dźwiek. Chyba że ci to pasuje - ucho przecież masz. Ale pamiętaj że to troszkę wpływa na jakość, a czasami na "zywotność" subwoofera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na minimum jak da-to będzie płakał że za cicho. Alpine - CDE generuje na wyjsciu rca góra 2V więc można sobie pozwolić na godzinę 12, chyba że kolega lubi mocno podbijac bassy i soprany na radiu- generując tym sposobem zniekształcenia - wtedy faktycznie można zjechać z gałki level - ale tutaj na godzinę 9 wystarczy :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra

BassEQ preferuje się na 0, Crossover masz dobrze (LP), Pokrętło LP skręć na godzinę 9 - 10, Level na minimum i weźsię za jego poprawne ustawienie i będzie OK.

heh okey.dzieki wielkie.zaraz zchode do auta i działam jak mówicie,naprawde szczere dzięki.jak by co bede jeszcze pisał

 

Na minimum jak da-to będzie płakał że za cicho. Alpine - CDE generuje na wyjsciu rca góra 2V więc można sobie pozwolić na godzinę 12, chyba że kolega lubi mocno podbijac bassy i soprany na radiu- generując tym sposobem zniekształcenia - wtedy faktycznie można zjechać z gałki level - ale tutaj na godzinę 9 wystarczy :wink:

ale co na godzine 12???

prosze cie jak mozesz,bo juz sie pogubiłem,wytłumacz to wszystko mi jeszcze raz wyraźnie jak ty preferujesz bo ja juz nie wiem,co mam jak i gdzie przestawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co na godzine 12???

 

Parametr LEVEL. Tam się reguluje napięcie wejściowe sygnału do wzmacniacza

Zakres pracy w typ modelu jech chyba 0.4-4V

Te 4V to minimum a 0.4V to maximum.

Radio podaje maxymalnie 2V więc tak na prosto ustawia się mniej więcej w połowie tych napięć. Oczywiście t tylko taki ogół, bo zasadniczo ustawia się na słuch, ale wolałbym aby tym zajął się ktoś kto ma dobre "ucho" :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametr LEVEL. Tam się reguluje napięcie wejściowe sygnału do wzmacniacza

Zakres pracy w typ modelu jech chyba 0.4-4V

Te 4V to minimum a 0.4V to maximum.

Radio podaje maxymalnie 2V więc tak na prosto ustawia się mniej więcej w połowie tych napięć. Oczywiście t tylko taki ogół, bo zasadniczo ustawia się na słuch, ale wolałbym aby tym zajął się ktoś kto ma dobre "ucho" :wink2:

 

ok dzięki wielkie,mniej wiecej rozumiem i ide działać,jak by co bede pisał jeśli moge.

to pozdrawiam i dzieki jeszcze raz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam że zrobiłem jak mi doradziliście i mówiąc szczerze nie sądziłem że będzie to aż tak wielki rezultat.;))) Dziękuję wam bardzo!!Wyregulowałem tak jak mi radziliście i naprawde efekt widać ogromny,jeszcze sie nie spotkałem z tym by słuchając muzyki latały mi włosy po łbie,hehe.

BassEQ dałem na 0-czyli max w lewo,level tak na godzinke 11 a pokrętło LP godzinka 9.;)

i jeszcze coś,orientujecie sie może od czego było te pierdzenie ze skrzynki jak wspominałem na samym początku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam przesterowania, ale możliwości może być więcej

no własnie i tego sie obawiam.Jak narazie nic nie wskazuje na to by dalej miało sie cos takiego znowu dziać,mam nadzieje ze tak juz zostanie.Wzmak zostawiam jak jest juz go nawet nie tykam,gra elegancko a nawet zbyt mocno heh,nie no o to chodzi.Przeczytaj jeszcze raz mojego posta wyzej i zobacz czy napewno mam wyregulowane tak jak mi doradziliście.

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kargul 3 x TAK, tony_tr 3 x NIE - tak wyglądają Twoje posty mniej więcej. Czytać Cię uczyli ? Masz napisane "Level daj na minimum i weź się za jego poprawne ustawienie", bo danie go na pałę na max, to chyba nie tak się robi. Wyskakujesz zazwyczaj jak Filip z konopi z tymi wypowiedziami, tylko często umknie Ci z połowa tekstu. Weź się ogarnij co nieco Kolego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...