Skocz do zawartości

Woofery z dobrym basem pod zwrotnicą i tw Helixa b62


pawel1304
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako, że brakuje mi trochę basu z przodu, a nie chce mi się bawić w wymianę całego zestawu przedniego, wpadłem na pomysł, żeby w miejsce wooferów Helixa dać jakieś inne, a zwrotnice i tweetery zostawić te co są. Zanim wydam geld na te woofery wolę zapytać Was czy jest sens robić takie kombinacje jak wyżej opisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niby zwrotnica ma podział przy 4kHz.

Co do polecanych to podejrzewam, że DLS R6a, tylko ciężko same woofery dostać.

Na oku też mam Rainbow CSX 165.

Najlepiej coś używanego do 300zł.

 

R6 - dobra cena, dobry bas ale kosztem średnicy z która już nie jest tak fajnie - do 3way lepiej mi spasowały tak na marginesie a może warto dołożyć i zwiększyć budżet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma zabić? Obetnie tylko górę pasma , a koledze brakuje dołu (kopa) . Nie napisał nic o kasie , więc co tu polecić?

 

Chodzi mi o zgranie dobrego, kopiącego i mocnego woofera z tym tweeterem. Dobry woofer, dobry tweeter :) Tylko o to mi chodziło :) Na giełdzie były jakieś ciekawe Emphasery chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawdzie nie miałem morel tempo 6 ale z tego co wiem to woofer jakiś genialny to tam nie jest. Jak masz 300zł na woofery to ja bym brał STX GDN-18-140-4 AWX, wzmacniacz w prawdzie może być troszkę słaby jak na R6A czy Stx-a, ale jak kupisz i posłuchasz to może akurat będzie dla ciebie wystarczający.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te emphasery i stx to chyba jednak za mocne troche sa:) no i chyba bardziej do 3-way by sie nadawaly, chyba bardziej bede celowal w cos pokroju wooferow od HSK, nie oczekuje jakiegos mega wykopu, ma po prostu mocniej kopac od Helixa, no i zeby srednica jako taka byla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stx się jaknajbardziej nadaje do 2-way, poczytaj trochę o tym głośniczku na forum. A co do wooferów z HSK to bądźmy szczerzy jeżeli chcesz jakiś konkretny woofer dobrze zasilić to zarówno do tego woofera z HSK jak i do STX-a czy R6A 100W rms na glośnik by się przydało, nie wspomnę już że chyba każdy z tych głośniczków chętnie przyjmuje większe moce niż te 100W ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym sie licze, nie wymagam nie wiadomo jakiego basu z przodu, chodzi o to ze woofer z tych Helixow to w temacie niskich tonow po prostu kleka;) ale z nowu nie potrzebuje zeby nogawki mi urwalo:) szukam czegos posredniego, podejrzewam ze wzmacniacz tez za jakis czas sie zmieni na cos lepszego. No, a ten STX to tez jest kawal kloca i moze byc problem z wepchnieciem go w drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja majac suba poszedlbym w woofer ktory ma cos do pokazania na srednicy. Ja bym sprobowal STX. R6a majac suba bym raczej odpuscil, Bas bedzie konkretny ale srednica juz nie taka ladna jak z stx'a. Wybor nalezy do ciebie. Ja mam zestaw morel tempo ciety 80hz od dolu a do tego mds08 w BR cietego na 80hz i system sie naprawde niezle zgrywa. Gra to juz kulturalnie a bas tez potrafi walnac jak trzeba (to akurat zasluga mds'a) :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak bez ruszania zwrotnicy to się nie uda. Znalazłem osobę, która udostępniła mi swoje woofery z zestawu HSK na próbę, podłączyłem i kicha. W momencie gdy tweeter już krzyczy o litość to woofer dopiero sobie gra na pół gwizdka i efekt jest mierny :kwasny: Po odłączeniu tweeterów same woofery potrafią naprawdę pierdyknąć w tych drzwiach:) Więc chyba nie będę za dużo kombinował i z czasem kupię cały zestaw HSK...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...